جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ - 18 Oct 2019
تاریخ انتشار :
جمعه ۲۱ تير ۱۳۹۸ / ۱۱:۰۰
کد مطلب: 47691
۱

کشف اختلالات خاص مغزی در سر افراد قاتل

کشف اختلالات خاص مغزی در سر افراد قاتل
به گزارش نیواطلس، دانشمندان از دهه ها قبل در حال تحقیق بر روی ماهیت مغز افراد قاتل هستند تا دریابند چه عواملی باعث رفتار خشونت آمیز آنها می شود. از راه رسیدن روش های نوین تصویربرداری از اواخر قرن بیستم باعث شد تا دستیابی به اطلاعات در این زمینه تسهیل شود.

بررسی های جدید در آمریکا نشان می دهد شکل و خطوط مغز قاتلان حرفه ای دارای ویژگی های خاصی است که ساختار ذهن انها را هم تحت تاثیر قرار می دهد.

بررسی که در این زمینه از طریق تصویربرداری از مغز 808 قاتل مذکر صورت گرفته نشان می دهد که بخش هایی از مغز افراد قاتل که به رفتارهای قهرمانانه و متهورانه مربوط می شود متفاوت از مغز انسان های عادی است.

نکته جالب این است که میان مغز قاتلانی که رفتارهای خشونت آمیز نشان می دهند با مغز قاتلانی که کمتر خشن هستند نیز تفاوت های خاصی وجود دارد که شناسایی و تشخیص این افراد را از یکدیگر ممکن می سازد.

از جمله بخش هایی از مغز که این تفاوت ها در آنها قابل مشاهده است، می توان به قسمتی از جلوی مغز و نیز لوب قدامی قاعدگی آن اشاره کرد. در این بخش از مغز افراد قاتل بافت های خاص خاکستری رنگ هم قابل مشاهده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

چند توصیه برای تشویق کودکان به شستن‌ دست‌ها
ساخت فیلم با موضوع خودکشی اثر نامطلوبی دارد
عوارض قرار گرفتن در معرض دود "گُل" قابل اصلاح است
تاثیر دوپامین مغز بر بدن/ نحوه افزایش طبیعی دوپامین
هم اکنون که در حال نفس کشیدن هستید، کس دیگری دارد نفس های آخرش را می کشد. پس دست از گله و شکایت بردارید و بیاموزید چگونه با داشته هایتان زندگی کنید.