جمعه ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ - 3 Apr 2020
تاریخ انتشار :
جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۳:۱۲
کد مطلب: 49836
۴
۱

میزان تخلفات روانشناسان و مشاوران کشور در سال ۹۸

میزان تخلفات روانشناسان و مشاوران کشور در سال ۹۸
میگنا: حسین مصباح به ارائه گزارش تخلفات روانشناسان و مشاوران کشور در سال ۹۸ پرداخت و گفت: طی سال جاری حدود ۹۰۰ فقره پرونده شکایت یا گزارش به سازمان نظام روانشناسی و مشاوره اطلاع داده شده است. همچنین در سال جاری سازمان نظام روانشناسی حدود ۶۰۰ مورد بازرسی حضوری یا مجازی به منظور بررسی نحوه عملکرد روانشناسان و مشاوران انجام داده است که در پی آن حدود ۱۸۰ مورد (فرد یا موسسه) به سازمان احضار شدند؛ از این میان ۸۰ مورد از آنها با پذیرش اشتباهات خود متعهد به اصلاح یا توقف فعالیت خود در حوزه روانشناسی و مشاوره شدند.

معاون انتظامی و رسیدگی به تخلفات صنفی و حرفه‌ای سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور ادامه داد: همچنین حدود ۱۵ مورد اعمال مجرمانه در حوزه روانشناسی و مشاوره طی سال جاری صورت گرفته است که جرم اغلب آنها ارائه خدمات روانشناسی و مشاوره کشور بدون داشتن پروانه از سوی سازمان نظام روانشناسی  بوده‌ است؛ پرونده این متخلفان به دادگاه ارجاع شده که برای سه مورد از آنها حکم صادر شده است. 

به گفته مصباح، جعل مدرک، ارائه خدمات روانشناسی و مشاوره کشور بدون داشتن پروانه از سوی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور (دخالت در امر غیرتخصصی)، جعل عنوان به قصد فریب مردم و ... از جمله اعمال مجرمانه در حوزه روانشناسی و مشاوره محسوب می‌شوند.

وی در ادامه با اشاره به تخلف موسسه «همکده» که از طریق مشاوره‌های تلفنی خدمات روانشناسی و مشاوره‌ای ارائه می‌کنند، بیان کرد: بسیاری از روانشناسان و مشاوران موسسه مذکور فاقد پروانه و صلاحیت در حرفه روانشناسی و مشاوره هستند.

به گفته معاون انتظامی و رسیدگی به تخلفات صنفی و حرفه‌ای سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور،‌ هنوز فعالیت این موسسه متوقف نشده است اما به آنها تذکراتی داده شده و پرونده آنها در دست بررسی است و در صورت لزوم از طریق مراجع قانونی اقدامات لازم به عمل خواهد آمد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

Iran, Islamic Republic of
خود سازمان روانشناسی با عدم شفافیت ش در امور مالی و عدم یرگزاری مرتب مجمع های سالیانه و عدم خدمات دهی به اعضایش، فعلا بزرگترین خلافکار محسوب میگردد.
برتری بیولوژیک زنان بر مردان دربرابر بیماری‌های ویروسی
روانشناسان کودک، زنجیره درمان را قطع نکردند
چرا همه‌ ما تا حدی نژادپرست هستیم؟!
چگونه از بروز "انگ اجتماعی" نسبت به مبتلایان به کرونا پیشگیری کنیم؟
با ترس هات روبرو شو! آدم ها رو ببخش! یک راه حل جدید بساز! هدف هات رو مشخص کن! آدم هایی که ازت متنفر هستند رو فراموش کن! ذهنت رو آزاد کن!