جمعه ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ - 3 Apr 2020
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۶:۰۰
کد مطلب: 49753
۰

پیشگیری از خودکشی با «هوش مصنوعی»

پیشگیری از خودکشی با «هوش مصنوعی»
محققان استرالیایی با هدف پیش بینی دقیق‌تر احتمال خودکشی افراد، سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی برای این موضوع ارائه کرده‌اند.

در تلاش برای کمک به پزشکان برای پیشگیری از خودکشی‌های احتمالی در استرالیا، محققان دانشگاه Monash و Turning Point به همراه یک مرکز ملی ترک اعتیاد از هوش مصنوعی (AI) استفاده می‌کنند تا چگونگی فیلتر و طبقه بندی داده‌های مربوط به افراد پرخطر را ارائه دهند.

به گفته محققان این پژوهش، ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی اطلاعات آمبولانس‌هایی که افراد آسیب دیده از خودکشی را جا به جا کرده‌اند، جمع‌آوری می‌کند.

سیستم هوش مصنوعی شناسایی خودکشی، کار پردازش دو سوم داده‌های مورد نیاز در این حوزه را انجام می‌دهد و بررسی یک سوم داده‌های ضروری نیز توسط پزشکان و متخصصان انجام می‌شود.

سوابق بالینی آمبولانس منبع مهمی برای کمک به اطلاع رسانی در مورد اقدامات پیشگیری از خودکشی است زیرا آمبولانس‌ها اغلب نخستین نقطه تماس با یک بحران مرتبط با خودکشی هستند؛ خودکشی، شکل گیری ایده خودکشی و صدمه به خود بدون نیت خودکشی از دیگر مسائلی است که هوش مصنوعی درباره آن پژوهش می‌کند.


طبق گفته محققان دانشگاه موناش، اجرای مدل یادگیری ماشین به طور بالقوه می‌تواند سرعت شناسایی افراد در خطر را به میزان زیادیافزایش دهد؛ این کار در حال حاضر توسط انسان‌هایی انجام می‌شود که مجبورند هر پرونده بالینی را به طور جداگانه تفسیر کنند.

کارشناسان علمی باور دارند، اجرای مدل یادگیری ماشینی همچنین منجر به شناسایی به موقع و مقرون به صرفه و رمزگذاری داده‌های آمبولانس‌های مربوط به خودکشی می‌شود.

دن لوبمن، مدیر Turning Point و استاد مطالعات بالینی دانشگاه موناش افزود: «این پروژه به روند بحرانی خودکشی و نکات بالقوه برای اطلاع رسانی بهتر در مورد سیاست‌ها و پاسخ‌های بهداشت عمومی کمک خواهد کرد؛ فناوری که ما در حال توسعه هستیم، فرصت‌هایی برای پذیرش در سطح بین المللی نیز ایجاد می‌کند».

بودجه‌‌ای که دولت استرالیا برای این طرح اختصاص داده بالغ بر یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار است.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

برتری بیولوژیک زنان بر مردان دربرابر بیماری‌های ویروسی
روانشناسان کودک، زنجیره درمان را قطع نکردند
چرا همه‌ ما تا حدی نژادپرست هستیم؟!
چگونه از بروز "انگ اجتماعی" نسبت به مبتلایان به کرونا پیشگیری کنیم؟
هیچوقت برای تبدیل شدن به کسی که میخواستین باشین دیر نیست... فقط کافیست اولین قدم را بردارید.