دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ - 27 Jan 2020
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ / ۰۶:۲۱
کد مطلب: 49361
۱
مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی خبر داد؛

ارائه خدمات حمایت روانی به خانواده جانباختگان حادثه هواپیمای اوکراینی

ارائه خدمات حمایت روانی به خانواده جانباختگان حادثه هواپیمای اوکراینی
میگنا: بهزاد وحیدنیا مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور گفت: تیم مداخله روانی محب همراه با یک نماینده از سازمان بهزیستی کشور بعد از حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی در فرودگاه امام خمینی‌‌(ره) حاضر شدند و خدمات روانشناسی را به خانواده های جانباختگان حادثه هواپیمای اکراینی ارائه دادند.

وی در عین حال تصریح کرد: متاسفانه شماره تماس‌های خانواده‌های جانباختگان حادثه هواپیمای اوکراینی را نداریم و در حال مکاتبه با وزارت کشور هستیم تا با این خانواده‌ها ارتباط‌گیری مجدد داشته باشیم. ارائه خدمات بعدی به این خانواده‌ها به صورت اعزام متخصصان روانشناس به خانه بوده و وضعیت سلامت روان آنان حداقل ۶ ماه پیگیری خواهد شد.

مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی بهزیستی کشور گفت: خانواده‌های جانباختگان حادثه هواپیمای اوکراینی برای دریافت خدمات روانشناختی حضوری در تهران نیز می‌توانند به مرکز شماره دو مشاوره بهزیستی و در سایر استان‌ها به مراکز مشاوره‌ای بهزیستی استان مراجعه کنند.

وحیدنیا با اشاره به پیام‌های دردناک چند روز گذشته افزود: با گزارش منتشر شده درباره سقوط هواپیمای اوکراینی، به نظر می‌رسد نگرانی‌های جدی‌تر در حوزه جلب اعتماد مردم و فشارهای روانی خواهیم داشت. 

وی افزود:‌ بیش از هر شرایط دیگر نیاز به همدلی داریم و لازم است در کنار یکدیگر باشیم بنابراین فکر می‌کنیم مردم شبکه‌های پویایی، برای بازسازی وضعیت روانی تشکیل دهند.

وحیدنیا ضمن درخواست از مردم برای پیشرو نبودن در انتشار اخبار بد گفت: درصدد هستیم با همکاری انجمن‌های تخصصی، رفتارهای جمعی مردم را در انتشار اخبار بد، هدایت کنیم.

وی افزود: امیدواریم مسئولیت‌پذیری مسئولان بتواند بخشی از مخاطرات سلامت روان را تعدیل کند؛ همراهی و جانفشانی‌های مردم شایسته نگاه مسئولیت پذیری نیز هست.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

۱۴ علت خیانت مردها که هر زنی باید بداند
اختلاف سنی در ازدواج چقدر مهم است؟
چرا از افراد کند متنفریم؟
17 راهکار برای بازگرداندن شادی به زندگی
آنكه مدام از كمبودها و ناراستي هاي زندگي خويش سخن مي گويد دوست خوبي براي تو نخواهد بود .