پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - 20 Feb 2020
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۸ / ۱۸:۲۷
کد مطلب: 48128
۱

عوارض نگه داشتن مدفوع برای سلامت بدن

عوارض نگه داشتن مدفوع برای سلامت بدن
زمانی که به اجابت مزاج نیاز دارید، مدفوع به مقعد می‌رسد، سیگنال‌هایی را به مغز ارسال می‌کند، با اینکه زمانبندی و تکرر دفع مدفوع هر کس متفاوت است، اما این موضوع ممکن است بعد از خوردن غذا یا نوشیدن یک فنجان قهوه رخ دهد زیرا کافئین موجود در قهوه باعث تحریک روده می‌شود.

بعد از دو ساعت، معمولا نگه داشتن مدفوع کار دشواری است. باید عضلات موجود را سفت کنید تا بتوانید مدفوع خود را برای مدتی نگه دارید. در دو ساعت اول، فشاری در شکم خود احساس خواهید کرد، برخی از افراد آن را با گرفتگی و درد شکمی توصیف می‌کنند، به عبارت دیگر، نگه داشتن مدفوعی که باید دفع شود، بحس ناراحتی و در برخی از موارد نفخ در شکم ایجاد می کند.

بعد از شش ساعت، بدن شما به تدریج بر روی مدفوع تاثیر خواهد گذاشت. در این مرحله، ممکن است حس اورژانسی بودن دفع مدفوع را نداشته باشید، اما این موضوع بدین خاطر نیست که مدفوع به صورت جادویی ناپدید شده است. چنین شرایطی زمانی ایجاد می‌شود که بدن دچار یبوست می‌شود.

بعد از ۱۲ ساعت،مدفوع سفت‌تر و محکم‌تر خواهد شد. در این مرحله، ممکن است متوجه باد کردن شکم خود شوید، فشاری بر روی شکم ایجاد می‌شود، هرچقدر مدفوع سفت‌تر و محکم‌تر شود، دفع آن دشوارتر خواهد بود و ممکن است خونریزی و حتی پارگی کوچکی را در ناحیه مقعد تجربه کنید.

اگر مدفوع خود را همچنان نگه دارید، باعث سفت‌ شدن بیش از حد آن می‌شوید. اگر چنین اتفاقی روی دهد، برای بهبود شرایط ممکن است به ملین یا سایر موارد نیاز داشته باشید، اگر می‌خواهید با چنین شرایطی روبرو نشوید، بهتر است هر وقت که بدنتان به دفع مدفوع نیاز داشت این کار را انجام دهید.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

مشکلات فرزندان طلاق؛ از احساس گناه تا پرخاشگری
سه اختلال مرتبط با اضطراب که ممکن است درباره آن‌ها ندانید
يك روانشناس مطرح در بين نامزدهاي انتخاباتي مجلس تهران
پیشنهاد تاسیس وزارتخانه سلامت روان، غیرعملی و غیرکارشناسی است
چرا همیشه بدنبال این هستیم که بدانیم چرا گل خار دارد؟ بیایید گاهی بدنبال آن باشیم که بدانیم چرا خار گل دارد؟