دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - 6 Apr 2020
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۳:۱۶
کد مطلب: 49740
۱

پایین بودن ۴۰ درصدی خودکشی در کشور نسبت به میانگین جهانی

پایین بودن ۴۰ درصدی خودکشی در کشور نسبت به میانگین جهانی
میگنا: تقی رستم وندی رئیس سازمان امور اجتماعی کشور صبح امروز در حاشیه شورای اجتماعی کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این جلسه به بحث سیمای کلی خودکشی در کشور پرداخت.

وی افزود: از سال ۹۵ تقسیم کاری بین وزارت بهداشت که متولی مباحث خصوصی است و دیگر سازمان‌ها و نهادها در کشور انجام شده بود.

رستم وندی اظهار داشت: از همان سال برنامه‌ای در این خصوص تدوین شد و امروز گزارش‌های خوبی از وزارت کشور و پزشکی قانونی در این جلسه خوانده شد. رئیس سازمان اجتماعی کشور گفت: موضوع خودکشی در اقشار مختلف جامعه مورد بررسی قرار گرفت و خودکشی در کشورمان شامل حال دانشجویان و دانش آموزان هم شده است.

وی افزود: در ۱۵ سال گذشته شیب افزایش خودکشی را در کشور شاهد بودیم و با توجه به مسائل روان، اخلاقی و شرعی باید به این موضوع اهمیت بیشتری دهیم.

رستم وندی گفت: میانگین خودکشی در جهان در ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۱۰.۵ نفر است که در کشور ما این آمار به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۶.۲ نفر است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بنا داریم در این بازه ۷ ساله، جلوی افزایش شیب خودکشی را بگیریم و حدود ۱۰ درصد کاهش داشته باشیم.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

چند پیشنهاد برای دوران قرنطینه خانگی
کرونا قانون برگزاری آزمون در کره جنوبی را تغییر داد+عکس
گزارش فعالیتهای روانشناسان و مشاوران در مبارزه با ویروس کرونا به سخنگوی دولت
اختلال هذيانی در DSM5
با خودت صادق باش و نگران آنچه دیگران درباره ات فکر می کنند نباش . تعریفی را که آنها از تو دارند نپذیر ، خود ، خودت را تعریف کن