جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - 18 Oct 2019
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۱۸ تير ۱۳۹۸ / ۲۳:۲۱
کد مطلب: 47672
۱

معلم وارد کردنی نیست

معلم وارد کردنی نیست
میگنا: حسین خنیفر روز سه شنبه در بیست و یکمین اجلاس سراسری رؤسای دانشگاه فرهنگیان کشور که در پردیس فرهنگیان شهرستان پیشوا برگزار شد اظهار داشت: ایران اسلامی وارث نظام تعلیم و تربیتی قدیمی و پایه دار است که بسیاری از مکتب خانه‌ها، مراکز علمی و آموزشی دنیا در آن شکل یافته است.

وی افزود: امروز بسیاری از افراد حتی دشمنان نظام اسلامی نیز به جایگاه علمی ایران اذعان دارند و در ادبیات سیاسی جهان نیز از پیشینه ایران اسلامی در امر آموزش، پژوهش و پرورش به نیکی یاد می‌شود.

خنیفر با اشاره به وضعیت دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: دانشگاه فرهنگیان از ۹۸ پردیس و مرکز با ۷۰ هزار دانشجو برخوردار است که با دانشجوی‌های ورودی در سال تحصیلی پیش رو، تعداد دانشجویان این مراکز به یکصد هزار نفر می‌رسد.

خنیفر گفت: کف نیازهای آموزش و پرورش به معلم ۷۸ هزار نفر و سقف آن ۱۳۲ هزار نفر است که با توجه به ۳۲۰ هزار بازنشسته ای که تا سال ۹۹ از چرخه آموزش خارج می‌شوند، نیاز آموزش و پرورش به ۳۴۰ هزار معلم تا سال ۱۴۰۰ می‌رسد.

وی تصریح کرد: دانشگاه فرهنگیان آمادگی دارد که نیاز آموزش و پرورش به نیروی معلم را با تمام مشکلات تأمین کند چرا که نظام تعلیم و تربیت تعطیل بردار نیست.

رئیس دانشگاه فرهنگیان با اشاره به اهمیت معلم در تمامی جوامع انسانی گفت: جامعه معلمان ایران اسلامی در طول دوران هشت سال دفاع مقدس ۴ هزار معلم شهید، یک هزار ۲۰۰ معلم دانشجوی شهید و ۳۶ هزار دانش آموز شهید تقدیم اسلام کرده که این مهم نشان از این واقعیت دارد که معلمان ایران اسلامی نه فقط در سنگر تعلیم و تربیت که در دفاع از تمامیت نظام مقدس جمهوری اسلامی، در صف نخست قرار دارند.

خنیفر گفت: امروز بسیاری از مسئولیت‌های نظام بر عهده معلمان گذاشته شده و این مایه افتخاری برای معلمان است که در هر سنگر، خدمتگذار مردم باشند.

وی اظهار داشت: به منظور نمایش توانمندی‌های جامعه معلمان، ۳۱ موزه در تمامی استان‌های کشور احداث می‌شود.
 
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

چند توصیه برای تشویق کودکان به شستن‌ دست‌ها
ساخت فیلم با موضوع خودکشی اثر نامطلوبی دارد
عوارض قرار گرفتن در معرض دود "گُل" قابل اصلاح است
تاثیر دوپامین مغز بر بدن/ نحوه افزایش طبیعی دوپامین
دو بیگانه همدرد، از دو خویشاوند بی‌درد یا ناهم‌درد، با هم خویشاوندترند… علی شريعتی