شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ - 11 Jul 2020
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۰ / ۱۷:۲۴
کد مطلب: 9253
۰
۱

بومی‌سازی مشاوره و روانشناسی را از وظایف خود می‌دانیم

   
معاون امور فرهنگی و تربیتی وزارت ورزش و جوانان گفت: بیشتر علوم آموخته شده در دانشگاه‌ها در حوزه روانشناسی و مشاوره برگرفته از غرب است و با توجه به این مسئله، بومی‌سازی و اسلامی‌سازی دانش مشاوره و روانشناسی را یکی از وظایف خود می‌دانیم.


به گزارش فارس، سید باقر پیش‌نمازی در نشست مشترک با رئیس سازمان نظام روانشناسی کشور اظهار داشت: بهترین مباحث روانشناسی در دین ما وجود دارد و تنها ضعف ما این است که این مباحث به صورت منظم طبقه‌بندی نشده و کسی در این حوزه فعالیت جدی انجام نداده است.

وی تصریح کرد: بیشتر علوم آموخته شده در دانشگاه‌ها در حوزه روانشناسی و مشاوره، برگرفته از غرب است که نیاز اساسی داریم تا در این حوزه اندیشمندان و انسان‌شناسان اسلامی فعالیت کنند و با توجه به این مسئله، بومی‌سازی و اسلامی‌سازی دانش مشاوره و روانشناسی را یکی از وظایف خود می‌دانیم و در این زمینه نیاز به متخصصانی همچون افروز داریم.

پیش‌نمازی افزود: با توجه به آسیب‌هایی که در حوزه همسریابی وجود دارد، ضروری است تا با ساماندهی این مراکز و کاهش آسیب‌ها به ارتقای سلامت و نشاط جامعه و جوانان بپردازیم و در این زمینه به خصوص بحث سازماندهی حوزه مشاوره ازدواج و مراکز تخصصی ازدواج و خانواده نیاز به همکاری سازمان نظام روانشناسی و متخصصان این فن داریم.

غلامعلی افروز؛ رئیس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره کشور نیز در این جلسه با تقدیر از اقدام وزارت ورزش و جوانان مبنی بر تدوین آیین‌نامه اجرایی ماده 43 قانون برنامه پنجم توسعه با موضوع تشکیل و سازماندهی مراکز تخصصی ازدواج و خانواده، گفت: ما آمادگی داریم تا در برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی جهت متقاضیان تاسیس مراکز تخصصی ازدواج و خانواده همکاری لازم را با وزارت ورزش و جوانان داشته باشیم.


هر ۵۰۰ خانواده یک مشاور روانشناس

وی با تاکید بر ضرورت آموزش و مشاوره برای خانواده افزود: باید بتوانیم برای هر 500 خانوار یک مشاور خانواده دوره دیده و مجرب داشته باشیم که این امر شدنی و امکانپذیر است؛ مقام معظم رهبری نیز در فرمایشات خود فرمودند که مانند پزشک خانواده، ما به مشاوره خانواده هم نیاز داریم.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

اصلا به وزارت ورزش و جوانان چه مربوط که در حوزه مشاوره و روان شناسی دخالت و نظر میدن . اونم امثال آقای پیشنمازی که اصلا نمیدونه مشاوره چی هست ! از ابتدا روان شناسی و مشاوره مربوط به سازمان نظام روانشناسی و همچنین وزارت علوم و دانشگاه ها و همچنین بخشی از مشاوره نیز مربوط به آموزش و پرورش با عنوان مشاور مدرسه بوده . اینا از کجا پیداشون شد .میخوان مشاوره را در ایران نابود کنند . خواهشا اساتید دانشگاه اعلام موضع کنند. شما راست می گید برید گندگاری حوزه ورزش را جمع کنید با قرار دادهای میلیونی و بازیکن سالاری .
نگاهی به نظریه فرانکل در روانشناسی دین
چه کنیم قضاوت دیگران برایمان مهم نباشد؟
بازار مکاره مشاوره‌های مجازی
ترامپ مانند دوران کودکی به دنبال جلب توجه است
نور خیابان بر خواب و سلامت روان نوجوانان تاثیر دارد
شرحی بر نظریه های رشد اخلاقی
چه کسانی احساس «شرم سمی» دارند؟
درباره‌ هورمون نوراپی‌نفرین و فواید آن
بدن های رنجیده
ارثی به جامانده از اجداد: خجالتی و کم رو بودن
فوق‌ تخصص بیماری‌های عفونی: ماسک پارچه‌ای بزنید؛ همین!
جزئیات برگزاری آزمون دکتری اعلام شد/ زمان توزیع کارت
تا حالا هيچ آدم قوى اى كه گذشته آسونى داشته باشه نديدم .