دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ - 27 Jan 2020
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۸ / ۲۲:۲۸
کد مطلب: 49298
۱
تعداد روانشناسان کشور با استانداردها فاصله زیادی دارد

افتتاح کلینیک خدمات روانشناسی دانشگاه فردوسی مشهد

میگنا: رییس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور گفت: تعداد کارشناسان روانشناسی و مشاوره در سطح کشور مطابق با نیاز جامعه نیست و با استانداردهای جهانی فاصله زیادی دارد.

دکتر محمد حاتمی روز پنج‌شنبه در حاشیه افتتاح پلی‌کلینیک خدمات تخصصی روانشناسی و مشاوره دانشگاه فردوسی مشهد بدون اشاره به استاندارد جهانی تعداد مشاوران افزود: هم‌اکنون ۳۰ هزار دانش آموخته روانشناسی و مشاوره عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور هستند که تاکنون شش هزار و ۵۰۰ نفر از این تعداد موفق به پروانه فعالیت و اشتغال شده‌اند.

وی ادامه داد: در گذشته سرمایه‌گذاری مناسبی برای توسعه خدمات این رشته در کشور صورت نگرفته است.

رییس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور گفت: هم اکنون ۲۵۰ هزار دانشجو در سراسر کشور در رشته روانشناسی و مشاوره مشغول تحصیل هستند که در آینده می‌توانند بخشی از نیاز جامعه در این خصوص را پاسخگو باشند.

حاتمی افزود: هم اکنون هزار مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره در سطح کشور دایر است که به مراجعان خدمات روانشناسی می‌دهند.

وی ادامه داد: بر اساس بررسی‌های تجربی همکاران، بخش زیادی از مراجعان به مراکز خدمات روانشناسی و مشاوره در کشور دچار اختلالات شخصیت مرزی و همچنین خودشیفتگی هستند.

رییس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور با اشاره به اینکه تعرفه خدمات حوزه روانشناسی و مشاوره جهت تصویب به هیات دولت اعلام شده است، گفت: بر اساس تعرفه پیشنهادی هزینه خدمات مشاوره و روانشناسی برای کارشناسان ارشد این رشته ۹۰ هزار تومان و برای مقطع دکتری ۱۳۰ هزار تومان تعیین شده است که در صورت تصویب ابلاغ خواهد شد.

همچنین پلی کلینیک خدمات تخصصی روانشناسی و مشاوره دانشگاه فردوسی مشهد امروز طی مراسمی با حضور مسوولان و دانشجویان این حوزه افتتاح شد.

رئیس شورای نظام روانشناسی و مشاوره خراسان رضوی در این مراسم با بیان افتتاحپلی کلینیک خدمات روانشناسی دانشگاه فردوسی مشهد شد اینکه این مرکز بازوی اجرایی، فکری و پژوهشی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره در شمال شرق کشور است، گفت: افتتاح این پلی‌کلینیک یکی از اقدامات انجام شده در راستای تحقق رسالت اجتماعی دانشگاه فردوسی مشهد است.

دکتر امیر امین یزدی افزود: عملیات احداث و خرید تجهیزات این پلی‌کلینیک با هزینه چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال با همکاری دانشگاه فردوسی مشهد انجام شد.

وی ادامه داد: سازمان نظام روانشناسی با وجود مسوولیت سنگین در ارتقای بهداشت روان جامعه به خاطر جوان بودن از بودجه و امکانات تشکیلاتی و نیروی انسان کافی مانند سایر نهادها برخوردار نیست.

امین یزدی افزود: بخشی از افراد نیازمند خدمات مشاوره که نمی‌توانند از خدمات روانشناسی و مشاوره بخش خصوصی به دلیل هزینه‌های زیاد بهره‌مند شوند می توانند با مراجعه به این پلی کلینیک از خدمات تخصصی آن با هزینه مناسب استفاده کنند. بیش از دو هزار مشاور و روانشناس هم‌اکنون در خراسان رضوی فعالیت دارند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

۱۴ علت خیانت مردها که هر زنی باید بداند
اختلاف سنی در ازدواج چقدر مهم است؟
چرا از افراد کند متنفریم؟
17 راهکار برای بازگرداندن شادی به زندگی
شکست خوردن و زمین خوردن یک اتفاق است تسلیم‌شدن و بلندنشدن یک انتخاب است. نگذار انتخاب‌هایت اسیر اتفاق‌ها شود..!!!