دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 20 May 2019
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ / ۰۸:۵۴
کد مطلب: 46654
۰

۸۰۰ هزار نفر از بیماری اسکیزوفرنی در جامعه رنج می برند

۸۰۰ هزار نفر از بیماری اسکیزوفرنی در جامعه رنج می برند
میگنا: حسین نحوی نژاد شامگاه شنبه در حاشیه مراسم افتتاحیه خانه حمایتی بیماران مزمن روانی در ساری با بیان اینکه بیماران مزمن روانی یکی از گروه‌های پر مشکل در جامعه هستند اظهار داشت: یک غوغا و تلاطم بسیار زیادی در درون این بیماران ایجاد می‌شود و دیگران از آن خبر ندارند.

وی افزود: به دلیل اینکه از ذات بیماری مزمن خبر نداریم با مسائل فراروی آن چندان آشنا نیستیم و طبق آمارهای غیررسمی ۳۰ درصد مردم دچار اختلالات روانی هستند و این اختلالات آسایش روانی افراد را دچار مشکل می‌کند و تنها راه سلامت جامعه آن هستند که همه در این بخش کوشش کنیم.

نحوی نژاد یادآور شد: ما نباید منتظر دست غیبی باشیم که ما را نجات دهیم و خود برای رقم زدن زندگی بهتر برای خانواده و فرزندان تلاش کنیم.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اظهار اینکه آسیب در عده‌ای افراد جدی می‌شود و اختلالات ارتباط آنان را با واقعیت قطع می‌کند گفت: اولین برخورد جامعه با فرد بیمار باید عادی سازی رفتار باشد.

وی افزود: نوع بیماری افراد دارای بیماری مزمن متفاوت است زیرا بیماری روانی درگیر کننده است و خانواده را درگیر می‌کند.

وی با بیان اینکه ۸۰۰ هزار نفر فرد اسکیزوفرنی در جامعه داریم که یک درصد جامعه را تشکیل می‌دهند گفت: در مازندران سه مرکز بیماری مزمن روانی در مازندران افتتاح و راه اندازی شده است.

نحوی نژاد یادآور شد: بحث ما در بهزیستی این است که به جای آنکه به تاریکی لعنت بفرستیم شمع روشن می‌کنیم و ذات کار بهزیستی انسان دوستانه و اجتماعی است.
مرجع : خبرگزاري مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

در جوامع متمدن مراجعه افراد به روان شناس مزیت محسوب می شود
خودشیفتگی بدون مشاوره با روانپزشک یا روانکاو قابل درمان نیست
مرگ زودرس با افراط در نوشیدن آبمیوه‌های طبیعی
سر نوزاد حین تولد تغییر شکل می‌دهد!
چه سكوتی دنیا را فرا می‌گرفت اگر هركس به اندازه عملش صحبت می‌كرد