دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - 6 Apr 2020
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۳:۰۳
کد مطلب: 49830
۱
رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر شیراز خبر داد

ارائه خدمات روان شناختی برای ارتقاء امنیت روانی مردم شیراز

ارائه خدمات روان شناختی برای ارتقاء امنیت روانی مردم شیراز
میگنا: «علی ناصری»، روز چهارشنبه 7 اسفند در یکصد و بیست و چهارمین جلسه علنی شورای شهر با ارائه گزارشی از اقدامات پیشگیرانه کمیسیون سلامت شورای شهر شیراز در مورد جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، به تشکیل جلسه فوق‌العاده این کمیسیون اشاره کرد و گفت: برآیند این جلسه نشان می دهد که اهمیت موضوع شیوع کرونا به طور ملموس، جدی گرفته نشده است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط ‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز افزود: ارتقاء امنیت روانی مردم در شیوع ویروس کرونا، ضرورت دارد و قرار است، تیمی از متخصصین حوزه روانشناسی با هماهنگی دستگاه‌های ذیربط تشکیل داده شود تا در شرایط موجود اقدامات تخصصی روان‌شناختی برای شهروندان ارائه کند.

وی با اشاره به سردرگمی مسؤلین ادارات و ارگان‌ها در مواجهه با شرایط موجود، عنوان کرد: در این جلسه مقرر شد، دستگاه‌های ذیربط، سریعا وارد فاز عملیاتی شده و هماهنگ با دانشگاه علوم پزشکی شیراز به عنوان متولی امر پیش بروند.

ناصری ادامه داد: لازم است تا دانشگاه علوم پزشکی به عنوان نهاد مرجع انتشار اخبار صحیح، نظارت داشته باشد تا تمامی اخبار از کانال این دانشگاه در اختیار مردم قرار گیرد.

وی همچنین به کمبود مواد ضدعفونی کننده، دستکش و ماسک در بازار اشاره کرد و گفت: مقرر شد این امکانات از جانب دستگاه‌ها و نهادهای مسئول تامین شود.

ناصری تریح کرد: بر اساس پیگیری‌ها، شهرداری شیراز این آمادگی را دارد که از فضاهای موجود، همچون بیلبوردها، تلویزیون‌های شهری و زیرساخت‌های حمل ‌و نقل برای اطلاع‌رسانی به شهروندان استفاده کند.
مرجع : خبرگزاری شبستان
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

چند پیشنهاد برای دوران قرنطینه خانگی
کرونا قانون برگزاری آزمون در کره جنوبی را تغییر داد+عکس
گزارش فعالیتهای روانشناسان و مشاوران در مبارزه با ویروس کرونا به سخنگوی دولت
اختلال هذيانی در DSM5
شايد شخصي آنقدر ميل به درك شدن دارد، ميل به دوست داشته شدن ندارد