دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 11 Dec 2017
تاریخ انتشار :
شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ / ۱۴:۲۱ -
3 Jun 2017
کد مطلب: 41014
۱

راهی برای خروج از افسردگی

نوید چالاک
راهی برای خروج از افسردگی
میگنا: آنچه مسلم است، همواره شرایط و موقعیت های مختلف و مشکلات زندگی، چه مادی و چه عاطفی باعث بروز حالت افسردگي می شود. غم از دست دادن عزیزان، اختلالات فکری واعتقادی در روابط زناشویی، اختلافات روابط والدین وفرزندان، بروز بیماری های خطرناک جسمی، مشکلات اقتصادی و مالی و تاثیرات منفی آن در خانواده و غیره می توانند به درجات مختلف انسان را به افسردگی دچار کنند.
متاسفانه افسردگی در همه جا مشاهده می شود و بیشتر مردم با این مشکل روبه رو می شوند اما نسبت به آن شناخت کافی ندارند و باید برای غلبه به آن به آگاهی برسند؛ اما راه هایی برای غلبه بر آن وجود دارد یکی از بهترین راه ها خوب فکر کردن و عاقلانه اندیشیدن است راه معالجه افسردگی قرص و دارو نیست بلکه خرد وعقل است.

چرا برخی افراد نمی توانند از افسردگی رهایی پیدا کنند ؟
- این افراد معیار های بالایی برای زندگی دارند در واقع افرادی که افسرده نمی شوند ، بعضی از اشتباهات را نمی بینند اما خود را به طور ذاتی خوب می دانند. اگر به اندازه کافی خوب باشند، خود را خوب در نظر می گیرند و این یعنی انتظار کمال را ندارند بلکه تنها تلاشی عاقلانه و منطقی برای انجام کار ها دارند.
همان طور که برای از پیش بردن کارها در موقعیت ها تلاش می کنند و هنگامی که برای به دست آوردن آن هدف، شکست کوچکی می خورند، خود را در ملایم ترین حالت سرزنش می کنند و به طور منطقی این حس به آن ها دست می دهد که دفعه دیگر آن کار را بهتر انجام خواهند داد.

برای رهایی از افسردگی چه باید کرد ؟
- با خودتان مهربان باشید: معنای مهربانی با خود این است که مراقب خویش باشید ؛ اگر از کار زیاد خسته شده اید(ودر همان زمان افسرده نبودید ) مطمئن باشید وقت مناسبی برای تعطیلات، تفریح وآرامش است یرای رهایی از افسردگی باید جسمتان را بپرورانید واز آن خوب مراقبت کنید .

- مکانی آرام در درونتان ایجاد کنید: مهارت های آرامش را بیاموزید و آن ها را به طور منظم تمرین کنید . تعدادی از ماهیچه هایتان را سفت سپس شل کنید وبعد نفس های آرام وعمیق بکشید.

- کسی را پیدا کنید تا پیرامون مسایل خود با او صحبت کنید: صحبت کردن با افرادی که پیش تر افسرده بوده اند و اکنون از عهده کار ها برمی آیند فوق العاده کمک کننده است بهترین فرد کسی است که علاقه ای ندارد تا شما را در حالت فعلی تان نگه دارد یا هیچ دلیلی ندارد تا درباره آنچه برایش فاش می کنید، احساس گناه کند.

نویسنده : نوید چالاک
دانشجوي کارشناسی ارشد روان شناسی
نام شما

آدرس ايميل شما

روانشناسی تمسخر و شوخی!
چرا وقتی در صف می ایستیم عصبانی می شویم
وظیفه و نقش پدر د‌ر تربیت فرزند‌ان
مناسبت ترین زمان ها برای دریافت وعده های غذایی و کاهش وزن
تمام چیزها در زندگی موقتی هستند. اگر خوب پیش می ره ازش لذت ببر، برای همیشه دوام نخواهند داشت. اگر بد پیش می ره نگران نباش، برای همیشه دوام نخواهند داشت