يکشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 21 Apr 2019
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۸ / ۱۱:۱۴
کد مطلب: 46806
۱

مهمترین آسیب اجتماعی از نگاه مردم

مهمترین آسیب اجتماعی از نگاه مردم
«مجید رضازاده» با بیان اینکه از ابتدای سال 98، سامانه رصد عوامل خطر و محافظ آسیب های اجتماعی، ساختارمند و تقویت می شود، اظهار داشت: اگر بخواهیم به طور منطقی آسیب های اجتماعی را مدیریت کنیم، باید عوامل خطر و محافظ آن را رصد کنیم تا دریابیم که چگونه می توان آن را کنترل کرد و کاهش داد.

معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور گفت: در حال حاضر آسیب های اجتماعی در اولویت مسائل مسئولان رده بالای نظام قرار دارد و برای کنترل این آسیب ها باید عوامل مداخله گر در آسیب های اجتماعی را شناسایی و بررسی کنیم که چه عواملی افزایش یا کاهش یافته که منجر به افزایش طلاق، اعتیاد، خشونت یا دیگر آسیب ها شده است.

رضازاده افزود: سامانه رصد عوامل خطر و محافظ آسیب های اجتماعی نشان می دهد که به طور مثال چه عواملی باعث افزایش یا کاهش طلاق شده است یا اینکه موجب شده مدل های مختلفی از ازدواج گسترش پیدا کند.

وی اظهار داشت: این سامانه همچنین کمتر شدن یا عمیق تر شدن مساله اعتیاد، آغاز اعتیاد در سنین پایین یا گسترش اعتیاد در زنان را نشان می دهد. تمام این آسیب ها دلایلی دارد که به آنها عوامل مداخله گر یا عوامل خطر و محافظ اطلاق می شود.

رضازاده تاکید کرد: سامانه رصد عوامل خطر و محافظ آسیب های اجتماعی را ساختارمند می کنیم و تلاش می کنیم رسانه ها و مردم به آن دسترسی داشته باشند. در این صورت است که هم ما و هم رسانه ها می توانند آسیب ها را بررسی و روند کاهش و افزایش عوامل خطر و محافظ آسیب ها را رصد کنند.

گفتنی است بر اساس آمار ستاد مبارزه با موادمخدر، اکنون 2 میلیون و 808 هزار نفر مصرف کننده موادمخدر در کشور هستند که بالاترین مصرف مواد مخدر با بیش از 66 درصد مربوط به تریاک است.
مرجع : خبرگزاری ایرنا
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

نحوه انتخاب رشته آزمون دکتری برای داوطلبان دانشگاه آزاد
حقایق جالب روانشناسی که هرگز نمی‌دانستید!
وجود تبعیض‌های درمانی میان دختران و پسران آمریکایی
چگونه اکانت اینستاگرام خود را حذف کنیم؟!
زندگی درس حساب است، خوبیها را جمع، بدیها را کم ، خوشی ها را ضرب و شادیها را تقسیم کنیم