سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - 22 Oct 2019
تاریخ انتشار :
شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۲:۴۲
کد مطلب: 47933
۰

گاهی کودکان لالی را انتخاب می‌کنند

گاهی کودکان لالی را انتخاب می‌کنند
میگنا: زهره احمدی در گفتگو با خبرنگار طبنا (خبرگزاری سلامت)، گفت: لالی انتخابی اختلال نادری است که که کودک در آن توانایی سخن گفتن و فهم کلمات را دارد ولی از صحبت کردن در برخی موقعیت‌ها ناتوان است.
وی خاطر نشان کرد: به این معنا که کودک در خانه با پدر و مادر صحبت می‌کنند ولی از صحبت کردن با دیگران ولو اشخاص نزدیک مثل پدر بزرگ و مادر بزرگ امتناع می‌کند.

احمدی با تاکید بر اینکه این اختلال معمولا قبل از پنج سالگی رخ می‌دهد و علت آن می‌تواند یک ضربه جسمی‌ و روحی باشد، افزود: گاهی به دلیل لکنت زبان، خجالت کشیدن و مسخره شدن از طرف دیگران کودک از صحبت کردن امتناع کرده و به لالی انتخابی روی می‌آورد.

این روان شناس بالینی ادامه داد: کناره گیری، رفتارهای عصیان گرایانه و امتناع از رفتن به مدرسه…..از خصوصیات این کودکان است.

وی تصریح کرد: یک سوم این بچه‌ها دچار اختلالات دیگر مانند افسردگی و اضطراب می‌شوند ولی حدود نیمی‌ طی چند سال بهبود می‌یابند.

احمدی اظهار کرد: درمان این اختلال روش‌های رفتاری است کودک به تدریج تشویق شود و در برابر هر واژه که می‌گوید پاداش دریافت کند، هر چند که برخی از روانشناسان معتقدند دارو نیز می‌تواند در بهبود این کودکان موثر باشد.
 
مرجع : طبنا (خبرگزاری سلامت)
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

نحوه برخورد با افراد خودشیفته از نظر یک روانشناس
هزینه بالای خدمات روان شناسی چه اثری بر جامعه خواهد داشت؟
توقعاتی که نباید از دیگران داشته باشید
چرا کسانی که دچار اختلالات روانی هستند به پزشک مراجعه نمی‌کنند؟
یک رابطه خوب زمانی است که کسی پذیرای گذشته، پشتیبان امروز و مشوق فردایتان باشد.