دوشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۸ - 22 Jul 2019
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ / ۱۶:۴۵
کد مطلب: 47129
۰

افسردگی محمل اعتیاد و انحراف است

افسردگی محمل اعتیاد و انحراف است
میگنا: دكتر سعید نمکی ظهر امروز در آئین اختتامیه جشنواره بین‌المللی عکس سلامت روان با اشاره به تعریف موجود در مورد هنر اظهار کرد: از نظر من عشق زبان بین‌المللی محسوب می‌شود. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به بازدید خود از تابلوهای نمایشگاه جشنواره عکس سلامت روان افزود: دلیل همه فهم بودن این تابلوهای زیبا، هنری بودن آن‌ها است.

وی تاکید کرد: عکاسی جاودانه و مانا کردن لحظات گذرا است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر وجود رابطه بین هنر و سلامت روان گفت: هنر وسیله آرام کردن، روان یک جامعه است و به نوعی بیان درون آرام و پریشان جامعه است.

وی با تاکید بر تاثیر اقتصاد بر بهداشت روان جامعه ادامه داد: ولی باید متوجه بود که اقتصاد همه بهداشت روان نیست، چرا که افراد پولدار غمگین و برعکس آن بسیار زیاد هستند.

نمکی به تاثیرات تکنولوژی بر روابط اجتماعی بشر امروز اشاره و تصریح کرد: تلفن همراه به عنوان وسیله ارتباطی در حال حاضر تبدیل به گسست اجتماعی شده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به اقدامات انجام شده برای کمک به بهداشت روان جامعه اشاره کرد و گفت: اگر قبول کنیم که بخشی از جامعه از افسردگی رنج می‌برند و افسردگی محمل اعتیاد و انحراف است می‌توان برنامه‌ریزی بهتر و وسیع‌تری برای کمک به افراد درگیر انجام داد.

وی با توصیه به رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما برای تزریق نشاط و امید به جامعه افزود: برای مقابله با افسردگی و اختلالات روانی باید به همه عوامل مؤثر بر نشاط اجتماعی توجه شود.
مرجع : خبرگزاري فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

۵ روش برای سرکوب اضطراب
اکثر مکمل های خارجی تقلبی اند
با تغییر در سبک زندگی با پدیده پدران غایب مواجه هستیم
«ده باور غلط عامل اصلی نابهنجاری‌های روانی» از دیدگاه آلبرت الیس
هیچگاه نمی توانید یک اشتباه را دو بار مرتکب شوید چرا که بار دوم دیگر آن یک اشتباه نیست بلکه یک "انتخاب" است.