دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - 6 Apr 2020
تاریخ انتشار :
شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۰:۳۳
کد مطلب: 49843
۱

تبعات «خود هراسی» از کرونا چیست؟

وی افزود: از ساعت ۸ صبح تا ۱۶، بیش از ۱۹۰ نفر مراجعه کننده به اورژانس بیمارستان داشتیم که ۹۰ درصد این افراد علائم خفیف سرماخوردگی داشتند که دستور دارویی مرخص شدند.

عمادی ادامه داد: فقط ۴ نفر از این تعداد مراجعه کننده با علائم شدید ریوی با تشخیص احتمالی کرونا، بستری شدند.

وی گفت: بر اساس مشاهدات خودم، بسیاری از مراجعان، مضطرب و نگران بودند که البته حق داشتند. اما باید بدانیم که همین نگرانی و اضطراب، بر تشدید علائم می‌افزاید. بنابراین، حفظ آرامش هموطنان، اولیه توصیه بنده است.

عمادی با اشاره به تقاضای مراجعان برای تست کرونا، افزود: تست کرونا هیچ کمکی به مردم نمی‌کند و علائم بالینی مهم‌تر از تست است. زیرا، منشأ تصمیم پزشکان، علائم بیماری است.

در همین حال، مسعود مردانی عضو کمیته کشوری کنترل کرونا، درباره بیماران مشکوک به کرونای خفیف که به بستری نیاز ندارند و فقط علائم خفیف بیماری در خود احساس می‌کنند، گفت: توصیه می‌شود این افراد با مصرف مایعات، کنترل درجه حرارت بدن و استفاده از تب بر استامینافون در منزل در بستر خود استراحت کنند.
وی یادآور شد: اگر تب فرد قطع نشود، یا دچار تنگی نفس و سرفه خلط دار شوند باید مجدد به پزشک مراجعه کنند.

این فوق تخصص عفونی با تاکید بر ضرورت رعایت بهداشت توسط فرد بیمار و اطرافیان وی، افزود: شست و شوی مداوم دست و رعایت بهداشت فردی مهمترین نکته برای جلوگیری از انتقال بیماری تلقی می‌شود.

وی با بیان اینکه تغییر دمای هوا در جلوگیری از انتشار ویروس مؤثر است، توضیح داد: از آنجایی که با گرم شدن هوا تجمعات در محیط‌های سرپوشیده کمتر می‌شود انتقال بیماری از افراد به یکدیگر کاهش می‌یابد.

مردانی با اشاره به نگرانی افراد نسبت به ابتلاء به بیماری کرونا، تصریح کرد: در حال حاضر بیشتر با اپیدمی ترس و وحشت رو به رو هستیم نه اپیدمی بیماری، بسیاری از افراد یک عطسه و علامت خفیف را دلیل ابتلاء به کرونا تلقی می‌کنند، در حالی که باید سعه صدر داشته باشند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

چرا باید دست‌ها را ۲۰ ثانیه با آب و صابون شست؟
چند پیشنهاد برای دوران قرنطینه خانگی
کرونا قانون برگزاری آزمون در کره جنوبی را تغییر داد+عکس
گزارش فعالیتهای روانشناسان و مشاوران در مبارزه با ویروس کرونا به سخنگوی دولت
شايد شخصي آنقدر ميل به درك شدن دارد، ميل به دوست داشته شدن ندارد