حذف آزمون مدرک معادل/ امکان ادامه تحصیل دارندگان مدرک معادل فراهم شد
کد مطلب: 5645
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ آبان ۱۳۹۰ ساعت ۰۰:۴۵
 
مدرک معادل آنها همچنان مدرک معادل محسوب می شود اما پس از قبولی در کنکور مقطع بالاتر و پس از فارغ التحصیلی، مدرکی که دریافت می کنند همچون سایر افراد خواهد بود
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به حذف آزمون مدرک معادل برای دوره کارشناسی ارشد گفت: کلیه دارندگان مدرک معادل در همه مقاطع می توانند در آزمون های مقاطع بالاتر با همان مدرک معادل شرکت کنند و ادامه تحصیل دهند.
به گزارش میگنا، دکتر محمدحسین سرورالدین در گفتگو با مهر افزود: بر اساس مصوبه جدید از این پس کلیه دارندگان مدرک معادل در همه مقاطع می توانند در آزمونهای مقاطع بالاتر همچون سایر داوطلبان شرکت کنند و دیگر نیازی به شرکت در آزمون مختص مدارک معادل ندارند.
سرورالدین اضافه کرد: پیش از این اطلاعیه ای از سوی سازمان سنجش برای دارندگان مدرک معادل کارشناسی ارشد برای شرکت در آزمون دکتری تخصصی (PhD) ارائه شده بود که این افراد می توانند همانند سایر داوطلبان در آزمون شرکت کنند و در صورت پذیرفته شدن در مقطع بالاتر ادامه تحصیل دهند. رئیس سازمان سنجش تاکید کرد: از این پس همه دارندگان مدرک معادل می توانند با این مدرک در مقاطع بالاتر ادامه تحصیل دهند و در واقع همچون دارندگان سایر مدارک تحصیلی در کنکور مقاطع مختلف شرکت کنند.

وی افزود: مدرک معادل آنها همچنان مدرک معادل محسوب می شود اما پس از قبولی در کنکور مقطع بالاتر و پس از فارغ التحصیلی، مدرکی که دریافت می کنند همچون سایر افراد خواهد بود.

به گزارش مهر، بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور شرط شرکت در آزمون دکتری تخصصی برای دارندگان مدرک معادل کارشناسی ارشد این است که دوره تحصیلی آنان با مجوز شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شده باشد و مدرک آنان مورد تایید وزارت علوم باشد. دارندگان مدرک معادل کارشناسی ارشد در صورتی که این شرط را دارا باشند می‌توانند با همان مدرک معادل در آزمون دکتری تخصصی (PhD) شرکت و در صورت پذیرفته شدن ادامه تحصیل دهند.
 
کلمات کليدی: مدرک معادل،ادامه تحصیل،دارندگان،مدرک معادل
Share/Save/Bookmark
 
 


Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۸-۰۸ ۰۸:۲۵:۳۵
سلام بر كسانيكه اين مشكل را حل كردند . درود برتمامي خدمتگزاران صادق . (2754)
 
مديريت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۱ ۰۱:۴۱:۵۱
دوست عزيز هيچ مشكلي حل نشده قبل از اينكه وقت تان را هدر بدهيد كنكور مقطع بالاتر را بخوانيد توصيه مي كنم با وزارت علوم در خصوص تاييد مدركتان صحبت كنيد زيرا به هزار دليل اكثر مدارك معادل و در سطح و غير رسمي مورد تاييد وزارت نمي باشد و با اين بخشنامه ها فقط (64958)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۸-۰۸ ۱۸:۱۴:۳۰
دست آنهایی که این مشکل را حل کردند درد نکند اجرکم عندا... (2766)
 
۱۳۹۰-۰۸-۰۸ ۲۰:۲۰:۲۷
سلام واقعا از شنیدن این خبر خوشحال شدیم ایا می توانیم در کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور شرکت کنیم با این شرایط جدید (2769)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۸-۰۸ ۲۰:۳۲:۵۴
سلام درود خدا به تمامی انسان های که مشکل ها را حل می کنند وافق دیدشان ونگاهشان تا اسمانها الهی سیرمی کند این است ازاد کردن علم برا ی تشنگان علم دورد بی پایان خداوند به شما باد امشب من امید وار تر به اینده خودم شدم با این پیام خوبتان (2770)
 
۱۳۹۰-۰۸-۰۹ ۱۰:۳۱:۳۹
سلام . خبر خوبی بود . وقتی میشه بدون آزمون کاردانی خوند ، اینا که قبلاً کاردانی معادل گرفتن چرا نبایدکارشناسی بخونن ؟ اگه بعداً تبصره و ماده مانع این دلخوشیا نشه . کی به دانشگاهها اعلام میکنن ؟abak134590@yahoo.com (2777)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۸-۰۹ ۱۹:۰۷:۳۰
سلام ودرود برشما که این مشکل عده کثیری از عزیزانرا که خواهان ادامه تحصیل بودند ولی مشکل مدرک معادل را داشتند را حل کردید فقط کی ابلاغ می شود. متشکریم (2790)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۸-۲۵ ۱۰:۱۰:۱۲
چرامشکل کارشناسی ارشدمعادل از مرکز مدیریت دولتی هنوز حل نشده (2944)
 
بازرگانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۱:۳۱:۲۶
دوست گرامی هیچ مشکلی حل نشده همه این ها حرف است. امیدوارم یک انسان بزرگ در این وزارت علوم پیدا شود که این مشکل مدارک معادل که بسیاری از جوانان این مرز وبوم را در گیر خود کرده را حل نماید (65774)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۰۵:۵۸:۳۶
خداوند خير دهد به كساني كه اين مشكل را حل كردند الان كه بدون آزمون دارند فوق ديپلم و ليسانس ميگيرند ما كه با شركت در آزمون مركز مديريت دولتي قبول شديم چرا بايد مدركمان معدل باشد و نتوانيم ادامه تحصيل بدهيم؟؟؟ اجركم عندا... (3134)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۰۶:۰۵:۰۰
خيلي خوشحال شديم از طرف همه سپاسگزارم بخشنامه اش كي ابلاغ مي شود ؟ منتظريم (3135)
 
۱۳۹۰-۱۰-۲۳ ۱۶:۴۲:۰۶
چه عجب پس از سالهاسرگردانی جوانهای مردم واواره کردن انها برای ادامه تحصیل بالاخره یک کار خیر هم انجام دادید. واقعا اگر نمشد با مدارک معادل ادامه تحصیل داد چرا مجوز مراکز با این نوع مدرک را صادر میکردید!ایا اندیشیده ایدچند میلیارد دلار ارز توسط همین فارغ التحصیلان معادل از کشور خارج شده ؟امید است اکنون که این بارقه امید را در دل این دوستان روشن نموده ایداین رویه را ادامه دهید (3649)
 
۱۳۹۰-۱۱-۰۵ ۱۶:۱۵:۱۹
خدا خیرتان بدهد بدلیل فقر مالی مجبور شده بودم با وجود پاس کردن اکثر واحدهای کارشناسی بافوق دیپلم تقاضای فارغ التحصیلی کنم. بعد از مدتی کار پیدا کردم وبه دانشگاه برای ادامه تحصیل برگشتم مدیردانشگاه موافقت کرد اما گفتند فقط می توانند مدرک معادل کارشناسی بدهند نمی دانید این مدت چقدر به من سخت گذشت که هیچ راهی برای ادامه تحصیل نداشتم خدا را شکر این مشکل برای امثال من حل شد. (3874)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۵ ۰۹:۱۱:۰۵
خیلی خوشحال شدم خدا خیرتون بده که این مشکل رو حل کردین . فقط یه سوال دارم اینکه تو دفترچه راهنمای دانشگاه ملی این رو ذکر کرده و میشه ثبت نام کرد ولی در دفترچه آزمون داشنگاه آزاد هنوز این مسئله ذکر نشده یعنی هنوز برای دانشگاه آزاد این مسئله حل نشده و نمیشه ادامه تحصیل داد؟؟؟؟ لطفاً جواب دهید؟؟؟ (4206)
 
۱۳۹۰-۱۱-۱۵ ۱۳:۲۲:۱۰
با سلام امروز آخرین روز ثبت نام دانشگاه آزاد می باشد ولی هنوز تکلیف ثبت نام مدارک معادل در آزمون کارشناسی ارشد مشخص نشده است.کی مشخص می شود؟ چرا یه بوم ودو هوا ؟ دولتی می شد،آزاد نمی شد. (4218)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۱۵:۰۸:۵۴
من که واقعا خیلی خوشحال شدم چند سال بود که نگران ادامه تحصیل بودم برام خیلی سخت بود که دوباره از کاردانی شروع کنم سه سال دیگربازنشست می شوم انشاالله خدا خیرشون بده (4317)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۰۴:۲۶:۴۳
با سلام ، چرا اين بخشنامه به دانشگاه ازاد ابلاغ نشده است كا در دفترچه ارشد امسال اين مورد هنوز وارد نشده است لطفا مسئولين محترم سايت لطف كنند و اين مورد را به دانشگاه آزاد اطلاع رساني نمايند (4371)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۰ ۰۹:۵۷:۵۱
واقعا جاي خرسندي داره كه ما هم مي تونيم ادامه تحصيل بديماز تمامي مسئولين سپاسگزارم (4378)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۷ ۱۹:۱۱:۵۸
سلام نوش دارو بعداز مرگ سهراب . مدت 17سال معادل ضمن خدمت فرهنگيان بودم و بازمانده و محروم از ادامه تحصيل .حالا هم بازنشت شدم . كي پاسخ گوي ماست؟ (4585)
 
۱۳۹۰-۱۱-۲۹ ۰۸:۳۹:۱۶
من ازدانشگاه آزاد قبول شدم مدرکم ازسازمان مدیریتوبرنامه ریزی می باشد کسی در مورد نامه جدید سنجش حذف مدرک معادل خبر نداشت آخر سر هم انصراف دادم خدا خیرشن بدهاگر این مشگل حل شده پس چرا در دانشگاه ازاد جوابگونیست لطفا" مرا راهنمائی فرمایید. (4615)
 
۱۳۹۰-۱۲-۰۲ ۲۱:۰۲:۱۰
یعنی ما که از یکی از سازمانهای دولتی کاردانی داخلی گرفتیم و در آزمون دارندگان مدرک معادل شرکت کرده وقبول شدیم می شود ادامه تحصیل دهیم لطفا جواب (4745)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۰ ۰۵:۴۹:۰۳
من نيز مدرك معادل كارداني از سازمان امور استخدامي كشور در سال 1376گرفته ام سئوالم اين است كه من نيز مي توانم از اين قانون استفاده كرده وادامه تحصيل بدهم لطفاً در اين زمينه مراراهنمائي نمائيد كه چگونه مي توانم ادامه تحصيل بدهم. با تشكر (5200)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۰ ۰۹:۲۶:۱۹
سلام من نيز مدرك معادل كارداني در سال1376از سازمان امور استخدامي كشور گرفته ام مي خواستم بدانم آيا من نيز مي توانم از اين قانون استفاده نمايم لطفاًمرا راهنمائي نمائيد .با تشكر (5205)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۰ ۱۱:۱۴:۲۰
سلام من نيز مدرك معادل كارداني در سال1376از سازمان امور استخدامي كشور گرفته ام مي خواستم بدانم آيا من نيز مي توانم از اين قانون استفاده نمايم لطفاًمرا راهنمائي نمائيد .با تشكر (5211)
 
سلیمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۸-۲۰ ۱۵:۰۰:۲۳
باسلام...
بنده در سال 87 مدرک معادل کارشناسی دریافت کردم و زیر نظر وزارت محترم علوم هم نیست...چند وقت پیش آزمون معادل سازی برگزار می شد که مدرکمون معتبر می شد... آیا باز هم این آزمون برگزار میشه یا راه حلی وجود داره؟؟؟؟ لطفا راهنمایی بفرمایید. (57120)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۱ ۰۶:۵۲:۲۶
يعني واقعا حل شد باورم نميشهمن از سازمان مديريت صنعتي مدرك كارشناسي ارشد دارم يعني ميتونم دكتري شركت كنم؟؟؟ (5222)
 
۱۳۹۱-۰۱-۱۴ ۱۶:۰۱:۴۷
من دانشچوی کارشناسی پیام نور هستم. 84 واحد پاس کردم ایا به من مدرک کاردانی میدهند یا مدرک معادل میدهند (5544)
 
United States
۱۳۹۱-۰۲-۰۳ ۱۶:۵۸:۴۲
من مدرک همسطح کارشناسی ارشد ازسازمان مدیریت صنعتی دارم وازدوستانی که مدرکشان مثل من هست میخوام که باهماهنگی هم موضوع تائید مدارکمونو پیگیری کنیم (5942)
 
مهرداد طبسی
۱۳۹۲-۰۷-۰۳ ۱۲:۱۳:۲۱
سلام من هم دارای مدرک معادل کارشناسی ارشد از سازمان مدیریت صنعتی هستم بالاخره ما میتونیم در مقطع بالاتر ادامه تحصیل بدیم یا نه ؟ (25477)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۶-۲۰ ۱۰:۳۷:۲۸
من هم از اي ام اي دارم اما تاييد نشده ما معادل وزارت علوم نيستيم من دوباره امتحان ارشد دادم قبول شدم دانشكاه تهران اما زوره واسم اون أستاذتي خوب ام بي اي كجا ًاين دريپيتيا كجا (55491)
 
بازرگانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۱:۳۴:۱۷
علیرغم وجود برخی بخشنامه ها و غیره ظاهرا خیر (65775)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۱۶ ۱۰:۲۸:۳۷
من مدرک همسطح کارشناسی ارشد ازسازمان مدیریت صنعتی دارم وازدوستانی که مدرکشان مثل من هست میخوام که باهماهنگی هم موضوع تائید مدارکمونو پیگیری کنیمسلاملطفا اگه نتیجه ای گرفتین موضوع را اطلاع رسانی کنید. در ضمن اگر اقدامی مورد نظرتون هست بفرمایید (6330)
 
۱۳۹۱-۰۴-۱۴ ۱۳:۰۵:۴۶
من در اخرین ازمون معادل کاردانی شرکت کردم و قبول شدم اما مدرکی بمن داده نشده از کجا باید پیگیر شد .با تشکر (8669)
 
United States
۱۳۹۱-۰۴-۱۷ ۰۵:۳۸:۱۷
ممنونم از همه مسولین . آرزوی من ادامه تحصیل بوده.از این خبر خیلی خوشحال شدم. (8870)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۶-۰۳ ۲۱:۵۱:۰۰
کجا مشکل حل شده می گن دارندگان مدرک معادل بعد ازسال 77 نمی تونند شرکت کنند خدایا تقاص ما را از اینها بگیر دیگر صبرمان تمام شده (10582)
 
۱۳۹۱-۰۶-۱۳ ۱۴:۳۸:۵۵
اخرشما فرهنگیان با مدرک معادل درسال81گرفته ایم اقایان میتوانیم ادامه تحصیل دهیم یانه ؟اقای مخبر دزفولی کاری بکنین (10998)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۳ ۱۷:۵۵:۳۳
سلام چراحذف معادل دروغ ازآب درآمد.من دارای لیسانس ضمن خدمت از فرهنگیان هستم درآزمون کارشناسی ارشد 91 واحد ملایرقبول شدم.دانشگاه آزاد ملایرگفت مدرک شما معادل است.بایستی درآزمون جامع قبول شوید.منو ثبت نام نکردن.درضمن من رزمنده هستم.حالا شرمنده شدم؟ممم (12687)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۳ ۱۸:۵۵:۲۵
با سلام جرا مصوبه قانونی شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد فرهنگیان دارای مدرک معادل در صورت قبولی در ازمون ارشد ازاد میتوانند ادامه تحصیل دهند به دانشگاه ازاد ارسال نشده است (12692)
 
۱۳۹۱-۰۷-۰۷ ۱۱:۴۳:۵۰
با حذف مدرک معادل که سال 90 اعلام شد در آزمون ارشد آزاد شرکت نمودم و قبول شدم حال می توانم ثبت نام کنم یا نه؟ (12831)
 
۱۳۹۱-۰۷-۱۷ ۱۰:۳۹:۴۰
باسلام من معلم هستم کارشناسی ناپیوسته دانشگاه فرهنگیان سنندج قبول شدم. امادانشگاه مدارکم راتحویل نگرفت ومدرک کاردانی ام چون معادل بودوبداز سال 77 گرفته ام بهانه کرده اند. اکر واقعا مشکل حل شده چرا دستورالعملشو به دانشگاههاو موسسات ابلاغ نمی کنند. (13361)
 
۱۳۹۱-۰۷-۱۷ ۱۱:۵۱:۳۱
باسلام باوجوداین بخشنامه دردفترچه ازمون کارشناسی ارشد پیام نور برای من که مدرکم ازسازمان مدیریت وبرنامه ریزی است گواهی قبولی درازمون جامع راخواسته اندخواهش میکنم من وامثال مراراهنمایی کنیدچون دانشگاه میگویدشرکت کنید ولی مسوولیت باخود شماست بایدتاییدیه وزارت عوم راهم بیاوریدبالاخره ماحق شرکت داریم یانه باتشکر (13364)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۱۷ ۱۶:۴۷:۵۹
من در ارشد آزاد قبول شدم طبق وعده مسئولين و وزير محترم. مشكل را براي مدرك معادل حل شده اعلام كردند و حال ثبت نام نمي كنند ما چقدر ساده ايم كه داستان چوپان دروغگو را فراموش كرده ايم از خود نپرسيده ايد كه چرا اين درس را از كتاب دبستان خذف كرده اند چون مسئولين ما همه چوپان هستند و راز آنها براي نسل جديد نيز فاش مي شود (13370)
 
۱۳۹۱-۰۷-۲۷ ۱۹:۰۱:۴۲
سلام چرا دروغ به این بزرگی در سایت . من معلمم ودارای مدرک معادل کاردانی هستم ودرازمون کارشناسی ناپیوسته ی فرهنگیان قبول شده ام اما دلنشگاه امیر کبیر کرج مرا به علت مدرک معادل ثبت نام نمی کند (13690)
 
۱۳۹۱-۰۸-۰۲ ۱۴:۱۲:۰۷
با سلام من که مدرکم سال 82 است چه گناهی دارمارشد قبول شدم اما ثبت نامم نمیکنن.ترا خدا به داد ما هم برسید (13880)
 
بازرگانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۱:۳۷:۲۸
دوست گرامی واقعا مایه تاسف است من هم مانند شما دکتری قبول شدم اما امکان ادامه تحصیل نمی دهند حتی نمی گذارند با این قبولی دکتری دوباره تمامی درس های ارشد را از اول بخوانم و مرک جدید بگیرم می گوین باید یک سال دیگر کنکور ارشد شرکت کنی واقعا خیلی مسخره است.!!!!!!!!!!!! (65776)
 
۱۳۹۱-۰۸-۰۳ ۱۵:۳۳:۳۸
باسلام مگه گناه من معلم چیست که هم درس خوندم هم خدمت کردم.ترا خدا بداد ما برسید مگه انهای که بعداز 77 مدرک گرفتن درس نخواندن مدرک که از اسمان نیفتاده.ارشد قبول شدم ولی ثبت نامم نکردن.اصلا نمیدونم این صدای ما به گوش کسی میرسه من الان در یک جای دور افتاده با بدترین اب وهوا وامنیت دارم خدمت میکنم (13921)
 
۱۳۹۱-۰۸-۰۳ ۱۶:۱۶:۲۰
با سلام من دارای مدرک معادل کاردانی هستم ودر آزمون کاردانی به کارشناسی پذیرفته شده ام اما ما را به جرم اینکه مدرکمان بعد از سال 77است ثبت نام نمی کنند آیا در نظام مقدس جمهوری اسلامی لازم نیست که معلمان که آینده ی جامعه را می سازند باسواد باشند (13924)
 
۱۳۹۱-۰۸-۰۹ ۱۰:۰۴:۳۹
باسلام من دارای فوق دیپلم شیمی عستم والانم 19سالمه میخواستم بدونم ایا میتونم با داوطلبان رشته تجربی کنکور پزشکی ازاد بدهم ؟؟چون من از طریق هنرستان این رشته رو انتخاب کردم ؟ایا مدرک من رد حد پیش دانشگاهی هست؟خواهشن جوابمو بدین----------------------------با سلام . لطفا با اين شماره مهندس زنده نام تماس بگيريد-بفرمائيد از طرف ميگنا09121548993 (14089)
 
۱۳۹۱-۰۸-۰۹ ۱۱:۱۸:۵۵
اخه کی این مشکل حل می شه (14092)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۱۵ ۲۱:۴۵:۵۴
باسلام لطفا شرط اخذ مدرک معادل تا سال 77 را حذف کنید با تشکر (14280)
 
۱۳۹۱-۰۹-۰۱ ۰۷:۵۹:۲۳
پيشنهاد خيلي خوبي است و بنده هم مثل شما هستم ولي چه كاري بايد كرد (14675)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۹-۰۱ ۱۲:۰۱:۱۷
واقعا در مورد مدارک معادل ما معلمان همه جور دیده بودیم جز این مدل جدیدش رو.سال قبل دوستان من در آزمون سراسری شرکت کردن وقبول شدند وترم 2هستند وما امسال قبول شدیم وبلا تکلیفیم هنوز.یک بام و دو هوا یعنی این (14681)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۹-۰۲ ۰۳:۴۲:۱۳
باسلاممن فرهنگی هستم دارای مدرک برابرکاردانی بامعدل 19 سال اخذمدرکم20/6/79درآزمون کارشناسی قبول شدم ولی با ثبت نامم مخالفت کردند لطفا از شورای عالی انقلاب فرهنگی خواهانم فرق مدرک معدل 77ب79 رابفرمایند ومرا ازسدرگمی نجات دهند مگرمسولین ادعا نمی کنندکه معلومات ما فرهنگیان باید افزایش یابد..... (14691)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۹-۱۸ ۰۸:۲۹:۲۷
با سلام خواهش مکنم در مورد مطالب بالا بیشتر توضیح دهید که بالاخره مدارک معادل می توانند در مقاطع بالاتر شرکت کنند .و آیا در شرایط اختصاصی مندرج در دفاتر ثبت نام هم این گفته درج شده است یا نه ؟ متشکرم (15040)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۹ ۱۰:۴۹:۰۱
باسلام من مدرک معادل فوق دیپلم از سازمان مدیریت و برنامه ریزی دارم و در سال 81 تمام شد برای ثبت نام کاردانی به کارشناسی دانشگاه ازاد رفتم و موضوع حذف آزمون مدرک معادل/ امکان ادامه تحصیل دارندگان مدرک معادل فراهم شدرا که از سوی رییس سازمان سنجش اقای دکتر سرورالدین در تاریخ 8/8/90 اعلام شده بود را گفتم ولی قبول دانشگاه ازاد قبول نکرد شما را بخدا اگر این موضوع صحت دارد به من خبر دهید . حق ما ضایع نشود (15687)
 
شاهرخ
۱۳۹۲-۰۱-۲۲ ۲۱:۴۷:۴۲
ازاينكه اين مشكل فرهنگيان ودارندگان مدرك معادل را برطرف نموديد خيلي ممنونيم (16421)
 
مریم
۱۳۹۲-۰۲-۳۰ ۱۴:۲۵:۰۴
سلام
من در پیام نور رامهرمز 73 رشته ی مدیریت بازرگانی واحد پاس کردم.
آیا به من کاردانی میدن؟
با تشکر (17368)
 
mina
Russian Federation
۱۳۹۲-۰۳-۰۲ ۱۶:۳۷:۳۸
من فیزیک میخونم کارشناسی.میتونم معادل کاردانی و بگیرم و کنکور ناپیوسته شرکت کنم؟ (17841)
 
عادل برومند
۱۳۹۲-۰۵-۲۳ ۰۸:۵۷:۲۲
باسلام اینجانب دررشته برنامه ریزی آموزشی دانشگاه آزادمدرک معادل کارشناسی ارشددریافت نموده ام آیا می توانم درمقطع دکتری دانشگاه سراسری ادامه تحصیل دهم.باتشکر (23785)
 
علی
۱۳۹۲-۰۵-۲۷ ۲۲:۵۷:۳۱
ما در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله مدرک داخلی کارشناسی ارشد گرفتیم آیا ما نیز می توانیم در مقطع دکتری مزارت بهداشت یا وزارت علوم شرکت کمیم (23947)
 
سمیه
۱۳۹۲-۰۶-۰۱ ۱۹:۰۳:۴۳
سلام این قضیه هنوزم صادقه یا عوض شده؟؟؟
جون من به خاطر این قضیه گرفتن مدرکم رو به تعویق انداختم (24108)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۳ ۱۳:۳۳:۳۹
کارکنان که دارای مدرک فوق دیپلم معادل از اداره خود هستند را نیز شامل میگردد؟ (24567)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۶-۱۹ ۱۵:۴۸:۰۵
احسنت! (24815)
 
امید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۶-۲۰ ۰۲:۳۸:۱۷
من سال 82 مدرک لیسانسمو از ضمن خدمت فرهنگیان گرفتم سالها مدرکم معادل بود خوب قبول ولی سال 90 با حکم رییس سازمان سنجش مدارک معادل برداشته شد من خوشحال شدم و شروع به درس خوندن کردم تا اینکه امسال در رشته ی برنامه ریزی درسی دانشگاه پیام نور قبول شدم اه چه خوشحالی تا اینکه امروز سازمان شهرستانهای استان تهران به من گفت مدارک شما هنوز معادل است چون بعد از سال 77 مدرکمو گرفتم حالا نمیدونم قسم حضرت عباسو باور کنم یا دم خروسو اخه ادمای بیسواد شما که رو حرفتون نمی مونید چرا ما معلمارو اذیت می کنید کی جواب منو میده لعنت... من خیلی خوشحال بودم می خوام دوباره دانشجو شم ولی... (24837)
 
عرفانی
۱۳۹۲-۰۶-۲۰ ۱۶:۳۶:۳۸
امروز بیستم شهریور برای ثبت نام در دانشگاه آزاد پردیس علوم و تحقیقات در دوره کارشناسی ارشد مراجعه کردم با وجود داشتن گواهی قبولی آزمون دارندگان مدرک معادل به همراه اصل مدرک کارشناسی معادل که با مجوز سازمان مدیریت و برنامه ریزی است از پذیرشم خودداری به عمل آمد.متشکرم  (24853)
 
علیرضا مومن
۱۳۹۲-۰۶-۲۱ ۱۵:۰۰:۳۰
با سلام . بنده در سال 80 در ازمون ورودی کارشناسی پذیرفته شدم و در سال 92 در آزمون ارشد پذیرفته شدم . روز 19 شهریور با خوشحالی برای ثبت نام به واحد مربوطه رفتم از من ثبت نام نکردند به خاطر مدرکم که کارشناسی معادل است . مگر ما که دارای مدرک معادل هستیم با گرفتن مدرک ارشد می خواهیم وزیر بشیم ؟ چرا نمی فهمند که ما برای ارتقلء سطح علمی و تدریس بهتر داریم تلاش میکنیم . مناسفم بدون کنکور اجازه دارند بخونند ولی ما با آزمون نمی تونیم اقای وزیر برات متاسفم (24916)
 
United States
۱۳۹۲-۰۶-۳۰ ۲۱:۲۵:۱۸
سلام من امسال کارشناسی ارشد قبول شدم و ثبت نام کردم شهریه غیر انتفاعی را پرداخت کردم اما با من تماس گرفتند که شما نامه قبولی آزمون جامع را ندارید بنابراین ثبت نام شما کان لم یکن تلقی می گردد لطفا مرا راهنمایی فرمایید (25364)
 
ليلي
۱۳۹۲-۰۷-۲۱ ۱۶:۴۹:۳۸
مدرك معادل كارشناسي ارشد سازمان مديريت صنعتي مورد تاييد وزارت علوم است يا خير؟ (26021)
 
مدیریت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۱:۴۲:۲۸
خیر خیر خیر برادران خواهران عزیز خواهش می کنم مثل ما فریب نخوریدمدرک سازمان مدیریت صنعتی به هیچ عنوان مورد تایید وزارت علوم تا این لحظه نیست مگر کسانی کهبرای سال 1377 بوده اند. (65777)
 
محسن پایدار
Germany
۱۳۹۲-۰۷-۲۶ ۱۰:۱۰:۳۵
راحترین راه برای گرفتن مدرک تحصیلی فوق دبپلم ولیسانس برای کارمندان شاغل (26156)
 
محمد قلی ور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۸-۰۵ ۱۸:۱۶:۳۷
سلام، من هم دارای مدرک کارشناسی ارشد از سازمان مدیریت صنعتی هستم ورودی سال 90 و فارغ التحصیل خرداد 92 . بر اساس مصوبه جدید آیا ما میتوانیم در آزمون کنکور دانشگاه آزاد یا دولتی شرکت کنیم و در صورت پذیرفته شدن در مقطع بالاتر ادامه تحصیل دهیم؟ لطفا راهنمایی فرمایید با تشکر (26385)
 
محمدی
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۰۱:۴۹:۵۱
سلام دارنده مدرک معادل کارشناسی سال 81 هستم آیا می توانم دانشگاه فرهنگیان درمقطع کاردانی دوباره شرکت نماییم (26837)
 
محمدی
۱۳۹۲-۰۸-۱۴ ۰۱:۵۹:۲۱
بخاطر قول وزیر آوزش پرورش اسبق در ارتباط با مدارک معادل متاسفم وهمچنین متاسفم به دلیل عدم هماهنگی مسولین در برگزاری دورهای ضمن خدمت بنده از حقوقم به هیچ وجه نمی گذرم چون دراین کشور حق تحصیل ازمن وامثال من سلب شده است امیدوارم دولت امید به این امر رسیدگی نمایید (26838)
 
ishtar
۱۳۹۲-۰۸-۱۲ ۱۰:۲۲:۲۷
slm. man karshenasi az sanato maadane iranian daram k morede taeid vezarate olum nist.vali tamamiye vahed haye darsiye ma barabar ba koliye unihast...ba hamun teadad...chekra konam.! aya bayad beram uni va az aval bekhunam? doostani k mitunan rahnameim konan lotfan behem mail konan..ye donya mamnun misham

-----------
شما چرا فارسي تايپ نمي كنيد كه زودتر به پاسخ برسيد؟!!! (26769)
 
عبدالله تراب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۰۷-۰۶ ۰۳:۵۱:۲۶
سلام .آیا دارندگان مدرک معادل (کارشناسی آموزش ابتدایی)می توانند درآزمون دانشگاه آزاد شرکت کنند؟ (42871)
 
سيد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۰۷-۲۴ ۱۶:۵۴:۱۷
ضمن عرض سلام و خسته نباشيد
آيا مدرك داخلي دانشگاه افسري امام حسين هم براي ادامه تحصيل در ديگر دانشگاهها مورد قبول است؟
لطفا اگه كسي اطلاعاتي در اين خصوص داره راهنمايي كنه. (43455)
 
محسن پایدار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۰۸-۲۱ ۲۲:۱۴:۵۴
باسلام من کارمند بانک هستم به مدرک کاردانی یا کارشناسی فوری نیازمندم چکار باید بکنم مدرک حسابداری یامدیریت (44599)
 
بهراد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۰۰:۰۳:۳۳
با اینکه بنده در سال 88در کارشناسی ارشد در دانشگاه آزادتبریز قبول شده بودم اما نامردان آن زمان از ثبت نامم بدلیل مارک معادل با معدل 19/94 من جوانیم را برباددادند نفرین خدابرآنان ومصوبین این معادل لعنتی ///// اما سلام بر آنانیکه این سد محکم را از سر راه تشنگان علم وعلم آموزی برداشتند من به نوبه خودم دست آنان را می بوسم وبعداز 29 سال سابقه خدمت در آموزش وپرورش در سال 94 در کارشناسی ارشد روانشناسی شرکت وبه سلامتی مصوبین حذف این مارک لعنتی معادل با رتبه خوب قبول شدم (55359)
 
بهراد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۶-۱۸ ۰۰:۱۵:۲۰
درود بی کران الهی برکسانیکه دررا برروی علاقه مندان ادامه تحصیل در مقاطع ارشد ودکترا را با حذف مدرک معادل لعنتی گشودند من بعنوان یک فرهنگی با 29سال سابقه خدمت دست مصوبین وبانیان این امر مهم را می بوسم چراکه سالیان سال درحسرت ادامه تحصیل سوختم وساختم وکسی فریاد مارا نشنید (55360)
 
معلم بی انگیزه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۳:۴۷:۵۵
با سلام مشکل مدرک معادل فرهنگیان در دانشگاههای دولتی لاینحل مانده است بنده سال۹۳ پیام نور قبول شدم از ثبت نامم ممانعت شد امسال ازاد قبول شدم اداره برای عدم اعمال حقوقی بخشنامه کرده است .تمام کسانی را که مانع ادامه تحصیل واز بین رفتن حقم شدند را به خدا واکردم (55787)
 
آرزو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۶ ۰۹:۵۸:۲۰
با سلام من هم شرایط شما را دارم و از این دانشگاه مدرک کارشناسی گرفتم . اگر به جواب رسیدید می تونید من را هم کمک کنید؟ (63660)
 
محسن فاتحی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۰-۱۲ ۰۶:۳۲:۱۶
با سلام من دانشجوی اخراجی آموزشی رشته مهندسی علوم دامی دانشگاه تهران هستم الان مدرک معادل کاردانی ذارم میخوام ادامه تحصیل بدم 105 واحد هم پاس کردم چطوری میتونم ادامه تحصیل بدم مرسی. (58164)
 
بازاريابي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۱ ۰۱:۳۷:۱۰
سلام دوستان زياد خوشحال نشيد ظاهرا هيچ خبر خوشي براي ٩٠ درصد دارندگان مدرك معادل و غير رسمي تا كنون وجود نداشته من با مدرك ارشد سازمان مديريت صنعتي دكتري دانشگاه آزاد قبول شدم و متاسفانه از ثبت نام بنده خوداري كردن مي گفتند كه بايد وزارت علوم تاييد كنه با مراجعه به وزارت و پيگيري فراوان آخرش فهميدم كه از بين اين همه موسسات كه اكثرا هم وابسته به ارگانها و وزارت خانه ها هستند فقط يكيش مجوز داره و تاييد است بقيه مدارك فقط براي كساني كه قبل ١٣٧٧ در اين دوره ها شركت كردن و در برخي موارد كساني كه قبل ٨١ وارد دوره شدند مورد قبول است واقعا مايه تاسف است كه امكان معادل سازي براي كساني كه حتي شايد با نمره كتبي و مصاحبه عالي و همچنين با داشتن رزومه اي قوي قبول مي شوند و فقط بخاطر اينكه مدرك معادل و يا غير رسمي دارند عليرغم گذراندن واحد هاي درسي حتي در مواردي تا ١٢ واحد بيشتر از دانشگاه آزاد و همچنين با وجود داشتن پايان نامه هاي قوي نمي توانند در مقطع بالاتر بصورت قانوني ادامه تحصيل دهند جالب اينجاست كه اكثرا اساتيد هم همان اساتيد دانشگاه هاي دولتي و آزاد هستند اميدوارم كه روزي امكان ادامه تحصيل براي امثال ما هم فراهم شود (64956)
 
بازرگانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۳ ۱۱:۲۸:۱۲
دوستان عزیز به شرط سازمان سنجش توجه کنید(دوره تحصیلی آنان با مجوز شورای گسترش آموزش عالی ... باشد) من مراجعه کردم گفتن فقط به یکی از این دوره ها مجوز داده شده .آخه چرا با زندگی جوانان ایرانی بازی میکنید چرا , چرا با کلمات و بخشنامه ها بازی میکنید چرا سر این جوانان که می خواهند ادامه تحصیل دهن کلاه می گذارید اگر راست می گویید این موسسات و دانشگاههایی که این دوره ها را می گذارند جمع کنید ویا اینکه با این جور بخشنامه ها سر مردم کلاه نگذارید که بروند مدرک معادل بکیرند و بعد نگذارید که ادامه تحصیل دهند .واقعا متاسفم که با وجود اینکه دین اسلام این همه به کسب دانش توجه دارد و این انقلاب پرشکوه اسلامی بر کسب علم و دانش تاکیید دارد بازهم کسانی سعی بر جلوگیری و فریب جوانان و هدر دادن و قت وبازی با زندگی جوانان این مرزوبوم دارند. (65773)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۵ ۲۱:۱۲:۲۱
سلام ببخشیدبامدرک معادل موسسه پردیس ایرانیان میشه ادامه تحصیل داد؟ (67872)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۱۹ ۰۵:۰۸:۵۹
من دانشجوی دکترای دانشگاه ازاد ترم اخر هستم ارشدم از سازمان مدیریت دولتی گرفته ام ازمون جامع هم داده ام الان منع تحصیل برام زدها ند تکلیف ما چه میشود لطفا راهنمایی فرمایید (68618)
 
مرسلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۷-۰۲ ۱۰:۴۸:۴۶
من مدرک کاردانی از دانشگاه دولتی تحت نظارت وزارت علوم گرفتم برای میتونم برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته بدون ازمون در دانشگاه ازاد ثبت نام کنم؟؟؟ (70789)
 

تا حالا هيچ آدم قوى اى كه گذشته آسونى داشته باشه نديدم .