دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ - 27 Jan 2020
تاریخ انتشار :
شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۸ / ۰۷:۲۳
کد مطلب: 49304
۰

«سلامت روان» نوجوانان هدف می‌شود

«سلامت روان» نوجوانان هدف می‌شود
میگنا: به گزارش شینهوا، چین قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۲ تمام مدارس را قادر به ارائه خدمات روان شناسی برای دانش آموزان و دانشجویان به عنوان بخشی از یک برنامه عملی با هدف سلامت روان کودکان و جوانان کند.
 
طبق برنامه ای که بطور مشترک توسط ۱۲ مقام مرکزی از جمله کمیسیون ملی بهداشت و وزارت آموزش و پرورش منتشر شده است، هر مدرسه و دانشگاه باید یک بستر خدمات روان شناسی ایجاد کند یا به پزشکان مدارس متکی باشد تا بتواند خدمات بهداشت روان را به دانش آموزان ارائه کند.

مؤسسات آموزش پیش دبستانی و آموزش ویژه لازم است که معلمان بهداشت روان تمام وقت را به استخدام درآورند.

طبق این برنامه تا پایان سال ۲۰۲۲، ۶۰ درصد بیمارستان‌های روانپزشکی کشور در درجه 2 و بالاتر باید خدمات سرپایی روانی را برای کودکان و نوجوانان ارائه دهند، در حالی که ۳۰ درصد از بیمارستان‌های کودکان، مراکز خدمات مراقبت از مادران و کودکان و بیمارستان‌های عمومی نیز این خدمات را ارائه می‌دهند.

در ادامه این برنامه آمده است: تا سال ۲۰۲۰، تمام شهرها باید دسترسی مستقیم به مراکز روانشناسی و مشاوره داشته باشند و میزان آگاهی از دانش بنیادی بهداشت روان در بین جوانان باید به ۸۰ درصد برسد.

بروز مشکلات روحی و رفتاری و شیوع اختلالات روانی در بین جوان‌های چینی در سال‌های اخیر به یک مشکل بهداشت عمومی به طور فزاینده ای تبدیل شده است.

برای رفع این چالش، برنامه عمل با هدف ایجاد یک شبکه خدمات بهداشت روان که شامل مدارس، جوامع، خانواده‌ها، رسانه‌ها و مؤسسات پزشکی و ایجاد یک محیط اجتماعی است که منجر به حفظ سلامت روان جوانان می‌شود.

این طرح همچنین شامل اقدامات برای اجرای مداخلات پیشگیرانه برای مشکلات روحی و رفتاری و اختلالات روانی نوجوانان و تقویت مشاوره روانشناسی برای گروه‌های اصلی است.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

۱۴ علت خیانت مردها که هر زنی باید بداند
اختلاف سنی در ازدواج چقدر مهم است؟
چرا از افراد کند متنفریم؟
17 راهکار برای بازگرداندن شادی به زندگی
با خودت صادق باش و نگران آنچه دیگران درباره ات فکر می کنند نباش . تعریفی را که آنها از تو دارند نپذیر ، خود ، خودت را تعریف کن