پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - 27 Feb 2020
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۳۹
کد مطلب: 47534
۱

برای معلم شدن چه درس‌هایی بخوانیم؟

برای معلم شدن چه درس‌هایی بخوانیم؟
کنکور یکی از مهم‌ترین آزمون‌های زندگی هر فرد و جزو خاطرات فراموش نشدنی عمر تحصیلی او به حساب می‌آید. در واقع کنکور را می‌توان ثمره ۱۲ سال تحصیل در کلاس درس دانست که بخشی از زندگی و آینده فرد را رقم می‌زند و در این بین نکته مهم و قابل توجه، چگونگی استفاده از این فرصت و تبدیل آن به نقطه عطفی برای رسیدن به موفقیت است.

روش درست مطالعه برای کنکور، برنامه‌ریزی مناسب، خواب کافی، تغذیه مناسب و مغذی، همراهی خانواده، ورزش، داشتن هدف، دوری از استرس و اضطراب، توکل و ایمان به خدا، همت بالا، استفاده از کتاب درسی و منابع کمک آموزشی مناسب و معتبر و مشاوره با اساتید و مشاوران مجرب از نکاتی است که داوطلبان باید در طول دوران مطالعه برای کنکور مدنظر قرار داد و آن را رعایت کرد.

برای اینکه بدانید کنکور غولی نیست که شما در ذهن ساخته‌اید و می‌توان با آرامش کامل و برنامه‌ریزی مناسب شبیه یک آزمون معمولی با آن رفتار کرد؛ قصد داریم از این پس با بسته ویژه کنکوری‌ها شما را با نکات مهم و مطالب کلیدی کنکور آشنا کنیم تا ضمن رسیدن به آرامش و دوری از استرس، روش های موفقیت را کسب کنید و نتیجه‌ای مطلوب و قابل قبول در کنکور به دست آورید.


قبولی در کدام رشته‌ها راحت است؟
پویا علاالدینی شورمستی مشاور تحصیلی اظهار کرد: مطلبی که قصد بررسی آن را داریم چگونگی قبولی در رشته‌های مشترک، ریاضی، انسانی یا تجربی است؛ بررسی کارنامه‌ها نشان داده که قبولی رشته‌های تربیت دبیر کمی سخت است که این مورد را از دید روانشناسی و مدیریت بررسی می‌کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به بررسی کارنامه‌های رشته‌های مشترک، مشخص می‌شود که قبولی در زیر رشته‌های ریاضی مقداری راحت‌تر است،  مثلا می‌توان در حد ۴_۵ درصد در هر درس را کمتر بزنیم.

بسیاری از افراد دوست دارند در رشته‌های مشترک مثل روانشناسی، حسابداری، انواع مدیریت‌، علوم ورزشی یا رشته‌های دانشگاه‌های فرهنگیان قبول شوند؛ همانطور که از قبل هم قابل پیش بینی بود، به علت کمتر‌ بودن جمعیت در رشته‌ ریاضی، قبولی در رشته‌ ریاضی کمی راحت‌‌تر است.

توصیه می‌شود افرادی که در دروس اختصاصی قوی نیستند و علاقه به رشته‌های مشترک دارند، کنکور ریاضی بدهند و در  دروس عمومی‌ ریاضی بیشتر تمرکز کنند؛ مشاهده شده است که دانش آموز با عمومی‌های بالای ۷۰ و اختصاصی‌های ۱۰ درصد، تربیت دبیر شهید رجایی قبول شده است اما نکته اینجاست که رشته‌های دانشگاه تربیت دبیر رجایی، از طریق ریاضی، عموما مهندسی هستند و ممکن است افرادی که به دروس اختصاصی ریاضی مسلط نباشند، نتوانند دروس را پاس کنند.

دانش آموزانی که قصد قبولی در فرهنگیانِ تجربی دارند باید زیست و شیمی و زمین بخوانند؛ فرهنگیان انسانی باید بر ادبیات و تاریخ و عربی مسلط باشند و فرهنگیان ریاضی و مهندسی باید ریاضی و فیزیک مطالعه کنند.
مرجع : باشگاه خبرنگاران
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

در صفحه اینستاگرام یا فیسبوک شما بعد از مرگ چه اتفاقی می‌افتد؟
بررسی تفاوت های سه ویروس شایع؛ از آنفلوانزا تا کرونا
رادیوتراپی چیست و چگونه سرطان را درمان می کند؟
بین ترس کاذب و واقعی فرق بگذاریم
چه سكوتی دنیا را فرا می‌گرفت اگر هركس به اندازه عملش صحبت می‌كرد