شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - 21 Sep 2019
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ / ۱۵:۲۹
کد مطلب: 47036
۱
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد:

استقرار ۸۰ کارشناس ارشد روانشناسی در مراکز درمانی

استقرار ۸۰ کارشناس ارشد روانشناسی در مراکز درمانی
میگنا: «عبدالرسول همتی» امروز (سه شنبه 3 اردیبهشت) در نشست خبری هفته سلامت با اصحاب رسانه با بیان اینکه دسترسی به خدمات سلامت تنها به معنای توسعه مراکز نیست، گفت: بنابراین لازم است بکوشیم تا در کنار گسترش زیرساخت های خدمت رسانی، فرهنگ «خودمراقبتی» را نیز در جامعه توسعه دهیم.
 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به تلاش های مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در تحقق هدف دسترسی عادلانه به خدمات سلامت، از نزدیک شدن به هدف پوشش صد در درصدی دسترسی آسان همه مناطق به خدمات این حوزه خبر داد و افزود: به ویژه با کمک برنامه پزشک خانواده، توانستیم به موفقیت های بیشتری در این زمینه دست یابیم.
 
وی به خدمت نوینی دیگر در این عرصه اشاره کرد و عنوان کرد: با پیشتازی فارس، خانه های بهداشت عشایری نیز به صورت سیار، در کنار محل زندگی عشایر کوچ روی استان مستقر شده تا این حلقه مفقوده نیز به چرخه خدمات سلامت افزوده شود که با حضور وزیر بهداشت، ۱۸ خانه بهداشت سیار عشایری، به بهره برداری رسیده و تا پایان سال جاری نیز تعداد این خانه های بهداشت به ۴۸ مورد می رسد.
 
همتی تاکید کرد: سلامت، موضوعی محدود به زمان مشخصی نیست و همواره باید در مرکز توجه عموم باشد که در این زمینه افزایش آگاهی از مفاهیم «خودمراقبتی»، اهمیت ویژه دارد، چرا که بسیج تمامی امکانات مجموعه وزارت بهداشت، تنها به تحقق یک چهارم سلامت عمومی جامعه منجر می شود.
 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز خاطرنشان کرد: برپایی بیش از هزار و ۳۵۰ سمینار و نشست آموزشی در مراکز بهداشت، ادارات، کارخانه ها، دانشگاه ها، پادگان ها، مدارس، فرهنگسراها و مساجد استان، برپایی بیش از ۳۱۰ ایستگاه سلامت در مراکز زیرمجموعه دانشگاه و محل های پرتردد شهری با ارائه خدمات غربالگری فشارخون، قندخون، نمایه توده بدنی و ارائه مشاوره تغذیه و سلامت روان، برپایی بیش از 200 پایگاه موقت آموزشی در مناطق پرتردد استان، سخنرانی مسئولان سلامت استان پیش از خطبه های نمازجمعه، برگزاری بیش از 300 جشنواره غذای سالم، حدود ۲۲۰ همایش پیاده روی، برگزاری بیش از ۴۲۵ سنابقه ورزشی در مدارس و بیش از ۱۸۰ مورد در ادارات، برپایی ۳۳۰ غرفه سلامت در ادارات، ۵۷۰ مورد تور آموزشی و همایش سفیران سلامت و همچنین مسابقه های دوچرخه سواری را از جمله برنامه های پیش بینی شده برای گرامیداشت هفته ملی سلامت در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز است.
 
وی همچنین در پاسخ به پرسش در خصوص راهکارهای گسترش سلامت روان در استان، به استقرار کارشناسان ارشد روانشناسی در مراکز خدمات جامع سلامت و همچنین برگزاری آزمون به کارگیری ۸۰ نیروی جدید بهداشت روان در استان اشاره کرد که در آینده نزدیک، در مراکز مشعول به کار می شوند.
 
مرجع : خبرگزاری شبستان
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

سوالاتی که بیماران «افسردگی عمده» باید از روان‌ شناس خود بپرسند
شعار و روز شمار هفته سالمند اعلام شد
ترم اولی‌ها چگونه باید وارد دانشگاه شوند؟
با این رفتار‌ها فریاد می‌زنید که آدم خوبی نیستید
هم اکنون که در حال نفس کشیدن هستید، کس دیگری دارد نفس های آخرش را می کشد. پس دست از گله و شکایت بردارید و بیاموزید چگونه با داشته هایتان زندگی کنید.