پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - 27 Feb 2020
تاریخ انتشار :
جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ / ۱۱:۰۰
کد مطلب: 49417
۱

اضطراب زنان باردار به مغز جنین صدمه می‌زند

اضطراب زنان باردار به مغز جنین صدمه می‌زند
میگنا: به گزارش مدیکال‌اکسپرس، محققان در بررسی‌های خود دریافتند زنانی که هنگام بارداری متوجه بیماری قلبی مادرزادی جنین خود شده بودند، گرفتار مشکلات روحی‌ و روانی همچون اضطراب، نگرانی و افسردگی شدند. در نتیجه این شرایط بد روحی، نواحی مهم مغز جنین هم به‌طور کامل رشد نکرد.

این تحقیق نشان می‌دهد که یکی از مراقبت‌های زنان باردار باید آزمایش‌های مربوط به مشکلات روانی آنها باشد تا بتوان مغز جنین و فرایند رشد آن را از صدمات ناشی از اضطراب دور نگهداشت.

این محققان می‌گویند، اضطراب یکی از احساساتی است که معمولا زنان باردار تجربه می‌کنند و این موضوع در آنها شایع است. اما این اولین بار است که مشخص می‌شود محیط‌زیست کودک در مرحله جنینی می‌تواند به نواحی مهم مغز او که نقش مهمی در یادگیری، حافظه، هماهنگی و رشد رفتاری و اجتماعی دارند، صدمه بزند.

این بررسی نشان می‌دهد، باید اضطراب زنان باردار به سرعت شناسایی شود و برای درمان آن اقدام کرد.

البته هنوز مشخص نیست که چه مقدار اضطراب زنان باردار می‌تواند صدمات مغزی جنین را موجب شود و در این زمینه به بررسی‌های بیشتری نیاز است.

محققان آمریکایی با بررسی بیش از ۱۴۰ جنین در ۲۱ تا ۴۰ هفتگی‌شان دریافتند که اضطراب و نگرانی مادران باردار در سه ‌ماهه دوم بارداری می‌تواند موجب کوچکتر ماندن هیپوکامپوس و مخچه نوزادان شود. هیپوکامپوس نقش مهمی در یادگیری و حافظه دارد و مخچه هماهنگی‌های حرکتی را کنترل می‌کند و در رشد رفتاری و اجتماعی کودک دخیل است.

 برای پیشگیری از صدمات مغزی جنین، به‌ویژه جنین‌هایی که به بیماری‌های قلبی مادرزادی مبتلا هستند، باید اضطراب زنان باردار را کنترل کرد.


مترجم: نادیا زکالوند
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

در صفحه اینستاگرام یا فیسبوک شما بعد از مرگ چه اتفاقی می‌افتد؟
بررسی تفاوت های سه ویروس شایع؛ از آنفلوانزا تا کرونا
رادیوتراپی چیست و چگونه سرطان را درمان می کند؟
بین ترس کاذب و واقعی فرق بگذاریم
چه سكوتی دنیا را فرا می‌گرفت اگر هركس به اندازه عملش صحبت می‌كرد