شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - 6 Jun 2020
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ / ۲۳:۳۰
کد مطلب: 48280
۱

کمبود روان شناس در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور

کمبود روان شناس در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور
میگنا: خدابنده لو مدیرکل دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به غربالگری سلامت روان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اظهار کرد: ۷۰ دفتر مرکزی بهداشت روان در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور داریم که غربالگری سلامت روان دانشجویان را انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: همچنین ۲۱۹ دفتر روانشناسی و مشاوره در خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کشور و ۱۲۰ دفتر مشاوره در دانشکده‌های علوم پزشکی به دانشجویان در حوزه سلامت روان خدمت رسانی می‌کنند.

مدیر کل دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با بیان اینکه متاسفانه با کمبود روانشناس در دانشگاه‌های علوم پزشکی روبرو هستیم، گفت: ۴۳۶ نیروی بهداشت روان در اداره‌های مشاوره و سلامت روان دانشگاه‌های علوم پزشکی مشغول به کار هستند، اما این میزان کمتر از حد نیاز است.


شاخص استاندارد تعداد روانشناس در دانشگاه‌های علوم پزشکی
خدا بنده لو ادامه داد: بر اساس استاندارد به ازای هر ۳۵۰ دانشجو یک روانشناس باید در دانشگاه‌های علوم پزشکی حضور داشته باشد، اما اکنون به ازای هر ۵۵۰ دانشجو، یک روانشناس داریم و در تلاش هستیم تا با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تعداد روانشناسان را در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور افزایش دهیم.

مدیرکل دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت تاکید کرد: باید تلاش کنیم در دانشگاه‌ها سلامت روان دانشجویان را ارتقا دهیم تا دانشجویان و وفارغ التحصیلان دانشگاهی که آینده سازان و والدین آینده هستند سلامت روان بهتری داشته باشند.

خدابنده لو با بیان اینکه افزون بر غربالگری سلامت روان غربالگری سلامت جسمی دانشجویان نیز انجام می‌شود، گفت: در ابتدای ورود دانشجویان به دانشگاه‌ها آزمایشگاه‌هایی به طور رایگان از دانشجویان گرفته می‌شود تا سلامت جسمی دانشجویان رصد و پایش شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

عوامل پنهانی که می‌توانند شما را عصبی کنند
رویکردی برای کنترل اضطراب
احساسات منفی اشتها را افزایش می‌دهند
این پرستار می‌خواهد گمنام بماند
والدینی که کودکشان را از راه به دَر می‌کنند
سه راه عالی برای افزایش عزت نفس
چند توصیه‌ بهداشتی، هزینه و مدارک سنجش سلامت نوآموزان
قتل‌هایی که ریشه در تعصب دارند نه مذهب
بی وفایی و خیانت
چگونه قافله عمر نوجوان به دود آغشته می‌شود؟
تأثير ارتباط كلامى بر زندگی مشترک
چرا فرسودگی شغلی میان بهترین کارمندان رایج است؟
موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاشند که وقت نمی کنند دنبال آن بروند.