پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - 20 Feb 2020
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ / ۰۸:۱۸
کد مطلب: 49466
۰
رئیس سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور:

روان شناسان پناهگاه مردم در شرایط دشوار و بحراني هستند

روان شناسان پناهگاه مردم در شرایط دشوار و بحراني هستند
میگنا: دكتر محمد حاتمی، در دیدار با روان‌شناسان و مشاوران استان مازندران، اظهار داشت: حوادثی که در ۱۵ روز گذشته در کشور اتفاق افتاد، از نظر روانی مردم را تحت تاثیر قرار داده است.

وی افزود: روان شناسان و مشاوران باید سراغ مردم بروند، در کنار آنها باشند و راه‌های مقابله با این شرایط را به مردم آموزش دهند.

حاتمی با اشاره به شهادت حاج قاسم سلیمانی، گفت: حاج قاسم، از نظر شخصیتی انسانی بی نظیر بود. بنده افتخار دارم، قریب به ۱۰ سال با ایشان در ارتباط بودم و همکاری‌هایی در لشکر ثارالله خصوصاً بزرگداشت شهدای استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان داشتم.

وی تصریح کرد: بنده به مازندران آمدم تا گزارشی از فعالیت‌های ۹ ماهه اخیر را ارائه دهم و شما در جریان تحولات سازمان قرار گیرید. فکر می‌کنم تحولاتی که در سازمان صورت گرفته فقط لطف الهی بوده است، بنده عمیقاً اعتقاد دارم که باید شوراهای استانی راه اندازی شود. در گذشته ساختارسازی لازم صورت نگرفته است.


اختصاص ساختمان به شورای استان
رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره در ادامه سفر به استان مازندران، با احمد حسین زادگان استاندار مازندران دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، حاتمی با برشمردن جایگاه سازمان نظام روانشناسی و مشاوره در استانداردسازی خدمات روانشناسی و مشاوره و نظارت بر هر نوع فعالیت روانشناسی و مشاوره در کشور، اظهار داشت: ما برای ساختارسازی، تمرکززدایی و واگذاری اختیارات به استان‌ها نیازمند ساختمانی جهت استقرار دفتر استانی هستیم و در این راستا معاون اول رئیس جمهور به استانداران سراسر کشور دستور داده است تا به سازمان نظام کمک کنند.

وی افزود: در صورت داشتن دفتر استانی، ما در مرکز اختیارات درخور توجهی به استان‌ها خواهیم داد. تقاضا داریم، استانداری یک واحد ساختمانی به دفتر شورای استانی اختصاص دهد و رئیس شورای استانی در شورای اداری استانداری عضو شود و بر تمام فعالیت‌های روانشناسی و مشاوره (طرح یا پروژه) در سطح استان نظارت کند.

استاندار مازندران نیز در این دیدار، گفت: اهمیت روانشناسی و مشاوره برای حل مسائل و مشکلات مردم روشن است. این علم در تمام بخش‌های زندگی، کار و امور اجتماعی، نقش‌آفرین است.

وی افزود: برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی و روانی از علم روانشناسی باید استفاده کرد. شما وظیفه بسیار مهمی بر عهده دارید. در شرایط کنونی شورای استانی باید در کنار مردم باشد.

حسین زادگان تصریح کرد: نگاه ما در استان این است که برای ارتقاء سلامت روان و مقابله با آسیب‌های روانی اجتماعی از علم روانشناسی استفاده کنیم. به طور قطع بعد از این شورای استانی باید فعال شود و به ما کمک کند. مسلم است، رئیس شورای استانی باید عضو شورای اداری استانداری شود.

وی خاطرنشان کرد: دوست داریم از ظرفیت اساتید شورای استانی استفاده کنیم. دستور می‌دهم، ساختمانی را در اختیار این شورا قرار دهند، تا شورای استانی فعال شود.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

سه اختلال مرتبط با اضطراب که ممکن است درباره آن‌ها ندانید
يك روانشناس مطرح در بين نامزدهاي انتخاباتي مجلس تهران
پیشنهاد تاسیس وزارتخانه سلامت روان، غیرعملی و غیرکارشناسی است
هشدار انجمن علمی روان‌پزشکان ایران نسبت به سلامت روانی مردم
هیچوقت برای تبدیل شدن به کسی که میخواستین باشین دیر نیست... فقط کافیست اولین قدم را بردارید.