شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 16 Dec 2017
تاریخ انتشار :
شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۳ / ۰۴:۵۸ -
4 Oct 2014
کد مطلب: 27157
۳

راهنمای عملی درمان بیش فعالی..

راهنمای عملی درمان بیش فعالی..
راهنمای عملی درمان بیش فعالی و نارسایی توجه
بی قراری های پویا از دوره ی پیش دبستان شروع شد. در خانه مانند فرفره می چرخید و همه چیز را به هم می ریخت. داد و بیداد ، جنگ و دعوا ، پریدن برروی مبل، کار همیشگی او بود.
اسباب بازی ها و سرگرمی ها بیشتر از چند دقیقه اورا مشغول نمی کرد.
همیشه درحال تکانش بود. اصلاً متوجّه نبود که اینجا خیابان است یا بازار شلوغ، خطر برایش معنا نداشت. محافظت از پویا برای مادرش خسته کننده بود ولی خیلی نگران نبود چون فکر می کرد پسربچّه باید شیطون باشد. امّا درسن 8 سالگی دیگر قادر به تربیت او نبود. پویا نمی توانست یک تکلیف درسی ساده یا کار معمولی را به پایان برساند و تکمیل کند، چون نمی توانست آرام بنشیند. معلّم هم همیشه از بی توجّهی و بی نظمی او درکلاس درس شکایت داشت.

بنابراین مادر به ناچار اورا به دکتر برد، دکتر پس ازمعاینه تشخیص داد که پویا دچار اختلال « بیش فعّالی همراه با نارسایی توجّه » است که اصطلاحاً به آن ADHDگفته می شود. ADHD اختلال رفتاری بسیار شایعی است که 8 تا 10 درصد از کودکان سنین مدرسه به آن مبتلا هستند. پسرها سه برابر بیشتر از دخترها دچار می شوند که علّت این تفاوت معلوم نیست و 85 % از بزرگسالان ADHD بدون تشخیص و درمان باقی مانده اند.


معرفی کودکان بیش فعال/ نارسا توجه

کودکان ADHD بدون تفکّر اقدام به عمل می کنند . پر جنب جوش هستند و به سختی می توانند تمرکز داشته باشند. آنچه گفته می شود درک می کنند و می فهمند که از آنها چه انتظاری می رود امّا قادر به دنبال کردن آن نیستند) چون نمی توانند حواس شان را به آنچه گفته می شود متمرکز کنند یا به جزئیات توجّه کنند .

معمولاً کودکان سختی برای والدین هستند، همیشه پرجنب و جوش بی قرارند ( چیزی که می تواند برای بزرگترها دردسر ساز و چالش برانگیز باشد) مخصوصاً کودکان خردسال ( وقتی مضطرب و هیجان زده می شوند به این شکل رفتار می کنند. امّا علایمی که کودکان ADHD نشان می دهند بسیار دیرپا و طولانی مدت است و معمولاً همیشه و همه جا دیده می شود و موجب اختلال در عملکرد اجتماعی، تحصیلی و خانوادگی می شود. مثلاً کودک مبتلا به نارسایی توجّه معمولاً وظایف روزانه خود را فراموش می کند.

روش تهیه و خرید کتاب :
نویسنده : 
دکتر عبدالله علیزاده - روانشناس
09123003457

ایمیل نویسنده :
aa1347@live.com 

ناشر :
انتشارات ورای دانش
66475750 : 021
نام شما

آدرس ايميل شما

چطور شکست عشقی خود را فراموش کنیم؟!
ریشه های حسادت چیست ؟ درمان حس حسادت
۵ ویژگی زنان که برای مردان جذاب است!
روانشناسی تمسخر و شوخی!
تنها مانع موجود بر سر شادماني و نشاط، اعتقاد شما به وجود مانع بر اين راه است. به همين دليل راه را اشتباه مي رويد و گرفتار مشكل مي شويد. الهی قمشه ای