يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ - 23 Feb 2020
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ / ۲۳:۰۶
کد مطلب: 49663
۱
۱

مشاوران مدارس خط مقدم پیشگیری از آسیب های روانی ، اجتماعی دانش آموزان هستند

مشاوران مدارس خط مقدم پیشگیری از آسیب های روانی ، اجتماعی دانش آموزان هستند
میگنا: سیروس فتحی در کارگاه علمی-آموزشی بهداشت روان و پیشگیری از خودکشی در مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی مسیر زندگی، اظهار کرد: مهمترین رسالت تخصصی مشاوران ارتقای سطح سلامت روان دانش آموزان در همه دوره های تحصیلی است.

او خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش آسیب های روانی - اجتماعی در جامعه، مشاوران تربیتی و تحصیلی خط مقدم پیشگیری از آسیب های روانی و اجتماعی در مدارس هستند.

فتحی موضوع این کارگاه علمی- آموزشی را تربیت مدرس با موضوع مهم «بهداشت روان و پیشگیری از خودکشی» اعلام کرد و افزود: تبیین برنامه ها و فعالیت های تخصصی حوزۀ مشاوره و ارتقا سطح دانش و توانمندی مشاوران با هدف کاهش آسیب های روانی - اجتماعی دانش آموزان از دیگر اهداف این کارگاه است.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به اهمیت سلامت روانی رفتاری دانش آموزان خاطرنشان کرد: مشاوران با هدف ایجاد تغییرات مثبت در دانش، نگرش و رفتار دانش آموزان نسبت به سلامت روان، دانش آموزان و خانواده ها برای کاهش آسیب های روانی توانمند سازند.

او ارائه خدمات جامع مشاورۀ تربیتی از دورۀ ابتدایی تا پایان متوسطه را یکی از اولویت های چهارگانه اداره مشاورۀ تربیتی و تحصیلی دانست و گفت: این برنامه عملیاتی در طرح و فعالیت هایی همچون بهداشت روان، همیار مشاوران، آزمون سلامت روان، نماد، مدرسه دوست دار زندگی، طرح رابطان هسته های مشاوره، توانمندسازی روانی اجتماعی دانش آموزان و یاریگران زندگی اجرا می شود.
 
گفتنی است این کارگاه علمی آموزشی با حضور دکتر زینب حسینی مدرس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر، رؤسا و کارشناسان ادارات مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی و 50 نفر از مشاوران مدارس تربیتی و تحصیلی مدارس برگزار شد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

Iran, Islamic Republic of
جلسات آموزشی بی هدف و چرت
كرونا  کنکور دکتری 99 را هم به تعویق انداخت!
چند درصد مردم بی‌خوابی را تجربه می‌کنند؟
باورهای غلط درباره‌ تخم‌مرغ که لازم است بدانید
مردم مراجعه به روانشناسان را جدی بگیرند
سخن گفتن با خدا مانند صحبت کردن با یک دوست پشت تلفن است... ممکن است او را در طرف دیگر نبینیم، اما می دانیم که دارد گوش می دهد...