پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ - 28 Sep 2023
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۵
کد مطلب: 47896
۱
۱

توصیه برترین‌های کنکور ۹۸ به پشت‌کنکوری‌ها

میگنا: آزمون سراسری سال 98 روزهای 13 و 14 تیرماه برگزار شد که 58 درصد داوطلبان خانم و 42 درصد آقا بودند و تعداد 637 هزار نفر در گروه علوم تجربی شرکت کردند که بیشترین تعداد داوطلبان را شامل می‌شد.
 
براساس این گزارش، نتایج اولیه آزمون سراسری سال 98 روز چهارشنبه 16 مرداد اعلام می‌شود، در این آزمون 832 هزار نفر مجاز به انتخاب رشته شدند و فرایند انتخاب رشته از 20 تا 24 مرداد ماه انجام خواهد شد، تمام داوطلبان حتی غایبان جلسه می‌توانند در انتخاب رشته با سوابق تحصیلی شرکت کنند.
 سازمان سنجش آموزش کشور اسامی نفرات برتر هر گروه آزمایشی را اعلام کرد که بر این اساس 10 نفر برتر گروه‌های آزمایشی ریاضی و فنی، علوم انسانی و علوم تجربی و 5 نفر برتر گروه‌های هنر و زبان‌های خارجی معرفی شدند.


رتبه 1 کنکور انسانی 98: هزینه‌های زیاد کلاس کنکور عامل موفقیت نیست
فاطمه شب خیز از لار (فارس)، با بیان اینکه تصورم کسب رتبه 100 بود نه رتبه یک اظهار داشت: بسیار خوشحال شدم و فکر نمی‌کردم که رتبه یک را کسب کنم. 

وی درباره ساعات درس خواندن در ایام کنکور گفت: از مردادماه شروع به درس خواندن برای کنکور کردم و میانگین 7- 8 ساعت درس می‌خواندم. 

رتبه اول علوم انسانی با بیان اینکه هیچ کلاس کنکوری شرکت نکردم، افزود: دانش‌آموزان به خودشان اعتماد داشته باشند و خودشان را درگیر حواشی یا هزینه‌های سرسام‌آور کلاس کنکور نکنند. 

‌شب‌خیز با اشاره به اینکه در آزمون‌های آزمایشی شرکت می‌کرده است، بیان کرد: برای موفقیت در کنکور نیازی به صرف هزینه‌ زیاد نیست بلکه باید با برنامه‌ریزی و اعتماد و توکل به خدا درس خواند. 

وی درباره رشته انتخابی‌اش نیز گفت: هنوز تصمیم نگرفتم اما یا دبیری یا حقوق را برای تحصیل انتخاب می‌کنم دانشگاه نیز اگر بنا باشد حقوق بخوانم دانشگاه تهران یا شهید بهشتی را انتخاب می‌کنم. 
رتبه یک علوم انسانی نقش پدر و مادر و خانواده را در موفقیت خود عامل مهمی دانست و افزود: در حد خودشان شرایط را برای درس خواندن من فراهم کردند. 

شبخیز همچنین درباره استفاده از شبکه‌های مجازی در ایام کنکور گفت: به صورت محدود و کنترل شده از شبکه‌های مجازی استفاده می‌کردم. رتبه 6 کنکور تجربی 98: از فضای مجازی هدفمند استفاده کردم
امیررضا بسکابادی دارنده رتبه 6 کنکور تجربی امسال از مشهدمقدس اظهار داشت: انتظار رتبه زیر 10 را داشتم و البته این مسئله تقریبی بود.

دانش‌آموز مشهدی بیان کرد: در ایامی که در مدرسه حاضر بودم، در هفته 40 تا 45 ساعت درس می‌خواندم و سپس طراز خواندن و ساعات را افزایش دادم و در ایام نزدیک کنکور به 55 ساعت و بعضا 60 ساعت مطالعه در هفته نیز رسیده بود.

‌بسکابادی گفت: احتمالا پزشکی مشهد را برای ادامه تحصیل انتخاب کنم اما هنوز تصمیم قطعی خود را نگرفته‌ام.

وی خاطرنشان کرد: در ایامی که درس می‌خواندم برخی تفریحات را محدود کرده بودم اما از فضای مجازی به صورت هدفمند استفاده می‌کردم. از کلاس‌ها و کتب فوق برنامه مناسب نیز استفاده کردم.


رتبه 5 کنکور انسانی 98: هیچ کلاس کنکوری شرکت نکردم
علی حاجیان از شیراز، درباره کسب رتبه 5 علوم انسانی اظهار داشت: از آخر سال یازدهم برای کنکور شروع به درس خواندن کردم و متوسط روزانه 5 تا 6 ساعت مطالعه داشتم البته در روزهای نزدیک به کنکور به 8 تا 10 ساعت افزایش یافت. 

وی درباره اینکه تصمیم دارد در چه رشته‌ای تحصیل کند، گفت: هنوز  تصمیم نگرفتم در حال مشورت هستم اما رشته‌های حقوق، روانشناسی و علوم قضایی را علاقه‌مند هستم و دانشگاه هم احتمال زیاد تهران را انتخاب کنم. 
رتبه 5 کنکور علوم انسانی با بیان اینکه هیچ کلاس کنکوری شرکت نکردم، افزود: توصیه‌ای که به دیگر دانش‌آموزان و کنکوری‌ها دارم این است که حتما با برنامه‌ریزی درس بخوانند و وقت خود را تلف نکنند. 


* در هیچ کلاس کنکوری شرکت نکردم
محسن راستکار رتبه دوم گروه علوم تجربی از شهر تبریز گفت: زمانی که موضوع برگزیده شدنم را به من اطلاع دادند مسافرت بودم که خواهرم با من تماس گرفت و این موضوع را به من گفت، که در این زمان اصلا باورم نمی‌شد رتبه 2 را کسب کرده باشم. وی با بیان اینکه در زمان باز بودن مدارس روزی 10 ساعت و پس از تعطیلی روزانه 7 ساعت مطالعه کرده است، گفت: در هیچ کلاس کنکوری شرکت نکردم و فقط خودم درس خواندم. راستکار اظهار داشت: می‌خواهم رشته پزشکی دانشگاه تهران را انتخاب کنم.


* می‌خواهم در رشته برق دانشگاه صنعتی شریف ادامه تحصیل دهم
سید ارشان دلیلی رتبه ششم کنکور گروه ریاضی و فنی از شهر ساری با ابراز خوشحالی از کسب رتبه برتر در کنکور گفت: با چک کردن سایت سازمان سنجش متوجه شدم که رتبه برتر را کسب کردم. وی افزود: برای کسب رتبه برتر بسیار تلاش کردم و زمان زیادی را به مطالعه می‌پرداختم و می‌خواهم رشته برق دانشگاه صنعتی شریف ادامه تحصیل دهم.

* کمک معلمان مدرسه در رتبه من بسیار تاثیر داشت
فاطمه جعفری رتبه هشتم گروه ریاضی از تهران گفت: در خیابان بودم که دوستم در یک تماس تلفنی این خبر را به من داد که در آن زمان از شدت خوشحالی سر از پا نمی‌شناختم. وی افزود: روزانه زمان بسیاری را به درس خواندن اختصاص داده بودم و می‌خواهم رشته برق دانشگاه صنعتی شریف ادامه تحصیل دهم. جعفری اظهار داشت: هیچ کلاس کنکوری نرفتم و کمک معلمان و مشاوران مدرسه بود که در رتبه من تاثیر داشت.

  * رشته برق یا کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف را انتخاب می‌کنم
محمدمهدی ابوترابی رتبه دهم گروه ریاضی از تهران گفت: با چک کردن سایت سازمان سنجش متوجه شدم که رتبه برتر را کسب کردم، از میان رشته برق یا کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف یکی را انتخاب می‌کنم. وی گفت: در هیچ کلاس کنکوری هم شرکت نکردم.

  * فقط در کلاس آموزشی مدرسه شرکت کردم
ایزدمهر احمدی نژاد رتبه اول گروه علوم تجربی نیز گفت: در روز‌های تعطیلی مدارس بین ۱۰ تا ۱۲ ساعت و در روز‌های مدرسه هم حدود ۵ یا ۶ ساعت مطالعه می‌کردم و تنها در کلاس‌های آموزشی مدرسه شرکت کردم.

وی با بیان اینکه انتخاب من برای دانشگاه رشته پزشکی دانشگاه تهران است، گفت: فعلا برنامه‌ای برای مهاجرت یا ادامه تحصیل در خارج از کشور ندارم.

* تمام تمرکزم بر روی رشته تجربی بود
شهریار رجائی فیروزآبادی نفر سوم گروه زبان‌های خارجی گفت: متقاضی کنکور رشته تجربی نیز هستم و تمام انرژی را در این رشته متمرکز کرده بودم و برای کنکور زبان تنها به دلیل اینکه کلاس زبان می‌رفتم به اصرار معلمم شرکت کردم. وی افزود: در روزهایی که مدرسه می‌رفتم ۵ تا ۶ ساعت و در روزهای تعطیل ۱۰ ساعت درس خواندم.

این خبر تکمیل می‌شود/ لطفاً به‌روز رسانی کنید... 
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

Romania
درووووغ میگن که کلاس تست نرفتن.
آداب حرف زدن با تلفن که باید بلد باشیم
با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
مصرف سیگار یا مواد توسط والدین چه پیامی به فرزندان منتقل می‌کند؟
نظریه دلبستگی جان بالبی
راه‌های کنترل خشم از دیدگاه روانشناسی
دو بیگانه همدرد، از دو خویشاوند بی‌درد یا ناهم‌درد، با هم خویشاوندترند… علی شريعتی