سه شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - 17 Sep 2019
تاریخ انتشار :
جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ / ۰۸:۰۰
کد مطلب: 46990
۱

تیم روان شناسی آستان قدس رضوی به مناطق سیل زده اعزام می‌شود

تیم روان شناسی آستان قدس رضوی به مناطق سیل زده اعزام می‌شود
میگنا: مدیر مرکز جامع مشاوره، رشد و توانمندسازي آستان قدس رضوي در كارگاه تیم روان شناسی آستان قدس رضوی به مناطق سیل زده اعزام می‌شود آموزشي «اصول و راهكارهاي روانشناختي ويژه مداخله در بحران» به همت مركز جامع مشاوره، رشد و توانمندسازي آستان قدس رضوي برگزار شد، افزود: این کارگاه آموزشی برای ‌آماده‌سازی روانشناسان برگزار شده است.

سيدمحسن اصغري نكاح افزود: پس از آن همکاران در قالب تیم‌‌های تخصصی به مناطق سیل زده اعزام می شوند و به ارائه خدمات مشاوره‌ای به کودکان بانوان و اقشار آسیب‌پذیر می پردازند.

وی خطاب به مشاوران حاضر در این کارگاه آموزشی در خصوص ویژگی‌‌‌های یک امدادگر گفت: امدادگری در بحران فرصتی است برای امدادگران تا بتوانند در شرایط سخت رشد کنند؛ یک امدادگر باید با انگیزه کار کند و نسبت به افراد عادی صبر و تحمل بیشتری داشته باشد.

عضو هيات علمي دانشگاه فردوسي مشهد ادامه داد: آنچه که باید یک روانشناس در مقابله با بحران انجام دهد، ابتدا آمادگی خود در مواجه با بحران است و برای امداد رسانی به دیگران از لحاظ معنوی انگیزه نوع دوستی و یاری هم نوعان را در خود تقویت کند.

اصغری نکاح تاکید کرد: هر چه انگیزه فرد در امدادرسانی به مددجویان قوی‌‌تر باشد بهتر می‌تواند به افراد آسیب دیده خدمت کند؛ روانشناسان و مشاوران باید با کار تیمی و تجهیزات و منابع لازم کار خدمت رسانی را آغاز و از تک‌روی پرهیز کنند.
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

بیماری خطرناکی که جان مردان را تهدید می کند
تشخیص اوتیسم در زنان مشکل‌تر است
قبولی 54 درصدی دختران در کنکور سراسری
افزایش عجیب «سرطان روده» در جوانان
یک رابطه خوب زمانی است که کسی پذیرای گذشته، پشتیبان امروز و مشوق فردایتان باشد.