پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸ - 18 Jul 2019
تاریخ انتشار :
جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ / ۰۸:۰۰
کد مطلب: 46990
۱

تیم روان شناسی آستان قدس رضوی به مناطق سیل زده اعزام می‌شود

تیم روان شناسی آستان قدس رضوی به مناطق سیل زده اعزام می‌شود
میگنا: مدیر مرکز جامع مشاوره، رشد و توانمندسازي آستان قدس رضوي در كارگاه تیم روان شناسی آستان قدس رضوی به مناطق سیل زده اعزام می‌شود آموزشي «اصول و راهكارهاي روانشناختي ويژه مداخله در بحران» به همت مركز جامع مشاوره، رشد و توانمندسازي آستان قدس رضوي برگزار شد، افزود: این کارگاه آموزشی برای ‌آماده‌سازی روانشناسان برگزار شده است.

سيدمحسن اصغري نكاح افزود: پس از آن همکاران در قالب تیم‌‌های تخصصی به مناطق سیل زده اعزام می شوند و به ارائه خدمات مشاوره‌ای به کودکان بانوان و اقشار آسیب‌پذیر می پردازند.

وی خطاب به مشاوران حاضر در این کارگاه آموزشی در خصوص ویژگی‌‌‌های یک امدادگر گفت: امدادگری در بحران فرصتی است برای امدادگران تا بتوانند در شرایط سخت رشد کنند؛ یک امدادگر باید با انگیزه کار کند و نسبت به افراد عادی صبر و تحمل بیشتری داشته باشد.

عضو هيات علمي دانشگاه فردوسي مشهد ادامه داد: آنچه که باید یک روانشناس در مقابله با بحران انجام دهد، ابتدا آمادگی خود در مواجه با بحران است و برای امداد رسانی به دیگران از لحاظ معنوی انگیزه نوع دوستی و یاری هم نوعان را در خود تقویت کند.

اصغری نکاح تاکید کرد: هر چه انگیزه فرد در امدادرسانی به مددجویان قوی‌‌تر باشد بهتر می‌تواند به افراد آسیب دیده خدمت کند؛ روانشناسان و مشاوران باید با کار تیمی و تجهیزات و منابع لازم کار خدمت رسانی را آغاز و از تک‌روی پرهیز کنند.
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

نپذیرفتن شخصیت فردی، عامل تنش های رفتاری در افراد
تصاویر/ مراسم افتتاحیه دوره آموزشی توجیهی مجریان طرح نماد
راه اندازی سامانه پایش مشارکت علمی ایرانیان در جهان
هفت شیوه روان‌درمانی در مثنوی
برای اینکه دوستت داشته باشم و به تو احترام بگذارم، مجبور نیستم با تو هم عقیده باشم.