سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - 26 May 2020
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ / ۰۶:۰۲
کد مطلب: 50126
۱

متخصصان روان‌شناسی و علوم اجتماعی پای کار بیایند

متخصصان روان‌شناسی و علوم اجتماعی پای کار بیایند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: با مداخلات روانشناختی به موقع و درست باید آسیب های روانی ناشی از کرونا را به حداقل رساند.

مرادی افزود:برای مقابله با مسائل روانی ناشی از بیماری کرونا باید تیم‌های تخصصی و حضور روان شناسان و مشاوران روان جهت ارائه خدمات حمایت‌های روانی- اجتماعی وارد عمل شوند.

او گفت: متخصصان علوم اجتماعی و روان‌شناسی و اعضای هیات علمی دانشگاهها برای مقابله با کرونا و پیامدهای روانی ناشی از آن در جامعه باید پای کار بیایند تا بتوانیم با مداخلات روانشناختی به موقع و درست آسیب های روانشناسی ناشی از کرونا را به حداقل ممکن کاهش دهیم.

او بیان کرد: مسائل روانشناسی کرونا و راهکارهای مقابله با آن در جامعه در ستاد کرونای استان بررسی و منابع و امکانات لازم جهت کاهش عوارض روانی ایجاد شده ناشی از شیوع کرونا فراهم شود.

به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه همکاری صدا و سیما و رسانه ها و ارائه برنامه هایی با محوریت آموزش، اطمینان بخشی و راهنمایی های بهداشتی در تنش زدایی و مقابله با ویروس کرونا و مسائل روانی ناشی از آن بسیار ضروری و مهم است و این آموزشها باید به صورت هدفمند و برنامه ریزی شده صورت گیرد.

او گفت: باید با همکاری روانپزشکان و روانشناسان استان برنامه های مشاوره ای و روانشناسی کاربردی جهت گروه های مختلف جامعه و برای مقابله با مشکلات روحی روانی ایجاد شده و اضطراب، استرس و وسواس ناشی از شیوع کرونا ارائه شود.

او ادامه داد: باید به مسئله تاب آوری در شرایط موجود توجه ویژه شود و راهکارها و آموزش های لازم در این خصوص ارائه شود.
مرادی افزود: در هنگام انجام مداخلات روانشناختی بیماران و خانواده های آنان، کادر درمانی، پرستاران و پزشکان بیمارستانها که در مواجهه با این بیماران قرار دارند در اولویت می باشند.

رضوان مدنی مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه بیان کرد:شیوع ویروس کرونا می‌تواند تبعات اجتماعی و روانشناختی بالایی داشته باشد وعدم مداخله به هنگام در این زمینه می‌تواند منجر به ایجاد مشکلات روانشناختی جدی در افراد و خانواده ها شود.

او افزود: سامانه روانشناختی سازمان بهزیستی به منظور ارائه خدمات روانشناسی و مشاوره از طریق غربالگری سیستماتیک استرس، اضطراب و افسردگی افراد ناشی از ویروس کرونا با استفاده از ظرفیت متخصصان مشاوره سازمان بهزیستی شروع به فعالیت کرده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

۸ عاملی که باعث می‌شود خاطرات‌مان را فراموش کنیم
بیماری ام اس با چه علائمی بروز می‌کند؟
چگونه بعد از ماه رمضان چاق نشویم؟
مقدمه ای بر مشاوره طلاق
چرا از بعضی چیز‌ها می‌ترسیم؟
ضرورت و اهمیت زبان بدن
افسردگی ما را چاق‌تر می‌کند
همه چیز درباره فلسفه «ایکیگای-Ikigai»
خوابیدن در 10 ثانیه +تکنیک‌ها و توصیه‌های موثر
کودکان زیر ۱۸ سال باید موبایل داشته باشند؟
35 نکته برای محافظت از سلامت قلب
9 رفتار ناپسند مدیران که باعث استعفای کارمندان خوب می شود
انسانهاي شاد دنياي درونشان را ميسازند، انسانهاي غمگين دنياي بيرونشان را سرزنش ميكنند.