دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ - 27 Jan 2020
تاریخ انتشار :
شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۵
کد مطلب: 49351
۱

چگونه به شخصی که در حال مبارزه با افسردگی است کمک کنیم؟

چگونه به شخصی که در حال مبارزه با افسردگی است کمک کنیم؟
میگنا: طی چند سال گذشته روندی مثبت برای ایجاد آگاهی در حوزه بیماری هایی مثل افسردگی ایجاد شده است. روند درمان این بیماری روانی مسیری طولانی را طی می کند و اگرچه هنوز لازم است کارهای زیادی در این زمینه انجام شود اما صحبت کردن در مورد بیماری روانی و دستیابی به کمک نیاز هر بیماری است.
 
درمان افسردگی در شرایطی آسان تر می شود که فرد بیمار بتواند با دوستان و نزدیکان خود در حوزه سلامت روان گفتگو کند.

برخی از افراد تصور می کنند نزدیک شدن و گفتگو با افراد افسرده به معنای حل مشکل فرد افسرده است. در حالی که اصلا به این شکل نیست. درواقع صحبت کردن و هم حسی به روند درمان کمک میکند و باعث می شود فرد تا حد زیادی از حس تنهایی خود فاصله بگیرد.

اگر شما هم بین دوستان و اطرافیان خود، فردی را دارید که به افسردگی مبتلاست، بهتر است بدانید که لازم نیست مشکل را حل کنید. فقط با یک گوش شنوا و همدلی در کنار وی باشید. در کنارش باشید و به دوست خود یادآوری کنید که دوستش دارید. این نزدیکی می تواند شامل تماس تلفنی، دعوت دوستتان نزد خود، همراهی برای قدم زدن با یکدیگر و مواردی مشابه باشد.

وقتی فردی با افسردگی دست و پنجه نرم می کند، به این معنی نیست که او در وضعیت بدبختی قرار دارد. لحظات بهتر و بدتری برای وی وجود دارد. بنابراین باید به وی کمک کنید لحظات خوب خود را افزایش دهد. این روند با همکاری روان درمانگران تسریع می شود. درواقع هر اندازه روان درمانی با موفقیت بیشتری انجام شود، همکاری اطرافیان نیز در موفقیت این نوع مشکل بسیار مهم است.

یکی از مهمترین مواردی که روانشناسان بر آن تاکید دارند، عدم تحقیر یا سرزنش بیماری است که به افسردگی مبتلا شده است. هر نوع تحقیر شخصیتی و سرکوب بیماران مبتلا به افسردگی می تواند منجر به تشدید بیماری این نوع افراد شود.
مرجع : انتخاب
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

۱۴ علت خیانت مردها که هر زنی باید بداند
اختلاف سنی در ازدواج چقدر مهم است؟
چرا از افراد کند متنفریم؟
17 راهکار برای بازگرداندن شادی به زندگی
ز باغ رعيت، گر مَلك خورد سيبي / برآرند غلامان، درخت از بيخ