دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - 17 Feb 2020
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ / ۲۱:۱۸
کد مطلب: 49700
۲
۱

برخی پزشکان درامور روان شناسی دخالت می کنند

برخی پزشکان درامور روان شناسی دخالت می کنند
میگنا: دکتر محمد حاتمی گفت: شغل روانپزشکی یکی از پرمخاطره‌ترین رشته‌های پزشکی محسوب می‌شود، حرفه‌ای که بدون تجربه روانشناسی، برطرف کردن مسائل و درمان افراد مراجعه کننده ناممکن است، به طوریکه می‌تواند افراد مراجعه کننده را با مشکلاتی رو به رو سازد.

او بیان کرد: برخی پزشکان علاوه بر دخالت درامور روان شناسی سعی دارند در شغل روانپزشکی نیز دخالت کرده و با درمان دارویی بیماران خود را معالجه کنند.

حاتمی متذکر شد: روانشناسان سایر کشور‌ها از امتیازات بالایی برخوردارند، به طورکلی آن‌ها طی درمان خود برخی دوره‌ها را با نام "دوره دارویی روانشناسی " گذرانده تا آن‌ها علاوه بر دوره روان درمانی، به افرادیکه نیازمند درمان دارویی هستند دارو تجویز کنند، اما متاسفانه چنین اتفاقی درایران رخ نداده و هیچ یک از روان شناسان حق تجویز دارو را ندارند، لذا این امر بر دوش روانپزشکان افتاده تا باری از دوش مراجعه کنندگان بردارند.

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور افزود: طی چند سال گذشته لایحه‌ای تحت عنوان کاهش اختلالات روانی به مجلس شورای اسلامی ارسال شد، اما بر اساس برخی مشکلات این لایحه در دستور اقدام قرار نگرفت و از جانب دولت هیچ گونه حمایتی نشد، لذا سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور در این راستا تلاش کرد تا این موضوع مجدد در دتسور کار دولت قرار گیرد تا در مشکلات و اختلالات روانی در کشور کاهش یابد. البته لازم بذکر است؛ تنها افرادی که دچار بیماری‌های توهم و هذیان هستند از طریق دولت حمایت می‌شوند که آمار این افراد ۱ درصد از ۱۰ درصد بیماران هستند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

hamid
Greece
سخنی بسیار به جا و صحیح درباره تجویز دارو توسط روانشناسان بالینی
یک دانشمند مدعی ساخت قرص درمان قلب شکسته شد
ناراحتی هم ارزشمند است
روان شناسان پشت درهای بسته مدارس
پناه به فضای مجازی برای فرار از خویشتن
چرا همیشه بدنبال این هستیم که بدانیم چرا گل خار دارد؟ بیایید گاهی بدنبال آن باشیم که بدانیم چرا خار گل دارد؟