دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - 17 Feb 2020
تاریخ انتشار :
جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ / ۰۹:۲۵
کد مطلب: 49423
۰

خرافات عجیب چینی‌ها برای تراشیدن موی سر کودک!

خرافات عجیبکودکان مانند فرشتگانی معصوم به این جهان پا می‌گذارند، اما به محض تولد با توجه به جغرافیای مکانی که در آن متولد شده‌اند تحت تاثیر باور‌ها و عقاید خرافاتی دچار رنج و عذاب می‌شوند.

اگر این کودک یک کودک بدشانس هندی و از بد روزگار مبتلا به ناتوانی جسمی باشد شاید والدینش به امید شفایش او  را  تا زیر گلوله زیر مدفوع گاو دفن کنند و اگر کودکی چینی باشد والدینش برای آنکه او در زندگی همیشه خوش شانس باشد مو‌های سرش را بتراشند.

طبق یک سنت قدیمی چینی‌ها در نخستین ماه قمری پس از  تولد کودک اقدام به تراشیدن موی سرش نمی‌کنند، اما با شروع فستیوال لانگ تایتو در دومین روز از دومین ماه قمری هر سال موی سر کودکان خود را کوتاه می‌کنند. این رسم به " اژده‌ها سر خود را بالا می‌برد" معروف است، چون بنا به باور چینی‌ها و طی یک باور قدیمی، اژده‌ها در چین به عنوان خدای باران شناخته می‌شود.

در یکی از تصاویری که از این فستیوال منتشر شده یک کودک گریان را در حال تراشیدن موی سرش در " ژیانگ یانگ" واقع در مرکز استان هبئی چین نشان می‌دهد. تصویر دیگر کودک دیگری را در حال کوتاه کردن موی سرش در یانتای، واقع در استان شاندونگ نشان می‌دهد؛ و تصویر سوم مادری که با دقت در حال تراشیدن موی سر پسرش در هفئی، در شرق استان آن هویی چین است دیده می‌شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

یک دانشمند مدعی ساخت قرص درمان قلب شکسته شد
ناراحتی هم ارزشمند است
روان شناسان پشت درهای بسته مدارس
پناه به فضای مجازی برای فرار از خویشتن
موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاشند که وقت نمی کنند دنبال آن بروند.