جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ - 21 Feb 2020
تاریخ انتشار :
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ / ۲۲:۴۲
کد مطلب: 49435
۱

ارائه خدمات رایگان روانشناسی بحران در خانه‌های سلامت

ارائه خدمات رایگان روانشناسی بحران در خانه‌های سلامت
میگنا: زینب نصیری، مدیرکل سلامت شهرداری تهران درباره فعالیت خانه‌های سلامت اظهارداشت: با توجه به رویدادها و اتفاق‌های اخیر طی روزهای گذشته، در کنار هموطنانی که داغدار عزیزان خود هستند، تمام مردم ایران به خصوص شهر تهران، فشار روانی و سوگ عمیقی را تجربه می‌کنند که توام بانگرانی است.

وی افزود: یکی از عوامل مهم تاثیرگذار بر بهبود وضعیت روانی و اجتماعی شهروندان انتخاب نحوه مواجهه درست و همراهی با مردم توسط سیاست‌گذاران و برنامه‌ریزان در سطح کلان و کاهش تنش‌ها در سطح جامعه است.

نصیری ادامه داد: با این وجود، ارائه خدمات روانشناسی فردی و تخصصی مرتبط با بحران و بلایا به شهروندان به خصوص با رویکرد کاهش آسیب‌های روانی در کودکان و نوجوانان می‌تواند به تاب‌آوری اجتماعی و بهبود سلامت روان شهروندان کمک کند.

مدیرکل سلامت شهرداری تهران افزود: همچنین سرای محلات با اقدامات اجتماع‌محور و گفت و گوهای محلی با حضور متخصصین سلامت روان می‌توانند به عنوان محلی برای گردهمایی مردم محله و ایجاد همدلی و همدری مشترک در کاهش آلام آنان نقش داشته و موثر باشند.

نصیری بیان کرد: روانشناسان،مشاوران و مددکاران اجتماعی، کلینیک‌های روانشناسی، مشاوره و مددکاری اجتماعی داوطلب برای حضور موثر در تمامی سرای محله‌های ۳۵۲ گانه شهر تهران می‌توانند با این نهاد همکاری کنند.

مدیرکل سلامت شهرداری تهران اظهارداشت: روانشناسان،مشاوران و مددکاران شهرداری تهران در سطح مناطق ۲۲گانه ضمن دیدار و اعلام تسلیت به خانواده‌های داغدار واقعه تلخ سقوط هواپیمای اوکراینی، در صورت درخواست آماده ارائه خدمات روانشناسی و مشاوره به این خانواده‌ها هستند.
 
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

چگونه به کودکان مفهوم ارزشمندی را آموزش دهیم؟
اجباری شدن آموزش‌های اخلاق حرفه ای برای روانشناسان
مشکلات فرزندان طلاق؛ از احساس گناه تا پرخاشگری
سه اختلال مرتبط با اضطراب که ممکن است درباره آن‌ها ندانید
بادها می وزند، عده ای در مقابل آن دیوار می سازند و تعدادی آسیاب به پا می کنند