پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - 14 Nov 2019
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ / ۱۴:۰۰
کد مطلب: 48498
۱
در گفت‌وگو با یک جراح سینه مطرح شد؛

مهمترین نشانه‌های سرطان سینه را بشناسید

مهمترین نشانه‌های سرطان سینه را بشناسید
میگنا: سرطان به هرشکلی که باشد در فرد ایجاد ترس و اضطراب می‌کند. اما برخی از سرطان‌ها مانند سرطان سینه (Breast Cancer)، نوعی سرطان است که از بافت پستان آغاز شده و به دلیل رشد خارج از قاعده سلول‌های غیرطبیعی در پستان رخ می‌دهد.

اما نکته‌ای که در مورد این سرطان و اکثر سرطان‌های دیگر وجود دارد تشخیص زودهنگام بیماری است چراکه هر اندازه این بیماری زودتر تشخیص داده‌ شده و اقدام به درمان شود، قاعدتا درمان آن آسان‌تر و میزان موفقیت آن بیشتر خواهد بود.

متاسفانه سرطان سینه رایج‌ترین و دومین عامل مرگ‌ومیر در میان خانم‌ها است و بر اساس آمارها حدودا نیمی از سرطان‌های سینه در یک‌چهارم بخش بالایی و خارجی سینه اتفاق می‌افتد. 

علائم اولیه سرطان سینه را جدی بگیرید
در این رابطه عباس بخشی، فوق تخصص جراحی سینه، با بیان اینکه علائم اولیه سرطان سینه را باید جدی گرفت، گفت: تغییرات ایجاد شده در اندازه سینه‌ها می‌تواند نشان دهنده وجود سرطان باشد.

او ادامه داد: سرطان سینه یکی از رایج‌ترین سرطان‌ها در دنیاست که علائم خود را دارد، اما اکثر افراد نسبت به برخی از این علائمی که بدن بروز می‌دهد بی توجه بوده و اعلام خطر بدن را نادیده می‌گیرند. متاسفانه این نوع سرطان معمولا در مرحله پیشرفته تشخیص داده می‌شود اما عموما با انجام شیمی درمانی و داروها قابل درمان است.

نشانه‌های سرطان سینه را بشناسید
این جراح به علائم اولیه بیماری اشاره کرد و گفت: کم کردن وزن بدون دلیل، وجود گره‌های مشکوک در بدن، مشکلات پوستی در ناحیه سینه، تغییر در بافت سینه، خونریزی‌های غیرعادی، تغییر غیرعادی در اندازه سینه‌ها، ترشحات و درد سینه از جمله مواردی است که می‌تواند هشداری برای سرطان سینه باشد.

سرطان سینه قابل درمان است
بخشی در پایان با بیان اینکه جای نگرانی و اضطراب وجود ندارد، گفت: امروزه پیشرفت علم، پزشکان را قادر ساخته تا اکثر سرطان‌ها را کنترل کنند. مهم این است که همه ما نسبت به مشاهده برخی علائم در بدن‌مان دقت بیشتری داشته باشیم و از مراجعه به موقع به پزشک متخصص، غفلت نکنیم.
 
خبرنگار: ناهید سمیعی
 
مرجع : خبرگزاری برنا
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

۱۰ نکته‌ای که هرگز نباید به فرزند خود بگویید!
فارغ‌التحصیلي پسر اعجوبه ۹ ساله از دانشگاه !
غذاهایی که سرماخوردگی‌ را بدتر می‌کند
علت گریه‌های بی‌وقفه کودکان در شب چیست؟
سخت است حرفت را نفهمند سخت تر این است که حرفت را اشتباهی بفهمند حالا میفهمم که خدا چه زجری میکشد وقتی این همه آدم حرفش را که نفهمیده اند هیچ اشتباهی هم فهمیده اند. دکترعلی شریعتی