يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - 5 Apr 2020
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۵ فروردين ۱۳۹۹ / ۲۲:۳۷
کد مطلب: 50000
۱

سامانه «۴۰۳۰» خدمات روانشناختی درباره کرونا ارائه می‌دهد

میگنا: دکتر فاطمه سرگزی اظهار داشت: از ابتدای شروع بحران کرونا، با توجه به ترس و اضطرابی که مردم به دلیل شیوع این بیماری امکان دارد تجربه کنند، آموزش‌های مدیریت استرس ناشی از کرونا و شیوه‌های آرام سازی و مدیریت نگرانی توسط روانشناسان بالینی مراکز جامع خدمات سلامت به صورت رایگان ارائه می‌شود.

وی با اشاره به این موضوع که مشاوره‌ها و پیگیری‌های تخصصی به منظور پیشگیری از تبعات عوارض روانشناختی این بحران جهت مبتلایان به کووید ۱۹و خانواده آنها انجام می‌شود، افزود: بمنظور بهره مندی از خدمات سلامت روانی و مشاوره روانشناختی و یادگیری روش‌های مدیریت استرس در این شرایط با شماره گیری ۴۰۳۰ و وارد کردن کد ۸ به آرامش خود و دیگران کمک کنید.

مدیر گروه سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه داد: بیش از ۶ هزار ۷۰۰ نفر تاکنون در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خدمات روانشناختی را دریافت کرده‌اند که از این تعداد ۳ هزار ۱۰۰ نفر از طریق سامانه تلفنی ۴۰۳۰ مشاوره شده‌اند.

وی گفت: روانشناسان بالینی شهرستان زاهدان علاوه بر انجام غربالگری در فرودگاه و راه آهن و مبادی ورودی شهر، همزمان به مسافرین و مردم پیام‌های مدیریت استرس و سلامت روان را به صورت کوتاه منتقل می‌کنند.
 
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

گزارش فعالیتهای روانشناسان و مشاوران در مبارزه با ویروس کرونا به سخنگوی دولت
اختلال هذيانی در DSM5
کرونا چه تأثیری بر قلب می گذارد؟
علت ترس  از کرونا چیست؟
لبخند بزنید و بگذارید همه بدانند که امروز بسیار قوی تر از دیروزتان هستید!