جدول درسي پايه ششم ابتدايي تصويب شد
کد مطلب: 7564
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ دی ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۱۰
 

وزير آموزش و پرورش گفت: دستيابي به اهداف دوره ابتدايي را در صورت پنج ساله بودن ميسر نيست و پايه ششم ابتدايي در راستاي تكميل، تثبيت و تقويت اهداف اين دوره تحصيلي ايجاد مي شود.
حميدرضا حاجي‌بابايي در گردهمايي مشترك معاونان آموزش ابتدايي و متوسطه استان‌هاي كشور، گفت: هر آنچه را دوست داريم در آموزش و پرورش شكل گيرد در سند تحول بنيادين به آن پرداخته شده و براساس فصل هفتم سند، نظارت و سياست‌گذاري كلان اين سند بر عهده شوراي عالي انقلاب فرهنگي است و شوراي عالي آموزش و پرورش نيز موظف به تكميل ساختار‌ها و راهكارهاي اجرايي سند مي باشد.
وي افزود: براساس مصوبه شوراي عالي آموزش و پرورش، نظام آموزشي 3-3-6 از مهرماه سال 91 اجرايي مي‌شود و در اين مسير، مواد و جدول درسي پايه ششم ابتدايي نيز توسط شوراي عالي آموزش و پرورش به تصويب رسيده است.
حاجي‌بابايي اضافه كرد: در نظام آموزشي 3-3-6 ساختار دوره راهنمايي تغيير نخواهد كرد و پايه ششم ابتدايي نيز جايگزين پايه اول راهنمايي نخواهد شد.
وي با يادآوري اينكه جهت گيري كتاب‌هاي درسي بايد به سمتي باشد كه دانش‌آموزان را از حافظه ‌محوري به تفكرمحوري و پژوهشگري سوق دهد، خاطرنشان كرد: اگر دانش‌آموزان دوره ابتدايي با فناوري‌هاي نوين آموزش‌هاي لازم را كسب كنند، اين آموزش‌ها در ذهن آنها نهادينه خواهد شد.
به گزارش ايسنا، وزير آموزش و پرورش با اشاره به اينكه طبق مصوبه هيات دولت تمام دستگاه‌هاي اجرايي كشور بايد حداقل يك مدرسه را در سراسر كشور هوشمند كنند، خاطرنشان كرد: براي دستيابي به نتايج مدنظر آموزش و پرورش سياست‌هاي پيش بيني شده در اين وزارتخانه بايد همزمان اجرا شود.
 
کلمات کليدی: جدول درسي, پايه ششم ابتدايي
Share/Save/Bookmark