يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - 18 Aug 2019
تاریخ انتشار :
شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۲:۴۲
کد مطلب: 47933
۰

گاهی کودکان لالی را انتخاب می‌کنند

گاهی کودکان لالی را انتخاب می‌کنند
میگنا: زهره احمدی در گفتگو با خبرنگار طبنا (خبرگزاری سلامت)، گفت: لالی انتخابی اختلال نادری است که که کودک در آن توانایی سخن گفتن و فهم کلمات را دارد ولی از صحبت کردن در برخی موقعیت‌ها ناتوان است.
وی خاطر نشان کرد: به این معنا که کودک در خانه با پدر و مادر صحبت می‌کنند ولی از صحبت کردن با دیگران ولو اشخاص نزدیک مثل پدر بزرگ و مادر بزرگ امتناع می‌کند.

احمدی با تاکید بر اینکه این اختلال معمولا قبل از پنج سالگی رخ می‌دهد و علت آن می‌تواند یک ضربه جسمی‌ و روحی باشد، افزود: گاهی به دلیل لکنت زبان، خجالت کشیدن و مسخره شدن از طرف دیگران کودک از صحبت کردن امتناع کرده و به لالی انتخابی روی می‌آورد.

این روان شناس بالینی ادامه داد: کناره گیری، رفتارهای عصیان گرایانه و امتناع از رفتن به مدرسه…..از خصوصیات این کودکان است.

وی تصریح کرد: یک سوم این بچه‌ها دچار اختلالات دیگر مانند افسردگی و اضطراب می‌شوند ولی حدود نیمی‌ طی چند سال بهبود می‌یابند.

احمدی اظهار کرد: درمان این اختلال روش‌های رفتاری است کودک به تدریج تشویق شود و در برابر هر واژه که می‌گوید پاداش دریافت کند، هر چند که برخی از روانشناسان معتقدند دارو نیز می‌تواند در بهبود این کودکان موثر باشد.
 
مرجع : طبنا (خبرگزاری سلامت)
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

چرایی افزایش مصرف «شیشه» در کشور
تصویری که برنامه‌های کودک از زنانگی و مردانگی ارائه می‌کنند
افرادی که پایه بالینی ندارند، نمی‌تواند در کلینیک‌های روانشناسی فعالیت کنند
رتبه ۶ کنکور ریاضی را بهتر بشناسیم
نمی توانی به عقب برگردی و شروع را عوض کنی، ولی می توانی از جایی که هستی آغاز کنی و پایان را عوض کنی...