دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ - 23 Sep 2019
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۸ / ۱۱:۵۹
کد مطلب: 47685
۱

هفتاد درصد مردم افغانستان نیازمند خدمات روان شناسی هستند

هفتاد درصد مردم افغانستان نیازمند خدمات روان شناسی هستند
میگناسازمان روان شناسی بین‌المللی (IPSO)» آژانسی است که در افغانستان به ارائهٔ خدمات روان شناسی، گفت و گو درمانی و مشاوره تربتی و فرهنگی می‌پردازد.

چند دهه جنگ، کشتار و ویرانی میلیون‌ها نفر افغان را آواره کرده، در حالی که نواحی بسیاری از این کشور خاورمیانه‌ پیوسته در خطر حمله قرار دارند.

قدری یزدان، کمیسیونر مستقل حقوق بشر در امور افغانستان، اواخر سال ۲۰۱۷ میلادی اعلام کرد سالانه بیش از ۳ هزار تن در این کشور خودکشی می‌کنند که حدود ۸۰ درصد آنان را زنان تشکیل می‌دهند. این در حالی است که خدمات بهداشت روان در سطح وسیعتری مورد نیاز است و متخصصان این حوزه در افغانستان بسیار کم شمارند.

سالانه بیش از ۳ هزار تن در افغانستان خودکشی می‌کنند که ۸۰ درصد آنها زنان هستند. از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۸ فقط ۸۰۰ نفر توانسته‌اند دورهٔ یکسالهٔ ارائهٔ مشاورهٔ روانی را به اتمام برسانند، دوره‌ای که دولت افغانستان آن را برگزار می‌کند.

وحید مایار، سخنگوی وزارت صحت عامه افغانستان می‌گوید شمار این افراد در حال افزایش است و می‌گوید:‌ «مددکاران اجتماعی با پیشینه‌های متفاوت را آموزش می‌دهیم. و حالا حدود ۱۰۰ روان شناس در کل کشور داریم.»

از سوی دیگر، به گفتهٔ کارشناسان، پذیرشِ نیاز به مشاوره و رجوع به روان شناس در جامعه افغانستان بیشتر شده است،‌ به‌ویژه به این علت که کسانی که آن را تجربه کرده‌اند از نتایج سازندهٔ فرآیند مشاورهٔ روانی(گفت و گو درمانی) در زندگی خود، با دیگران آشکارا سخن می‌گویند.
مرجع : شیعه نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

لطفا هر شب شام بخورید!
جنایت خونین در عشق یک طرفه به دخترهمسایه
با کودکان «بیش فعال» در مدرسه چگونه رفتار کنیم؟
روان‌شناسی تکامل عشق
نگرانی مشکلات فردا را دور نمی کند بلکه تنها آرامش امروز را دور می کند...