يکشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۷ - 22 Jul 2018
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۵ / ۱۰:۵۹
کد مطلب: 37143
۱
دكتر علیرضا آقایوسفی

مرزهای حمایت از مراجع

مرزهای حمایت از مراجع
میگنا: گاهی همکاران در موقعیتی قرار می گیرند که مراجع در شرایط بسیار دشواری قرار گرفته و بر اساس نظام باورهایشان علاقمندند حداکثر حمایت را از مراجع یا یکی از مراجعینشان داشته باشند. مثلا در یک مورد آقایی جداگانه و همسر اول و همسر موقتش نیز جداگانه مراجعه کرده اند و شما تصور می کنید همسر اول به شدت از وضعیت موجود در حال آسیب دیدن است. دو زن از یکدیگر خبر ندارند ولی شوهر قصد دارد به تدریج همسر اول را پس از 20 سال زندگی مشترک طلاق داده و معشوقه ای که حالا همسر موقت شده را جایگزین کند.

احتمالا روانشناسان مبتدی و تازه كار پرشور بخواهند از همسر اول حمایت کنند. این حمایت هیچ گاه نباید از مرزهای فعالیت حرفه ای دور شود. به هر یک از مراجعین مطابق پروتکل های استاندارد مداخله سرویس بدهید.
هر کدام از این 3 نفر (دو زن و شوهر مشترکشان) به شما اعتماد کرده اند و نمی توانید سخنی را بین آنها منتقل کنید یا رابطه دو نفر را به نفع مراجع دیگری به هم بزنید. علاوه بر امکان شکایت شوهر یا همسر موقت، این فعالیت از اخلاق حرفه ای به دور است.

به هر یک کمک کنید تصمیم خود را آگاهانه و معقولانه بگیرند. درگیر شدن با مشکلات مراجع یا مراجعین، غیرحرفه ای بوده و به کارآمدی شما آسیب جدی می رساند.

همسر اول باید ریشه های دوري شوهرش را كشف كرده و در ترمیم آن بكوشد. شوهر و همسر موقت هر یک باید پیامدهای رابطه شان را ارزیابی مجدد کرده و تصمیم معقولانه بگیرند.
این مهمترین کاری است که شما می توانید انجام دهید. اگر طلاق آخرین تصمیم شوهر بود، تلاشتان را بر روی سلامت روان، استقلال مالی و موفقیتهای آینده همسر اول متمرکز کنید.

روانشناس و مشاور نمی توانند باورهای خود را در خصوص مراجع عملیاتی و اجرا کنند و توانمندیها و امکانات حرفه ای و قانونی محدودی دارند.
نام شما

آدرس ايميل شما

از مهندسی پورسرخ تا روانشناسی فروتن!
چه چیز‌هایی در ظاهر مردها، زنان را جذب می‌کند؟
وجود خون در مدفوع می‌تواند نشانه یک بیماری کشنده باشد
هفت نشانه مهم و جدی که به شما میگوید بیماری قلبی دارید
شکست خوردن و زمین خوردن یک اتفاق است تسلیم‌شدن و بلندنشدن یک انتخاب است. نگذار انتخاب‌هایت اسیر اتفاق‌ها شود..!!!