سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ - 21 Jan 2020
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ / ۰۶:۳۵
کد مطلب: 48635
۱
۱
رئیس سازمان بهزیستی کشور:

۱۱۰۰ نفر از مدیران بهزیستی، مراکزغیردولتی و موسسات وابسته دارند

تعیین ضرب‌العجل ۳ ماهه برای واگذاری مراکز یا کناره‌گیری از سِمت
۱۱۰۰ نفر از مدیران بهزیستی، مراکزغیردولتی و موسسات وابسته دارند
میگنا: دکتر وحید قبادی‌دانا‌ (رئیس سازمان بهزیستی کشور) در ارتباط با اجرای بخشنامه منع پذیرش و یا قبول منافع متعارض در بهزیستی که پروانه فعالیت و تأسـیس مراکز بهزیستی برای برای مدیران این سازمان ممنوع  می‌کند، گفت: البته واگذاری مراکز به خویشاوندان مدیران نیز تخلف محسوب می‌شود. طبق بخشنامه مدیران باید مراکز را به خیریه‌هایی واگذار کنند که پیش‌تر مجوز احداث مراکز را دریافت کرده بودند. 

وی با اشاره به اینکه بخشنامه منع پذیرش و یا قبول منافع متعارض در بهزیستی چند مرحله‌ای است، گفت: نمی‌توانیم توقع داشته باشیم که تمام مشکلات مربوط به تعارض منافع با یک بخشنامه حل و فصل شود. هر بخشنامه ما را به نقطه مطلوب نزدیک‌تر می‌کند. این بخشنامه گام بلندی در چارچوب رفع تعارض منافع است. 

قبادی‌دانا در راستای رفع تعارض منافع گفت: امروز ۱۱۰۰ نفر از مدیران در سازمان بهزیستی مراکز غیردولتی یا موسسات مختلف وابسته یا همکار با بهزیستی دارند. به نحوی این افراد خودشان با خودشان همکاری می‌کردند. این بخشنامه مشخص می‌کند که افراد بین مدیریت یا موسسات خود باید یکی را انتخاب کنند. 

رئیس سازمان بهزیستی در ارتباط با ضرب‌العجل اجرای این بخشنامه گفت: هیچ اجباری هم نیست که مدیر در سازمان بماند؛ اگر موسسات برای آنها از اهمیت بالاتری برخوردار است، می‌توانند پست مدیریت را رها کنند. این مدیران سازمان بهزیستی سه ماه فرصت دارند تا مراکز را واگذار کنند یا پست مدیریت را رها کنند. 

وی در ادامه افزود: پیشتر بنا بر نظر روسای سازمان بهزیستی قوانین قابل تغییر بودند. امروز من این اختیار را حتی از خودم سلب کرده‌ام. یعنی قبلا رئیس سازمان بهزیستی می‌توانست این بخشنامه را لغو بکند. می‌توانست در عمل بخشنامه را پیاده نکند. امروز من به عنوان رئیس سازمان بهزیستی این اختیار را از خودم هم سلب کردم. یعنی خود بنده هم نمی‌توانم این بخشنامه  را لغو کنم. 

قبادی‌دانا بیان کرد: البته اینطور نیست که روسای گذشته تخلف کرده باشند.. این بخشنامه کمک می‌کند به پیشگیری از فساد است. تملک مراکز توسط مدیران بهزیستی خلاف قانون و مقررات کشور نیست. 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

دکتر زینب علی پور
Iran, Islamic Republic of
جهانیان ، بیسوادتر از مدیران بهزیستی به روزگار نخواهند دید .
گاو‌ها با یکدیگر صحبت می‌کنند
شایع‌ترین دلیل لرزش دست‌‌ها
کیسه صفرا چیست و در بدن ما چه می‌کند؟
تخلفات تعرفه‌ای روانشناسان را به کجا گزارش دهیم؟
موفقیت هایی که نصیب افراد صبور می شود،همان فرصت هایی است که توسط افراد عجوا رها می شود