چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸ - 29 Jan 2020
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ / ۱۸:۲۹
کد مطلب: 49117
۱

هراس از آزمایش، مهم‌ترین چالش مبتلایان به ایدز است

هراس از آزمایش، مهم‌ترین چالش مبتلایان به ایدز است
میگنا: رضا باد‌پروا امروز در بروجن در خصوص بیماری ایدز، گفت: در گذشته کسی که اعتیاد داشت در جامعه با محدودیت‌های زیادی مواجه بود و محدودیت‌های بسیاری برایش ایجاد می‌شد درحالی که در سال‌های اخیر فرد معتاد به عنوان یک بیمار در جامعه شناخته می‌شود، در خصوص بیماری ایدز هم باید همین اتفاق رخ دهد.

کارشناس ارشد روانشناس بالینی با اشاره به اتهام‌زنی به مبتلایان به ویروس ایدز، بیان کرد: چیزی که موجب اتهام‌زنی به افراد می‌شود، باورها و نگرش‌های ما است و ترس از اتهام‌زنی در خصوص بیماری ایدز موجب شده است افراد از آزمایش دادن و گام بعدی از درمان هراس داشته باشند و اگر هم درمانی شروع شود پایبندی به درمان شکل نگیرد و حتی برخی با اطلاع داشتن از بیماری خود به دلیل برچسب‌زنی‌ها موضوع بیماری خود را مطرح نکنند.


بیماران مبتلا به ایدز را بپذیریم
وی با اشاره به پیامدهای منفی اتهام‌زنی به افراد، اظهار کرد: بیمار به دلیل باورهای غلط افراد جامعه اول از خانواده و سپس از جامعه طرد می‌شود، محدودیت در معاشرت، در شغل و طرد از محیط کاری، به دلیل باورهای غلط ما است، از همه مهمتر اینکه، برچسب‌زنی‌ها مشکل افسردگی، اضطراب، خودکشی را برای افراد مبتلایان به وجود می‌آورد.

بادپروا گفت: اولین گام برای از بین بردن برچسب‌ها، پذیرش بیماران مبتلا به ایدز است، در مرحله بعد مشوق گفتگوها باشیم؛ متاسفانه در رابطه با این مسائل بسیار کم صحبت می‌شود و یا حتی صحبتی نمی‌شود و فکر می‌کنیم این بیماری‌ها مربوط به ما نیستند؛ باید همه ما در آگاه‌سازی عمومی فعال‌تر عمل کنیم.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

«پای پرانتزی» نوزادان در چه سنی قابل تشخیص است؟
چاپ کتابی درباره خوشبختی در روانشناسی آدلر
احتمال لختگی خون در کدام گروه های خونی دیده می شود؟
۶ بیماری جدی که با نفخ یا ورم معده خودشان را نشان می‌دهند
با ترس هات روبرو شو! آدم ها رو ببخش! یک راه حل جدید بساز! هدف هات رو مشخص کن! آدم هایی که ازت متنفر هستند رو فراموش کن! ذهنت رو آزاد کن!