پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - 12 Dec 2019
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ / ۲۲:۱۳
کد مطلب: 48641
۱

چرا انسان‌ها به مرگ خود فکر نمی‌کنند ؛ یک احتمال

چرا انسان‌ها به مرگ خود فکر نمی‌کنند ؛ یک احتمال
میگنا: به گزارش اسپوتنیک به نقل از NeuroImage، متخصصان دانشگاه بارلیان ادعا می‌کنند که مغز انسان به طور مؤثر افکار مرتبط با پایان زندگی را مسدود می کند. در نتیجه، مردم بر این باورند که زندگی آنها بسیار طولانی خواهد بود و مرگ چیزی است که هرگز برای آنها اتفاق نخواهد افتاد. مغز، فرد را از اندیشه های در ارتباط با مرگ خود محافظت می‌کند، این به انسان امکان می‌دهد یک شیوه زندگی عادی را طی کند.

یکی از نویسندگان این تحقیق می‌گوید: " مغز از پذیرش اجتناب ناپذیری مرگ امتناع می‌ورزد. هنگامی که ما اطلاعاتی را که ما را با مرگ مرتبط می‌کند، دریافت می‌کنیم، با تردید به اطلاعات مذکور نگاه می‌کنیم و به آنها اعتماد نداریم. تمام فرآیند بیولوژیکی انسان برای زنده ماندن تنظیم شده است، و این مغایر با فکر پایان وجود خودمان است. "

برای درک چگونگی محافظت مغز از انسان در برابر افکار منفی، آزمایش ویژه‌ای انجام شد. ۲۴ داوطلب به صفحه‌ای که شامل عکس‌های افراد مختلف از جمله خود شرکت کنندگان بود، نگاه کردند. کلمات مختلفی بر چهره‌ها ظاهر شد که در میان آنها کلماتی که با مرگ همراه بودند مثل "گورستان" یا "تشییع جنازه" نیز وجود داشتند.

محققان با ردیابی فعالیت مغز، پی بردند که اگر چنین کلماتی در کنار عکسی از چهره یک داوطلب ظاهر می‌شد، فعالیت مغز وی تغییر می کرد و این فرد از پیوند دادن تصویر و افکار مربوط به مرگ خودداری می‌کرد.

محققان هنوز بر روی این مسئله کار می کنند که اهمیت این مکانیسم محافظ برای بقا را ارزیابی کنند. دانشمندان بر این باورند که از این راه، روشی را برای مقابله با فوبیای (ترس) از مرگ پیدا می‌کند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

ورزش، راهی برای تنظیم اکسیژن رسانی
فیلم‌هایی که نگاه شما به انسان را به چالش می‌کشند
سرانه هزینه کرد یک زندانی 20 برابر یک دانش آموز است
پیش از ازدواج درباره این مسائل با همسر آینده‌تان صحبت کنید
شکست خوردن و زمین خوردن یک اتفاق است تسلیم‌شدن و بلندنشدن یک انتخاب است. نگذار انتخاب‌هایت اسیر اتفاق‌ها شود..!!!