جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - 15 Nov 2019
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ / ۱۶:۴۵
کد مطلب: 47129
۰

افسردگی محمل اعتیاد و انحراف است

افسردگی محمل اعتیاد و انحراف است
میگنا: دكتر سعید نمکی ظهر امروز در آئین اختتامیه جشنواره بین‌المللی عکس سلامت روان با اشاره به تعریف موجود در مورد هنر اظهار کرد: از نظر من عشق زبان بین‌المللی محسوب می‌شود. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به بازدید خود از تابلوهای نمایشگاه جشنواره عکس سلامت روان افزود: دلیل همه فهم بودن این تابلوهای زیبا، هنری بودن آن‌ها است.

وی تاکید کرد: عکاسی جاودانه و مانا کردن لحظات گذرا است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر وجود رابطه بین هنر و سلامت روان گفت: هنر وسیله آرام کردن، روان یک جامعه است و به نوعی بیان درون آرام و پریشان جامعه است.

وی با تاکید بر تاثیر اقتصاد بر بهداشت روان جامعه ادامه داد: ولی باید متوجه بود که اقتصاد همه بهداشت روان نیست، چرا که افراد پولدار غمگین و برعکس آن بسیار زیاد هستند.

نمکی به تاثیرات تکنولوژی بر روابط اجتماعی بشر امروز اشاره و تصریح کرد: تلفن همراه به عنوان وسیله ارتباطی در حال حاضر تبدیل به گسست اجتماعی شده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به اقدامات انجام شده برای کمک به بهداشت روان جامعه اشاره کرد و گفت: اگر قبول کنیم که بخشی از جامعه از افسردگی رنج می‌برند و افسردگی محمل اعتیاد و انحراف است می‌توان برنامه‌ریزی بهتر و وسیع‌تری برای کمک به افراد درگیر انجام داد.

وی با توصیه به رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما برای تزریق نشاط و امید به جامعه افزود: برای مقابله با افسردگی و اختلالات روانی باید به همه عوامل مؤثر بر نشاط اجتماعی توجه شود.
مرجع : خبرگزاري فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

کمبود عزت نفس، بزرگترین مشکل نوجوانان امروز
ارتباط میزان افسردگی با بیماری قلبی و سکته
۱۰ نکته‌ای که هرگز نباید به فرزند خود بگویید!
فارغ‌التحصیلي پسر اعجوبه ۹ ساله از دانشگاه !
بادها می وزند، عده ای در مقابل آن دیوار می سازند و تعدادی آسیاب به پا می کنند