جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - 5 Jun 2020
تاریخ انتشار :
جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ / ۱۸:۵۰
کد مطلب: 46997
۲

وجود تبعیض‌های درمانی میان دختران و پسران آمریکایی

وجود تبعیض‌های درمانی میان دختران و پسران آمریکایی
میگنا: روان شناسان دانشگاه "ییل" آمریکا در مطالعه ای اخیر دریافته اند آمریکایی ها در اغلب موارد هنگامی که انگشت کودکی بشکند در صورتی که کودک "دختر باشد" تصور می کنند این اتفاق درد کمتری نسبت به زمانی دارد که برای "یک پسر رخ می دهد".
 
در این مطالعه، ویدئویی برای 264 بزرگسال 18 تا 75 ساله زن و مرد به نمایش گذاشته شد که در آن یک کودک با جنسیت مبهم حضور دارد، پس از آن به یک گروه از شرکت کنندگان گفته شد که کودک حاضر در ویدئو پسر است و به گروهی دیگر گفته شد که دختر است.

سپس از این افراد خواسته شد تا میزان درد را در این "پسر" یا "دختر" نسبت به آن چه که در ویدئو از خود بروز می دهد، تخمین بزنند.

شرکت کنندگانی که تصور می کردند کودک پسر است شدت درد بیشتری را برای او پیش بینی کردند.

متخصصان به این نتیجه رسیدند که کلیشه های صریح جنسیتی مانند این باور که پسرها سرسخت تر بوده و دختران احساساتی تر هستند، می تواند بر ارزیابی و قضاوت درد کودکان توسط بزرگسالان تأثیر بگذارد.

نکته قابل توجه در این مطالعه آن است که این مطلب بیشتر در مورد شرکت کنندگان زن صدق کرده و شرکت کنندگان مرد در این مطالعه میزان درد پسرها و دخترها را نزدیکتر به یکدیگر تخمین زدند.

اما به طور کلی این باور عامیانه وجود دارد که اگر یک پسر درد خود را بروز دهد احتمالا شدت درد در او خیلی بیشتر از میزانی است که خودش ابراز می کند.

متخصصان پیشنهاد دادند که این مطالعه را با نوزادان نیز انجام دهند تا دریابند آیا کلیشه های جنسیتی زودتر شروع می شوند یا خیر؟ پیش تر نیز کارشناسان نشان داده بودند که جنسیت زدگی بر چگونگی رفتار با زنان در سیستم های مراقبت بهداشتی تأثیر می گذارد.

آنها می گویند: زنان بیشتر به دنبال دریافت مراقبت به هنگام درد هستند اما این بدان معنا نیست که درد آنها جدی نیست.

آن چه که تصور می شود این است که زنان در مورد دردهایشان اغراق می کنند در صورتی که آنها تنها دردهایشان را دقیق تر بیان و توصیف می کنند.

این مطالعه در کنار دیگر مطالعات نشان می دهد که چگونه برخی از اقلیت ها در آمریکا برای در میان گذاشتن دردهای خود با پزشک با دشواری مواجه اند.

برای مثال یکی از این مطالعات نشان داد که مردان و سفید پوستان آمریکایی به نسبت زنان و سیاه پوستان هنگامی که به دلیل درد قفسه سینه به پزشک مراجعه می کنند بیشتر برای انجام آنژیوگرافی ارجاع داده می شوند.

به گزارش سی ان ان، یک مطالعه دیگر نیز نشان داد که دانشجویان و رزیدنت های پزشکی سفید پوست در این کشور باورهای غلطی در مورد تفاوت های بیولوژیکی میان سیاه پوستان و سفید پوستان دارند که منجر به تعصبات نژادی در نحوه درمانشان می شود.
 
مرجع : خبرگزاری ایسنا
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

احساسات منفی اشتها را افزایش می‌دهند
این پرستار می‌خواهد گمنام بماند
والدینی که کودکشان را از راه به دَر می‌کنند
سه راه عالی برای افزایش عزت نفس
چند توصیه‌ بهداشتی، هزینه و مدارک سنجش سلامت نوآموزان
قتل‌هایی که ریشه در تعصب دارند نه مذهب
بی وفایی و خیانت
چگونه قافله عمر نوجوان به دود آغشته می‌شود؟
تأثير ارتباط كلامى بر زندگی مشترک
چرا فرسودگی شغلی میان بهترین کارمندان رایج است؟
جایگاه بازی درمانی در مشکلات روان‌شناختی کودکان
چطور برای درس خوندن برنامه‌ریزی کنیم؟
آنكه مدام از كمبودها و ناراستي هاي زندگي خويش سخن مي گويد دوست خوبي براي تو نخواهد بود .