چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - 27 May 2020
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۰ / ۱۹:۱۸
کد مطلب: 5318
۰

نظام آموزش و پرورش ایران از سال آینده "6،3،3" می‌شود

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به تصویب نهایی «سند ملی آموزش و پرورش» گفت: بر این اساس، از سال تحصیلی آینده، ساختار نظام آموزش و پرورش کشورمان به صورت "6،3،3" تغییر می‌‌یابد.
 مهدی نوید ادهم، دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس با اشاره به تصویب نهایی «سند ملی آموزش و پرورش» در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی در هفته گذشته اظهار داشت: این سند پس از امضای رئیس‌جمهور برای اجرا به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ می‌شود که امیدواریم هرچه زودتر این کار صورت پذیرد. وی افزود: با تصویب و اجرای این سند، از سال تحصیلی آینده ساختار نظام آموزش و پرورش به صورت "6،3،3" شامل دوره «6 ساله ابتدایی»، «سه ساله متوسطه اول» معادل راهنمایی و «سه ساله متوسطه دوم» تغییر می‌یابد و دیپلم تمام رشته‌ها نیز 12 ساله می‌شود. نوید ادهم ادامه داد: در دوره متوسطه اول، سه پایه تحصیلی با عنوان «سال اول دوره متوسطه اول»، «سال دوم دوره متوسطه اول» و «سال سوم دوره متوسطه اول» وجود خواهد داشت و در دوره متوسطه دوم نیز سه پایه تحصیلی شامل «سال اول دوره متوسطه دوم»، «سال دوم دوره متوسطه دوم» و «پایه پیش‌دانشگاهی» برقرار خواهد بود. دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش اضافه کرد:‌ در سال تحصیلی آینده و تا چند سال پس از آن، عنوان «پیش‌دانشگاهی» همچنان باقی خواهد بود تا نظام جدید مستقر شود؛ بنابراین پس از استقرار کامل ساختار جدید، دوره پیش‌دانشگاهی به «سال سوم دوره متوسطه دوم» تبدیل می‌شود. * تدوین برنامه دو ساله برای آموزش "سند ملی آموزش و پرورش" به فرهنگیان وی در ادامه در خصوص برنامه‌های این وزارتخانه برای آشنایی مدیران آموزش و پرورش با سند ملی و آمادگی آنان برای اجرای این سند گفت: طرحی با عنوان «اشاعه و ترویج سند ملی آموزش و پرورش» آماده شده است تا با اجرای آن، مبانی نظری و راهکارهای اجرایی این سند در قالب یک برنامه دو ساله به اطلاع فرهنگیان در سطوح مختلف برسد. نوید ادهم تصریح کرد: این سطوح شامل مدیران و کارشناسان ادارات، برنامه‌ریزان و حتی معلمان مدارس خواهد بود و این طرح نیز پس از ابلاغ سند توسط رئیس‌جمهور آغاز خواهد شد و در گام نخست آن، مدیران کل استان‌ها در دوره‌های آموزشی ویژه شرکت خواهند کرد.  
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

جزئیات قتل دختر ۱۴ ساله تالشی توسط پدر سنگدل
با این ۳ نکته دانش‌آموزان بدقلق را به درس‌خواندن تشویق کنیم
شخصیت زنان از دیدگاه شینودا بولن
۸ عاملی که باعث می‌شود خاطرات‌مان را فراموش کنیم
بیماری ام اس با چه علائمی بروز می‌کند؟
چگونه بعد از ماه رمضان چاق نشویم؟
مقدمه ای بر مشاوره طلاق
چرا از بعضی چیز‌ها می‌ترسیم؟
ضرورت و اهمیت زبان بدن
افسردگی ما را چاق‌تر می‌کند
همه چیز درباره فلسفه «ایکیگای-Ikigai»
خوابیدن در 10 ثانیه +تکنیک‌ها و توصیه‌های موثر
در نهان به آنان دل می بندیم ؛ که دوستمان ندارند و در آشکار از آنان که دوستمان دارند غافلیم شاید این است دلیل تنهایی ما... دکتر علی شریعتی