شنبه ۹ فروردين ۱۳۹۹ - 28 Mar 2020
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ / ۱۴:۴۹
کد مطلب: 49139
۱

ارائه آموزش‌های روانشناسی پلیس به ۶۳۰۰دانش آموز آبادانی

ارائه آموزش‌های روانشناسی پلیس به ۶۳۰۰دانش آموز آبادانی
میگنا: سروان امیرسام کمایی با اشاره به اینکه در این رده‌های آموزشی درباره پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی همچون «فضای مجازی» و «مواد مخدر» به عنوان مهم‌ترین چالش‌های اجتماعی امروزه به دانش آموزان آگاهی داده می شود، اظهار کرد: تاکنون ۶ هزار و ۳۰۰ دانش آموز در مقاطع پیش‌دبستانی، ابتدایی و دوره‌های متوسطه آموزش‌های روانشناسی پلیس در بخش‌های روانشناسی بالینی، فضای مجازی، راهنمایی و رانندگی و مواد مخدر را به صورت رایگان (طبق نگرش و دستور اکید فرمانده انتظامی شهرستان) توسط کارشناس مربوطه بهره‌مند شدند و این روند آموزشی تا پایان فصل مدارس ادامه دارد.

وی با بیان اینکه نبود اعتماد به نفس و ناآگاهی کافی در شناخت آسیب‌های اجتماعی از سوی دانش آموزان در این آموزش‌ها بسیار مشهود بود، افزود: نبود اعتماد به نفس، دانش آموزان را به گرداب آسیب‌های اجتماعی می کشاند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی شهرستان آبادان با تأکید بر ضرورت تقویت حس اعتماد به نفس در افراد به ویژه دانش آموزان تصریح کرد: برای این منظور باید ارائه آموزش مهارت‌های ۹ گانه از دوره پیش‌دبستانی (مهدهای کودک) آغاز شود تا بتواند تأثیر خود را به طور عمیق در دوره‌های مختلف زندگی دانش آموزان برجای گذارد.

وی افزود: باید در موضوع آموزش محور صرف در مدارس تغییر نگرش حاصل شود.

وی با تأکید دوباره بر لزوم تقویت حس اعتماد به نفس و فراگیری مهارت «نه» گفتن به دانش آموزان در کنار تعلیم و تحصیل علم، یادآور شد: در غیر این صورت دانش آموزان به راحتی در دام بسیاری از آسیب‌های اجتماعی گرفتار می شوند.

وی بی توجهی اولیاء، معلمان و مدیران مدرسه نسبت به تغییر رفتار دانش آموزان را یکی از علل بروز آسیب‌های اجتماعی در میان دانش آموزان خواند و از آمادگی واحد متبوعه‌اش برای حضور و ارائه آموزش‌های لازم در زمینهٔ آسیب‌های مختلف اجتماعی و فضای سایبری در مدارسی که گزارش دهی کنند، خبر داد.
 
 
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

ماهیت روان‌پلیدی ترامپ و تجاوز به عراق
6 دلیل اصلی خیانت کردن مردان میانسال
برای این مسائل به دیگران توضیح ندهید!
تست/ مواجهه با کدام یک از افراد زیر بیشتر از همه در شما ترس ایجاد میکند!
موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاشند که وقت نمی کنند دنبال آن بروند.