شنبه ۹ فروردين ۱۳۹۹ - 28 Mar 2020
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ / ۲۱:۱۸
کد مطلب: 49700
۲
۱

برخی پزشکان درامور روان شناسی دخالت می کنند

برخی پزشکان درامور روان شناسی دخالت می کنند
میگنا: دکتر محمد حاتمی گفت: شغل روانپزشکی یکی از پرمخاطره‌ترین رشته‌های پزشکی محسوب می‌شود، حرفه‌ای که بدون تجربه روانشناسی، برطرف کردن مسائل و درمان افراد مراجعه کننده ناممکن است، به طوریکه می‌تواند افراد مراجعه کننده را با مشکلاتی رو به رو سازد.

او بیان کرد: برخی پزشکان علاوه بر دخالت درامور روان شناسی سعی دارند در شغل روانپزشکی نیز دخالت کرده و با درمان دارویی بیماران خود را معالجه کنند.

حاتمی متذکر شد: روانشناسان سایر کشور‌ها از امتیازات بالایی برخوردارند، به طورکلی آن‌ها طی درمان خود برخی دوره‌ها را با نام "دوره دارویی روانشناسی " گذرانده تا آن‌ها علاوه بر دوره روان درمانی، به افرادیکه نیازمند درمان دارویی هستند دارو تجویز کنند، اما متاسفانه چنین اتفاقی درایران رخ نداده و هیچ یک از روان شناسان حق تجویز دارو را ندارند، لذا این امر بر دوش روانپزشکان افتاده تا باری از دوش مراجعه کنندگان بردارند.

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور افزود: طی چند سال گذشته لایحه‌ای تحت عنوان کاهش اختلالات روانی به مجلس شورای اسلامی ارسال شد، اما بر اساس برخی مشکلات این لایحه در دستور اقدام قرار نگرفت و از جانب دولت هیچ گونه حمایتی نشد، لذا سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور در این راستا تلاش کرد تا این موضوع مجدد در دتسور کار دولت قرار گیرد تا در مشکلات و اختلالات روانی در کشور کاهش یابد. البته لازم بذکر است؛ تنها افرادی که دچار بیماری‌های توهم و هذیان هستند از طریق دولت حمایت می‌شوند که آمار این افراد ۱ درصد از ۱۰ درصد بیماران هستند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

hamid
Greece
سخنی بسیار به جا و صحیح درباره تجویز دارو توسط روانشناسان بالینی
ماهیت روان‌پلیدی ترامپ و تجاوز به عراق
6 دلیل اصلی خیانت کردن مردان میانسال
برای این مسائل به دیگران توضیح ندهید!
تست/ مواجهه با کدام یک از افراد زیر بیشتر از همه در شما ترس ایجاد میکند!
هر وقت احساس حسادت کردیم ، یادمان باشد ، خاموش کردن شمع دیگری ، باعث نمیشود ، شمع ما درخشان تر نور افشانی کند