چهارشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - 8 Apr 2020
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۵ فروردين ۱۳۹۹ / ۲۲:۳۷
کد مطلب: 50000
۱

سامانه «۴۰۳۰» خدمات روانشناختی درباره کرونا ارائه می‌دهد

میگنا: دکتر فاطمه سرگزی اظهار داشت: از ابتدای شروع بحران کرونا، با توجه به ترس و اضطرابی که مردم به دلیل شیوع این بیماری امکان دارد تجربه کنند، آموزش‌های مدیریت استرس ناشی از کرونا و شیوه‌های آرام سازی و مدیریت نگرانی توسط روانشناسان بالینی مراکز جامع خدمات سلامت به صورت رایگان ارائه می‌شود.

وی با اشاره به این موضوع که مشاوره‌ها و پیگیری‌های تخصصی به منظور پیشگیری از تبعات عوارض روانشناختی این بحران جهت مبتلایان به کووید ۱۹و خانواده آنها انجام می‌شود، افزود: بمنظور بهره مندی از خدمات سلامت روانی و مشاوره روانشناختی و یادگیری روش‌های مدیریت استرس در این شرایط با شماره گیری ۴۰۳۰ و وارد کردن کد ۸ به آرامش خود و دیگران کمک کنید.

مدیر گروه سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه داد: بیش از ۶ هزار ۷۰۰ نفر تاکنون در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خدمات روانشناختی را دریافت کرده‌اند که از این تعداد ۳ هزار ۱۰۰ نفر از طریق سامانه تلفنی ۴۰۳۰ مشاوره شده‌اند.

وی گفت: روانشناسان بالینی شهرستان زاهدان علاوه بر انجام غربالگری در فرودگاه و راه آهن و مبادی ورودی شهر، همزمان به مسافرین و مردم پیام‌های مدیریت استرس و سلامت روان را به صورت کوتاه منتقل می‌کنند.
 
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

آمار عجیب از فوتی‌هایِ دو ماه اخیر الکل در ایران
لیست جدیدترین اختلالات روانشناسی بر اساس DSM
۵ توصیه انجمن روانشناسی آمریکا برای مبارزه با اضطراب‌های ناشی از همه گیری کرونا
مغز انسان می‌تواند محل لمس شدن را حتی فراتر از بدن هم پیدا کند
از آدمهای حسود؛ متنفر نباشید، دلیل حسادت آنها این است که فکر می کنند شما از آنها بهتر هستید... پائولو کوئلیو