دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - 6 Apr 2020
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۱:۱۷
کد مطلب: 49823
۱
مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان عنوان کرد:

دانش افزایی مدیران و مشاوران حوزه ازدواج و خانواده ضروریست

دانش افزایی مدیران و مشاوران حوزه ازدواج و خانواده ضروریست
میگنا: اعظم کریمی با اشاره به برگزاری دوره دانش افزایی مدیران مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده سراسر کشور به میزبانی رشت اظهار داشت: این دوره با همت دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی و با همکاری سازمان نظام روانشناسی با حضور 120 نفر از مدیران مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده از سراسر کشور برگزار شد.

وی ادامه داد: در این دوره دکتر شهرام محمدخانی " دانشیار روانشناسی بالینی " دانشگاه خوارزمی به مدت 16 ساعت به تدریس مباحث زوج درمانی شناختی-رفتاری(ساختار، فرایند و ارزیابی و طرح ریزی درمان) پرداخت.

کریمی یادآور شد: در این دوره سه روزه موضوعات خانواده درمانی و زوج های پیمان شکن توسط دکتر یحیایی، روان سنجی پیش از ازدواج بر اساس مدل FAP توسط دکتر نظامدوست ،ارتباط موثر با مراجعان، برنامه ریزی هدفمند زماندار و مطالعات به روز توسط خانم مژده بقائی از مدیران مراکز مشاوره و اساتید استان گیلان ارائه شد.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی با بیان اینکه بسیاری از موضوعات و مسائل نوپدید در حوزه خانواده مطرح است، برگزاری چنین هم اندیشی هایی را موجب طرح مسائل در فضای علمی و به اشتراک گذاشتن تجربیات متخصصین در مقابله با آسیب ها دانست..

وی در خصوص برنامه ریزی، ساماندهی و ارتباط با مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده و عمده انتظارات و مطالبات شرکت کنندگان در دوره دانش افزایی گفت: موضوع معافیت مالیاتی، ضرورت بیمه مشاوره، تدوام دوره های آموزشی و نیز اجباری شدن مشاوره های پیش از ازدواج همزمان با توسعه کمی و کیفی مراکز تخصصی از جمله مباحث مطرح شده بود.

درمراسم اختتامیه این دوره از 10مرکز تخصصی مشاوره ازدواج وخانواده فعال در کشور تقدیر شد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

چند پیشنهاد برای دوران قرنطینه خانگی
کرونا قانون برگزاری آزمون در کره جنوبی را تغییر داد+عکس
گزارش فعالیتهای روانشناسان و مشاوران در مبارزه با ویروس کرونا به سخنگوی دولت
اختلال هذيانی در DSM5
چرا همیشه بدنبال این هستیم که بدانیم چرا گل خار دارد؟ بیایید گاهی بدنبال آن باشیم که بدانیم چرا خار گل دارد؟