يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - 18 Aug 2019
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۰
کد مطلب: 47844
۱

یک میلیون نوجوان انگلیسی داروی ضدافسردگی مصرف می‌کنند

یک میلیون نوجوان انگلیسی داروی ضدافسردگی مصرف می‌کنند
میگنا: به گزارش دیلی‌میل، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، پزشکان در سال قرص‌های بهبود سلامت روان را برای بیش از یک میلیون نوجوان انگلیسی تجویز می‌کنند.

بررسی آمار و ارقام به خوبی نشان می‌دهد، میزان تجویز قرص‌های سلامت روان به میزان 20 درصد در انگلیس افزایش یافته است.

براساس بررسی‌های موجود، یک نفر از 9 نفر در گروه سنی 20 تا 18 سال برای درمان استرس و اضطراب دارو مصرف می‌کنند؛ آنها از اختلال دوقطبی نیز رنج می‌برند.

محققان هشدار می‌دهند، اگر نوجوانان دوره درمان خود را تکمیل نکنند، ممکن است افکار خودکشی به سراغ آنها بیاید که از عوارض مصرف این داروها است.

آمار منتشر شده توسط دولت انگلیس همچنین نشان می‌دهد، در سال گذشته بیش از یک میلیون نوجوان انگلیسی داروی ضد افسردگی مصرف کرده‌اند و این نشانه محرز بحران سلامت روان میان گروه جوانان است.

شواهد نشان می‌دهد که این داروها برای اکثر بیماران مؤثر و بی خطر است، اما هنگام ترک داروها افکار خودکشی و اضطراب شدید از خطرهای عوارض جانبی این روش‌های درمانی هستند.

جیمز دیویس محقق بهداشت روان از دانشگاه روهامپتون می‌گوید: «تحقیقات ما بیانگر آن است که تعداد زیادی از بیماران پس از ترک مصرف این نوع داروها دچار اضطراب شدید و افکار خودکشی می‌شوند».

مطالعات قبلی که در انگلیس صورت گرفته تخمین می‌زند، از هر 5 بزرگسال زیر 30 سال یک نفر دچار بیماری‌های اختلال سلامت روان است.

یک بررسی دیگر حاکی از آن است که سه چهارم نوجوانان تحت تأثیر فضای مجازی هستند و اختلال سلامت روان آنها از شبکه‌های اجتماعی نشأت می‌گیرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

چرایی افزایش مصرف «شیشه» در کشور
تصویری که برنامه‌های کودک از زنانگی و مردانگی ارائه می‌کنند
افرادی که پایه بالینی ندارند، نمی‌تواند در کلینیک‌های روانشناسی فعالیت کنند
رتبه ۶ کنکور ریاضی را بهتر بشناسیم
تا حالا هيچ آدم قوى اى كه گذشته آسونى داشته باشه نديدم .