پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - 20 Jun 2019
تاریخ انتشار :
جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ / ۲۰:۱۶
کد مطلب: 47316
۱

ممنوعیت استفاده از برند سلامت در کنار مطب‌ها

ممنوعیت استفاده از برند سلامت در کنار مطب‌ها
به گزارش میگنا دکتر محمد جهانگیری معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: سازمان نظام پزشکی در حوزه‌های درمان و در راستای رسیدگی به مسائل و مشکلات احتمالی اقدامات مناسبی انجام داده که یکی از موضوعات اعزام کارشناسان حوزه ویزیت در بخش سرپایی است.

وی ادامه داد: به طور معمول ویزیت در بخش بستری مراکز در مانی و بیمارستان‌ها رعایت می‌شود و سازمان نظام پزشکی استاندارد‌هایی بر اساس راهنما‌های بالینی اخلاق حرفه‌ای به سازمان‌های ذی‌ربط اعلام کرده است.

جهانگیری تاکید کرد: در سازمان نظام پزشکی مباحثی مانند صدور پروانه به صورت آنلاین انجام می‌شود و این کار در راستای ارائه تسهیلات بیشتر به جامعه پزشکی و سرعت بخشیدن امور در سراسر کشور انجام می‌شود.

 
ضرورت دریافت اطلاعات پزشکان پیش از مراجعه
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی تاکید کرد: مردم باید قبل از مراجعه به پزشک بتوانند اطلاعات پزشکان را از سامانه نظام پزشکی متوجه شوند و بر اساس این اطلاعات به پزشک مورد نظر خود جهت دریافت خدمات بهداشتی و درمانی مراجعه کنند.
 
وی با اشاره به دریافت‌های غیر متعارف در حوزه پزشکی افزود: واقعیت امر این است که دریافت تعرفه غیر متعارف از چند سال گذشته تا امروز کاهش چشمگیری داشته است و این موضوع در شهرستان‌های کشور تقریبا به صفر رسیده اما موارد نادر در برخی از کلان‌شهر‌ها از سوی مردم به سازمان نظام پزشکی گزارش داده شده است.
 
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی گفت: هر خدمتی که در حوزه پزشکی در کنار مطب‌ها انجام می‌شود باید در این حوزه تعریف شده باشد، زیرا در شان پزشکان نیست که افرادی از برند سلامت برای انجام کار‌های خود استفاده کنند و اگر فردی در کنار مطب پزشکان فعالیت جانبی انجام دهد تخلف کرده و به وسیله سازمان نظام پزشکی مسائل پیگیری می‌شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

کشف عاملی که بر رفتار کودکان تاثیر می‌گذارد
میانگین سنی اعضای هیأت علمی دانشگاه به ۵۰ سال کاهش یافت
این موادغذایی، فشار خون را کاهش می‌دهند
برای کسب رتبه زیر ۲ هزار تجربی، باید به چند سوال جواب دهیم؟
برای شنا کردن به سمت مخالف رودخانه قدرت و جرات لازم است وگرنه هر ماهی مرده ای هم می تواند از طرف موافق جریان آب حرکت کند.