جدول درسي پايه ششم ابتدايي تصويب شد
کد مطلب: 7564
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ دی ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۱۰
 

وزير آموزش و پرورش گفت: دستيابي به اهداف دوره ابتدايي را در صورت پنج ساله بودن ميسر نيست و پايه ششم ابتدايي در راستاي تكميل، تثبيت و تقويت اهداف اين دوره تحصيلي ايجاد مي شود.
حميدرضا حاجي‌بابايي در گردهمايي مشترك معاونان آموزش ابتدايي و متوسطه استان‌هاي كشور، گفت: هر آنچه را دوست داريم در آموزش و پرورش شكل گيرد در سند تحول بنيادين به آن پرداخته شده و براساس فصل هفتم سند، نظارت و سياست‌گذاري كلان اين سند بر عهده شوراي عالي انقلاب فرهنگي است و شوراي عالي آموزش و پرورش نيز موظف به تكميل ساختار‌ها و راهكارهاي اجرايي سند مي باشد.
وي افزود: براساس مصوبه شوراي عالي آموزش و پرورش، نظام آموزشي 3-3-6 از مهرماه سال 91 اجرايي مي‌شود و در اين مسير، مواد و جدول درسي پايه ششم ابتدايي نيز توسط شوراي عالي آموزش و پرورش به تصويب رسيده است.
حاجي‌بابايي اضافه كرد: در نظام آموزشي 3-3-6 ساختار دوره راهنمايي تغيير نخواهد كرد و پايه ششم ابتدايي نيز جايگزين پايه اول راهنمايي نخواهد شد.
وي با يادآوري اينكه جهت گيري كتاب‌هاي درسي بايد به سمتي باشد كه دانش‌آموزان را از حافظه ‌محوري به تفكرمحوري و پژوهشگري سوق دهد، خاطرنشان كرد: اگر دانش‌آموزان دوره ابتدايي با فناوري‌هاي نوين آموزش‌هاي لازم را كسب كنند، اين آموزش‌ها در ذهن آنها نهادينه خواهد شد.
به گزارش ايسنا، وزير آموزش و پرورش با اشاره به اينكه طبق مصوبه هيات دولت تمام دستگاه‌هاي اجرايي كشور بايد حداقل يك مدرسه را در سراسر كشور هوشمند كنند، خاطرنشان كرد: براي دستيابي به نتايج مدنظر آموزش و پرورش سياست‌هاي پيش بيني شده در اين وزارتخانه بايد همزمان اجرا شود.
 
کلمات کليدی: جدول درسي, پايه ششم ابتدايي
Share/Save/Bookmark
 
 


هشدار پلیس؛ بسیاری از جنایتها بدون طرح و نقشه قبلی و صرفا به خاطر همراه داشتن سلاح سرد توسط طرفین درگیری ایجاد می شود، لذا همراه نداشتن سلاح سرد عاملی مهم در کاهش پرونده‌های قتل عمد خواهد بود. باید توجه داشت که حمل چاقو به هیچ عنوان نماد قدرت نیست و تنها موجب دردسر و حوادث اینچنینی می‌شود.