شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ - 24 Aug 2019
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۵:۳۸
کد مطلب: 47478
۲
۱

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: فرهنگ روان‌شناسی و مشاوره در کشور توسعه یابد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: فرهنگ روان‌شناسی و مشاوره در کشور توسعه یابد
میگنا:  به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره "دکتر محمد حاتمی" رئیس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره کشور روز دوشنبه مورخ 98/03/20 با "وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی" ملاقات کرد.

در این دیدار دکتر حاتمی با ارائه گزارشی از وضعیت روان‌شناختی کشور و تاریخچه تأسیس سازمان نظام روان شناسی گفت: یکی از مصوبات خوب و پر افتخار مجلس شورای اسلامی تأسیس نهادهای تخصصی غیر دولتی و برون سپاری کارها به صنف‌های تخصصی و مردمی است.

وی گفت: سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره با دارا بودن حدود 30 هزار عضو رسمی، یکی از صنوف فعال و دارای کنش اجتماعی گسترده و تأثیرگذار است.

حاتمی افزود: انتظار داریم بین سازمان نظام روان شناسی و وزارت تعاون ،کار و امور اجتماعی زمینه همکاری‌های مشترک برقرار شود از جمله در حوزه سالمندی با صندوق بازنشستگی کشور، اجرای بیمه سلامت روان از طریق سازمان تأمین اجتماعی، برنامه‌های مشترک با سازمان بهزیستی، سامان‌دهی مشاوره کاریابی و شغلی، آموزش‌های روان‌شناختی به جامعه هدف کارگری، ارائه وام‌های توسعه اشتغال و .... که با انعقاد تفاهم‌نامه می‌تواند عملیاتی شود.

در ادامه نیز وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اینجانب مدت زیادی مسئول صنوف کشور بوده‌ام، با شرح وظایف صنوف آشنا هستم. مطمئناً هر نوع فعالیت تخصصی الزاماً با مجوز آن سازمان باید صورت گیرد و در این رابطه با سازمان بهزیستی باید تفاهم‌نامه‌ای منعقد شود.


دکتر محمد شریعتمداری افزود: فرهنگ روان‌شناسی و مشاوره باید در کشور توسعه یابد تا همه اقشار از آن بهره‌مند شوند.

در پایان این دیدار با دستور وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی مقرر شد در کوتاه زمان بین سازمان نظام روان‌شناسی و سازمان بهزیستی کشور موافقت نامه هایی ایجاد گردد  و نتیجه آن نیز به اطلاع مقام عالی وزارت گزارش شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

رزمي
Iran, Islamic Republic of
چرا اين ديدار اصلا در سايت وزارت كار منعكس نشده؟
معجزه ارتباط پدربزرگ و مادربزرگ ها با نوه ها
همسرتان را چقدر می‌شناسید؟
راهکاری برای کاهش پرخاشگری و افزایش سلامت روانی سربازان
چه بخوریم که قلب‌مان سالم بماند؟
اندكي غرور به آدم كمك مي كند كه فاصله اش را حفظ كند. آلبر كامو