يکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ - 1 Oct 2023
تاریخ انتشار :
شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۲ / ۰۰:۵۹
کد مطلب: 22293
۱۲
۶۹

آشنایی با دانشگاه خوارزمی

Kharazmi-university
آشنایی با دانشگاه خوارزمی
دانشگاه خوارزمی (نام پیشین: دانشگاه تربیت معلم تهران) یکی از دانشگاه‌های دولتی ایران است که به‌نام محمد بن موسی خوارزمی دانشمند بزرگ ایرانی نامگذاری شده‌است.
سابقۀ تأسیس این دانشگاه به سال ۱۲۹۸ خورشیدی بازمی‌گردد، و قدیمی‌ترین دانشگاه ایران محسوب می شود.
نخستین موسسه تربیت معلم کشور تحت عنوان «دارالمعلمین مرکزی» در سال 1298 شمسی تاسیس شد. محل این مؤسسه در تهران، ساختمان وزارت فرهنگ واقع در تخت زمرد بود، به دلیل افزایش مدارس و نیاز به آموزگاران تعلیم دیده در مهر 1307 دارالمعلمین مرکزی به دارالمعلمین عالی با اهداف جدید به تصویب شورای عالی معارف وقت رسید. در آذر 1308 قانونی در خصوص اصلاح اساسنامه و کمک به دارالمعلمین عالی و استخدام فارغ­التحصیلان آن به تصویب مجلس شورای ملی رسید و از این تاریخ دارالمعلمین­ عالی به دو قسمت علمی و ادبی تقسیم شد.

به دلیل گسترش رشته­‌ها در سال 1311 دارالمعلمین عالی به ساختمان نگارستان منتقل و در سال 1312 نام دارالمعلمین عالی به «دانشسرای عالی» تغییر یافت. در سال 1342 هیات وزیران دانشسرای عالی را منحل و سازمان تربیت معلم و تحقیقات تربیتی جایگزین آن شد پس از تاسیس وزارت علوم و آموزش ­عالی در سال 1346 مجدداٌ سازمان یاد شده تحت عنوان دانشسرای­‌عالی زیر نظر وزارت قرار گرفت.

نام این دانشگاه در سال ۱۳۱۲ از دارالمعلمین عالی به دانشسرای عالی و در سال ۱۳۵۳ به دانشگاه تربیت معلم تغییر کرد.
با تاسیس دانشگاه، توسعه برنامه تربیت دبیر در سطح کشور جزء اهداف آن قرار گرفت و دانشسراهای عالی در شهر های زاهدان، سنندج و یزد تاسیس گردید و مدرسه‌­های علوم اراک و کاشان تحت پوشش دانشگاه تربیت معلم قرار گرفتند.
در سال­‌های 1366 و 1368 شعبه­‌های این دانشگاه در شهرهای سبزوار و تبریز تاسیس شدند و در سال 1369 با تصویب شورای گسترش آموزش عالی تمام واحدهای وابسته به شعبه‌­های دانشگاه از آن منفک و مستقل شدند.

تغییر نام این دانشگاه به دانشگاه خوارزمی در سال ۸۱ و ۸۲ در شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم به تصویب رسید و از بهمن ۱۳۹۰ دانشگاه رسما به "دانشگاه خوارزمی" تغییر نام یافت. با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی در تاریخ 90/11/11 دانشگاه تربیت معلم به دانشگاه خوارزمی تغییر نام یافت.

تاریخچه دانشگاه خوارزمی  
رویداد تاریخ
دارالمعلمین مرکزی ۱۲۹۷
دارالمعلمین عالی ۱۳۰۷
دانشسرای عالی ۱۳۱۲
وحدت دانشسرای عالی با دانشگاه تهران ۱۳۱۳
دانشسرای عالی یک واحد دانشگاهی مستقل در دانشگاه تهران ۱۳۳۴
استقلال دانشسرای عالی ۱۳۳۸
سازمان تربیت معلم و تحقیقات تربیتی ۱۳۴۲
دانشسرای عالی ۱۳۴۶
دانشگاه تربیت معلم ۱۳۵۳
دانشگاه خوارزمی ۱۳۹۰

تأسیس «دارالعلمین مرکزی» در سال ۱۲۹۷ هجری خورشیدی به‌منظور تربیت معلم برای مدارس ابتدایی در زمان وزارت میرزا احمد خان بدر (نصیرالدوله).
محل آن در ساختمان وزارت فرهنگ واقع در تخت زمرد و ریاست آن به مدت ده سال به عهده میرزا ابوالحسن خان فروغی بود و نظارت (نظامت) آن را اسماعیل مرآت که بعدها به مقام وزارت رسید به‌عهده داشت. این مرکز در ابتدا دارای دو کلاس بود، یکی برای تربیت معلمان مدارس ابتدایی و یکی برای تربیت دبیر دبیرستان‌ها.
استادان مهم آن عبارت بودند از عباس اقبال آشتیانی، غلامحسین رهنما، فاضل تونی، عبدالعظیم قریب، علی اکبر سیاسی، حبیب‌الله ذوالفنون، عیسی صدیق، بدیع‌الزمان فروزانفر، مصورالسلطان نقاش و دکتر رضازاده شفق. این مرکز یک دبستان ضمیمه داشت که در آنجا معلمان آینده به‌تجربه دست می‌زدند.

تبدیل دارالعلمین مرکزی به «دارالمعلمین عالی» در مهر ماه ۱۳۰۷ هجری خورشیدی به همراه تغییر اهداف و اساسنامه در نتیجه افزایش نیاز به معلمان مقاطع مختلف. این تغییر در زمان وزیر معارف وقت میرزا یحیی قراگوزلو (اعتماد الدوله) صورت گرفت.

تصویب قانونی در خصوص اصلاح اساسنامه و کمک به دارالمعلمین عالی و استخدام فارغ التحصیلان آن توسط مجلس شورای ملی در ۲۱ آذر ماه ۱۳۰۸، و در نتیجه، تقسیم دارالمعلمین عالی به دو قسمت علمی (رشته‌های طبیعی، ریاضی، فیزیک و شیمی) و ادبی (رشته‌های فلسفه و ادبیات فارسی، تاریخ و جغرافیا) تقسیم شد.
 

- استخدام چند معلم فرانسوی توسط دارالمعلمین و انتقال آن به خیابان شاهپور (وحدت اسلامی) در نتیجه افزایش دانشجو و کمبود فضا.
انتصاب دکتر عیسی صدیق از طریق وزارت معارف به ریاست دارالمعلمین در فروردین ۱۳۱۱ و انتقال آن به ساختمان نگارستان در تیر ماه همان سال.
تغییر نام از دارالمعلمین عالی به «دانشسرای عالی» در سال ۱۳۱۲ خورشیدی.
افزایش رشته‌های تحصیلی با استخدام استادان ایرانی دانش‌آموخته خارج. به کلیه دانشجویان شغل دبیری آموزش داده می‌شد و آزمایشگاه‌های فیزیک، شیمی، طبیعی، روانشناسی و علوم تربیتی تاسیس گردیدند.

پس از تأسیس دانشگاه تهران در سال ۱۳۱۳، بخش ادبی دانشسرای عالی تبدیل به دانشکده ادبیات و بخش علمی تبدیل به دانشکده علوم دانشگاه تهران گردید و دانشسرا استقلال خود را از دست داد. و تنها به پذیرش دانشجویانی که داوطلب دبیری بودند پرداخت.
استقلال مجدد دانشسرای عالی از دانشگاه تهران با تصویب قوه مقننه در تاریخ ۱۷ آذر ۱۳۳۸.
اجاره ساختمانی در جادۀ قم شمیران، و استقرار دانشسرا در آن و تأسیس چاپخانه
. انحلال دانشسرای عالی در ۳۱ مرداد ۱۳۴۲ خورشیدی توسط هیات وزیران و ایجاد سازمان تربیت معلم و تحقیقات تربیتی به جای آن
. تبدیل مجدد سازمان تربیت معلم به دانشسرای عالی پس از ایجاد وزارت علوم و آموزش عالی در سال ۱۳۴۶ و قرار گرفتن دانشسرا زیر نظر این وزارتخانه
. تغییر نام دانشسرا به «دانشگاه تربیت معلم» با تصویب شورای گسترش آموزش عالی در سال ۱۳۵۳ و اداره آن به صورت هیات امنایی
. پس از تبدیل شدن به دانشگاه، دانشسرای عالی در شهرهای زاهدان، سنندج و یزد تاسیس گردیدند، مدرسه‌های علوم اراک و کاشان تحت پوشش دانشگاه قرار گرفتند و همچنین شعبه‌های دانشگاه در شهرهای سبزوار و تبریز در سالهای ۱۳۶۶ و ۱۳۶۸ تاسیس شدند
. با تصویب شورای گسترش آموزش عالی در سال ۱۳۶۹ تمام واحدهای وابسته و شعبه ­های دانشگاه از آن منفك و مستقل شدند
. از بهمن ۱۳۹۰ این دانشگاه از "دانشگاه تربیت معلم" رسما به "دانشگاه خوارزمی" تغییر نام یافت. از نظر علمی، این دانشگاه نخست زیر نظر کارشناسان فرانسوی قرار داشت. اما از سال ۱۹۷۳ تا زمان انقلاب سال ۱۳۵۷، زیر نظر دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس (معروف به UCLA) قرار گرفت.

این دانشگاه دارای 5 معاونت، 9 دانشکده، 4 موسسه تحقیقاتی، 4 پژوهشکده، 2 قطب علمی و 305 عضو هیات علمی شامل 32 استاد، 50 دانشیار، 192 استادیار، 31 مربی می­‌باشد.
پردیس‌ها
دانشگاه دارای دو پردیس است:
-پردیس تهران واقع در مرکز تهران خیابان شهید مفتح جنوبی (ایستگاه دروازه دولت خط ۴ و ایستگاه طالقانی خط ۱ مترو تهران) با مساحت ۲ هکتار که ساختمان آن (ساختمان کتابخانه مرکزی کنونی) براساس طرح مهندسی، مارکف روسی تبار ساخته شده‌است.
-پردیس کرج با مساحت ۲۷۰ هکتار در منطقه حصارک (منتهی الیه غربی شهر کرج) که عملیات احداث آن از سال ۱۳۵۵ آغاز شد. این پردیس دارای منازل سازمانی اساتید و کارکنان، ۲۳ بلوک خوابگاه دانشجویی، استخر سرپوشیده، مجتمع ورزشی، ساختمان مرکزی، ساختمان دانشکده‌هاست. کلنگ احداث کتابخانه مرکزی و سالن همایشهای دانشگاه نیز در این پردیس در بهمن ۱۳۸۷ زده شد.  فعالیت‌های اداری و آموزشی و پژوهشی دانشگاه در هر دو پردیس تهران و کرج انجام می‌شود.

این دانشگاه همچنین دارای دو پردیس خودگردان، یکی در تهران و یکی در کرج است که به صورت آزاد از طریق آزمون سازمان سنجش و آزمون داخلی اقدام به جذب دانشجو در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا می‌کند. محل پردیس خودگران کرج در پردیس اصلی دانشگاه در کرج قرار دارد که کلنگ ساختمان آن در سال ۱۳۹۲ زده شده است و در دست ساخت است و محل پردیس خودگردان تهران در خیابان طالقانی در محل ساختمان سابق مؤسسه تحقیقات ریاضی دکتر مصاحب قرار دارد.
در حال حاضر دانشگاه خوارزمی در رشته‌های مختلف علوم پایه، انسانی، تربیتی و مهندسی در مقاطع مختلف از کارشناسی تا دکتری دانشجو می‌پذیرد.
ساختمان مرکزی دانشگاه در تهران واقع در خیابان شهید مفتح تهران (حوالی ایستگاه مترو دروازه دولت)  می­‌باشد مساحت زمین آن حدود 2 هکتار است و ساختمان آن بر اساس طرح مهندسی مارکف روسی تبار (ساختمان کتابخانه مرکزی کنونی) ساخته شده­‌است.

با افزایش رشته­‌های تحصیلی و گسترش فعالیت­های آموزشی، تحقیقاتی و پشتیبانی زمینی به مساحت تقریبی 227 هکتار در منطقه پردیس کرج به دانشگاه واگذار گردید که عملیات احداث ساختمان از سال 1355 آغاز و ساختمان­‌های دانشکده علوم پایه، سازمان مرکزی، دانشکده علوم ریاضی و کامپیوتر، دانشکده علوم تربیتی، دانشکده ادبیات و علوم انسانی، دانشکده تربیت بدنی، 24 بلوک خوابگاه دانشجویی، منازل سازمانی، تاسیسات، استخر و ... ساخته شده است.
دانشکده‌ها
این دانشگاه دارای نُه دانشکده با رشته‌های مختلف می‌باشد.
دانشکده‌های آن عبارتند از:
دانشکده علوم جغرافیایی، این دانشکده در سال ۱۳۸۹ تأسیس شد و دارای ۴ گروه آموزشی و ۲۰ عضو هیأت علمی شامل ۳ استاد، ۱۰ استادیار، ۴ دانشیار و ۳ مربی با ۷۱۴ دانشجو در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری فعالیت دارد. این دانشکده از معتبرترین اساتید جغرافیای ایران بهره مند است.
دانشکده فنی مهندسی، تأسیس ۱۳۸۲، شامل گروه‌های آموزشی مهندسی کامپیوتر (از سال ۱۳۷۴ و قبل از تاسیس دانشکده فنی مهندسی، در دانشکده علوم ریاضی و کامپیوتر واقع شده بود)، مهندسی عمران، مهندسی صنایع،کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک، و مهندسی برق. دانشکده علوم پایه، تأسیس ۱۳۵۳، شامل گروه‌های آموزشی زمین‌شناسی، زیست‌شناسی، و فیزیک. (گروه‌های این دانشکده اکنون به دانشکده مستقل تبدیل شده‌اند). دانشکده علوم ریاضی و کامپیوتر، تأسیس ۱۳۷۶، شامل گروه‌های آموزشی گرایش‌های رشته ریاضی (محض، کاربردی و دبیری) و علوم کامپیوتر.
دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی، تأسیس ۱۳۱۲، شامل هشت گروه آموزشی: روانشناسی، روانشناسی تربیتی، راهنمایی و مشاوره، کتابداری و اطلاع رسانی (علم اطلاعات و دانش شناسی)، تکنولوژی آموزشی، مدیریت آموزشی، بنیادهای آموزش و پرورش، و برنامه ریزی درسی و آموزشی.

دانشکده ادبیات و علوم انسانی، تأسیس ۱۳۵۳، شامل هشت گروه آموزشی تاریخ، دین و فلسفه، زبان و ادبیات فارسی، زبانهای خارجی، زبان و ادبیات عرب، جامعه شناسی، حقوق و علوم سیاسی، و معارف اسلامی.
دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی، تأسیس ۱۳۵۱. دانشکده شیمی دانشکده علوم زیستی، تاسیس ۱۳۸۹ دانشکده علوم فیزیک، تاسیس ۱۳۹۲ دانشکده علوم زمین، تاسیس ۱۳۹۲

دانشگاه همچنین دارای چهار پژوهشکده به شرح زیر است:
پژوهشکده پلاسما پژوهشکده علوم کاربردی، تأسیس ۱۳۸۴.
پژوهشکده علوم حرکتی، تأسیس ۱۳۸۵.
پژوهشکده فلسفه و علوم تطبیقی، تأسیس ۱۳۸۶.
دانشگاه چهار مؤسسه پژوهشی و دو قطب علمی نیز داراست:
مؤسسه تحقیقات ریاضی دکتر مصاحب تأسیس ۱۳۴۵ توسط دکتر غلامحسین مصاحب
مؤسسه تحقیقات تربیتی
موسسه زبان‌های خارجی
مؤسسه پژوهشی زبان و ادبیات فارسی بهار
قطب علمی تحلیل فضایی مخاطرات محیطی
قطب علمی روان‌شناسی استرس، تأسیس ۱۳۸۴.

تا کنون شش تن از اساتید دانشگاه خوارزمی به عنوان چهره‌های ماندگار علمی برگزیده شده‌اند که عبارتند از:
دکتر جعفر شعار، رشته ادبیات فارسی، ۱۳۸۰ از اولین کسانی که توسط صدا و سیما جزو مفاخرملی معرفی شد.
دکتر علی شریعتمداری، رشته روانشناسی و علوم تربیتی، ۱۳۸۱.
دکتر احمد مجد، در رشته زیست شناسی، ۱۳۸۳.
آیت‌الله دکتر سید محمدکاظم موسوی بجنوردی، رشته حقوق، ۱۳۸۴.
دکتر شهربانو عریان، رشته زیست شناسی، ۱۳۸۴ و نیز پژوهشگر برتر زن در سال ۱۳۸۴.
دکتر شکوه نوابی‌نژاد، رشته روانشناسی و علوم تربیتی، ۱۳۸۷.
دکتر علیرضا مدقالچی، رشته ریاضی گرایش آنالیز، ۱۳۸۹.

از میان مفاخر تاریخ دانشگاه می‌توان به افراد زیر اشاره کرد:
پروین اعتصامی، وی پس از نوروز ۱۳۱۵ خورشیدی یعنی در زمان ریاست دکتر عیسی صدیق بر دانشسرای عالی، به عنوان مدیر کتابخانه دانشسرای عالی مدتی در سالهای ۱۳۱۵ و ۱۳۱۶ به فعالیت پرداخت و نظم و ترتیب کتابخانه در زمان مدیریت وی زبانزد دانشجویان و اساتید بود. گفته می‌شود پروین بر پشت جلد برخی کتابها اظهار نظرهایی می‌نوشت که شاید هنوز باقی باشد، البته آن کتابها به کتابخانه ادبیات دانشگاه تهران منتقل شده‌اند.
شهیدمحمد علی رجایی، دانش آموخته دانشسرای عالی
عبدالعظیم قریب، مدرس فارسی دارالمعلمین و دانشسرای عالی،
غلامحسین مصاحب، مدرس دانشسرای عالی و بنیانگذار مؤسسه تحقیقات ریاضی
دکتر مصاحب دکتر جمشید شنبه زاده، طراح دانشگاه مهر البرز اولین دانشگاه مجازی خصوصی ایران
دکتر بهلول علیجانی، استاد برجسته جغرافیا و بنیان‌گذار اقلیم‌شناسی سینوپتیک در ایران
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

نژاد شمامی
انشاءلا نسیب ما هم شود
محمد جواد
Iran, Islamic Republic of
نصیب گرگ بیابون هم نشه اینجا
ورودی جدید
Iran, Islamic Republic of
چرااا؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
من بدون کنکور میخواستم بیا این دانشگاه از طریق شرط معدل برای کارشناسی
Iran, Islamic Republic of
تونستید؟
زهرا
United States
خوارزمی عالیه
niloofar
United States
کسی هست که تو این دانشگاه مجازی خونده باشه؟
به نظرتون من مجازی قبول شدم برم؟
sahelshakiba
Romania
ی دانشگاه عالی
نگار
Iran, Islamic Republic of
کسی تواین دانشگاه قبول شده اینجا؟؟؟من قبول شدم میخاستم بدونم چجوردانشگاهیه 😞😞😞
رضا
Russian Federation
منم خوارزمی مدیریت قبول شدم..سعی می کنم واسه ارشد تهران یا بهشتی علامه قبول شم.چون شنیدم نسبت به بقیه دانشگاههای تهران خوارزمی پایین تره..اما نسبت به دانشگاههای شهرستان ها از خیلیاشون بهتره.ه
فرشته
Iran, Islamic Republic of
سلام شهریه این دانشگاه چقدره برای رشته مدیریت
Iran, Islamic Republic of
سلام منم قبول شدم این دانشگاه رشته تاریخ
فاطمه م
Iran, Islamic Republic of
من رتبه ام 800شده الان حقوق دانشگاه بروجردی میخونم میخوام با کار نامه محرمانه حسابداری خوارزمی بخونم .میخواستم بپرسم این دانشگاه به همه ی دانشجو هاش خوابگاه میده و این که شرایطش چه جوریه
مریم
Iran, Islamic Republic of
می خواستم بدونم رتبه کنکور باید چند باشد برای ورود به دانشگاه خوارزمی
نسترن
Romania
دوست من بارتبه ی 6000خوارزمی جغرافیا قبول شده به نظر من اصلا دانشگاه تاپی نیست منم فقه و حقوق دانشگاه قم قبول شدم که خیلی هم راضی ام.
مشكاة
Iran, Islamic Republic of
چه ربطی داره؟من دانشجوی این دانشگاه نیستم ولی میدونم خیلی از شهرستان رفتن بهتره!!!دوست من هم با پنج هزار بهشتی قبول شده....لابد اونم تاپ نیس!!
United Arab Emirates
عزیزم پایین ترین رشته انسانیو قبول شده خب 😑 میتونستین حقوق روانشناسیشو میاوردین
Iran, Islamic Republic of
سلام.
من ورودی 81 این دانشگاه بودم. روانشناسی. با رتبه زیر 500.
تقریبا تمام همکلاسیهام از انسانی یا رتبه 2 رقمی بودن یا رتبه های بهتر از من.
Fateme
Iran, Islamic Republic of
سلام.،با رشته های فنی حرفه ای هم میشه وارد این دانشگاه شد ؟
ساناز
Iran, Islamic Republic of
خیلی دانشگاه خوبیه و ب نظرم ازیع قانوت خیلی خوبوشیرین پیروی میکنه درکل خوبه.منم میخام تابستون مهمان بگیرم اگه بشه
امیر
Iran, Islamic Republic of
سلام مکانیک اینجا بهتره یا بین المللی قزوین
خواهشا جوب بدید
زهرا
Iran, Islamic Republic of
سلام من هفته اینده کنکور دارم میخواستم ببینم حداکثررتبه ای که برای رشته ی راهنمایی و مشاوره پدیرش میکنه واس کارشناسی چنده؟لطفااااااا اک میدونید بکید ب من
بفرین
من ارشدمو اینجا خوندم، دانشگاه خیلی خوبیه، الان خیلی ها میتونن براحتی اینجارو قبول شن، دوره ما من بارتبه دورقمی ارشد روانشناسی اینجارو اوردم
آسمان
Iran, Islamic Republic of
سلام عزیزم من‌الان رتبه ارشدم اومده فکر کنم دانشگاه‌ خوارزمی قبول شم، خونمونم غرب تهرانه، به نظرتون علوم تحقیقات برم بهتره یا خوارزمی؟؟؟
مطهره
Canada
معلومه که خوارزمی
یکتا
Iran, Islamic Republic of
سلام من در رشته انسانی رتبه ی3000 کسب کردم می تونم در رشته روانشناسی دانشگاه خوارزمی انتخاب رشته کنم؟
مهشید
Iran, Islamic Republic of
مگ این دانشگاه دبیری و تعهدی نیست . من ک گیج شدم
صدیق
Iran, Islamic Republic of
من میخوام کارشناسی ارشد تربیت بدنی اینجا بخونم ...با چه رتبه ای روزانه میتونم بخونم میشه راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم
رضا
Iran, Islamic Republic of
اکثر اساتید تربیت بدنی دانشگاهها دانش آموخته این دانشکاه هستند.
الهام
Iran, Islamic Republic of
دوستان من شیمی کاربردی این دانشگاه رو قبول شدم .خواهشا یکی بگه در ازای تعهد ۸ ساله ای که بنده همین امروز صبح امضا کردم ایا حقوقی هم به دانشجوها میدن. مثل دانشگاه فرهنگیان یا نه ؟؟؟؟؟لطفا جواب بدین
ص م
Iran, Islamic Republic of
نه حقوق نمیدن ولی دانشگاه عالیه
...
Iran, Islamic Republic of
فقط رشته هایی ک دبیری هستند حقوق دریافت میکنن
Maria
Iran, Islamic Republic of
منم میخوام همین رشته و دانشگاه و بزنم جریان تعهد اینا چیه من میخوام بعد لیسانس مهاجرت کنم؟
یگانه پرکان
Iran, Islamic Republic of
با عرض سلام .میخواستم بدونم شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه خوارزمی. چطوری هستش
الا
Iran, Islamic Republic of
بسیار خب... با توکل به خداوند سبحان امروز یرای انتخاب رشته ارشد می افزایمش ببینیم چی میشه :)) بعدا عمری بود میام نتیجه رو بهتون میگم
فاطمه
Romania
سلام دوستان من تا روز پنج شنبه فقط وقت دارم واسه انتخاب رشته ارشدم، توروخدا هرکی ميدونه بهم بگه خوارزمی که محل تحصیلش تو کرجه بالاخره دولتیه یا پردیس خودگردانه؟
سمیه
Iran, Islamic Republic of
دانشجویان کارشناسی و ارشد میرن کرج و دانشجویان ارشد و دکتری پردیس میان تو تهران . جنب ایستگاه مترو دروازه دولت. بسیار دسترسی خوبی داره .وسط شهر هم هست
Iran, Islamic Republic of
دولتی هست
France
دولتیه
نجمه
Italy
من میخوام ارشد جامعه شناسی خوارزمی بزنم کسی میدونه دانشکده جامعه شناسیش تهرانه یا کرج؟خیلی سر در گمم لطفا کسی که میدونه جواب بده
مريم
Iran, Islamic Republic of
جامعه شناسي تهرانه
شیرین
دانشکده جامعه شناسی تو کرج ، چون من همین رشته رو می خونم
معصومه
Iran, Islamic Republic of
جامعه شناسی کرجه
France
تو کرجه
مریم صادقی
Iran, Islamic Republic of
ببخشید من میخاستم درمورد پردیس خوارزمی برا ارشد روانشناسی بالینی بپرسم و اینکه آیا خود تهرانه یا کرج؟؟و آیا خوابگاه داره برا پردیسیا؟ و اینکه اگه اطلاع دارین بگین تا چه رتبه ای میخاد پردیسش؟؟
سارا
Iran, Islamic Republic of
سلام میخواستم ببینم رشته مدیریت در دانشگاه خوارزمی کرج با چه رتبه هایی میشه قبول شد ؟
من خیلی دوست دارم قبول شم خدایا کمکم کن
مريم
Iran, Islamic Republic of
من خوارزمي ميخونم واسه مديريت فك كنم بايد زير ٦٠٠ بشه رتبت
زهرا
Iran, Islamic Republic of
ببخشید ارشد مدیریت خوارزمی تهرانه یا کرج ؟
Romania
ادرس دانشکده ادبیات فارسی دانشگاه خوارزمی کجاست؟
معصومه
Germany
سلام
من علوم تربیتی دانشگاه خوارزمی قبول شدم؛دانشکدش تو کرجه یا تهران؟؟ ...شرایط خوابگاهش چیه؟؟
محیط و جوش چی؟
زهرا
Romania
چه جالب ..منم علوم تربیتی خوارزمی قبول شدم ..
سارا
Iran, Islamic Republic of
منم دانشگاه خوارزمی واسه ی مدیریت بانکی قبول شدم.ب نظر شما چطوره؟؟
Iran, Islamic Republic of
رتبه ات چند شد؟!
Iran, Islamic Republic of
خواهش میکنم بگید...
Iran, Islamic Republic of
من میخوام امسال مدیریت بانکی خوارزمی بخونم خوبه ؟! رتبه باید چند باشه؟!
سایه
Iran, Islamic Republic of
من فیزیک خوارزمی قبول شدم
میخواستم بدونم سطح علمیش چطوره؟
محمد
United States
فیزیک خوارزمی تهرانه یا کرج؟
United Arab Emirates
کرج
محمد
Iran, Islamic Republic of
سلام بچه ها چطورید؟ من گیج شدم! من جغرافیا خوارزمی قبول شدم. کرج هستش یا تهران؟؟
ساشا
Iran, Islamic Republic of
سلام میخاستم بدونم با حداقل چه رتبه ایی میتونم حقوق این دانشگاه قبول شم و اینکه دانشکده حقوق تهران یا کرج
ورودی جدید۹۶
Germany
سلام من علوم سیاسی خوارزمی قبول شدم میخواستم ببینم دانشکده اش تهرانه و کارشناسی هم داره؟
محبوبه امیدیان
Iran, Islamic Republic of
با سلام خدمت شما.من امسال ارشد پترولوژی در این دانشگاه قبول شدم و زمان انتخاب رشته در دفترچه محل تحصیل تهران درج شده بود،اما در زمان ثبت نام متوجه شدم باید در کرج درس بخوانم،من ساکن تهران هستم اما چراداخل دفترچه انتخاب رشته دقیقا قید نمی کنید،چرا باید گرایش هایی مثل زمینشناسی نفت و اقتصادی که بهتر هستند محل تحصیل آنها داخل تهران اما پترولوژی و... کرج باشند.حداقل برای سایر کسانی که در کنکور ارشد سال بعد شرکت می کنند،دقیقا محل تحصیل را ذکر یا اصلاح کنید تا مثل من بدبخت نشوند،چون من روزانه قبول شدم مجبورم حتی با اینکه کرج است،ثبت نام کنم،با سرنوشت ما جوانان چه راحت بازی می کنید.
یکتا
Iran, Islamic Republic of
بنظرتون کارشناسی رشته جغرا فیا خوارزمی بهتره یا تربیت معلم...لطفا راهنماییم کنید...زیاد وقت ندارم
مریم
Iran, Islamic Republic of
من میخواستم بدونم که دانشگاه کرجش دولتی یا نه؟؟؟ باید هزینه کرد ؟؟ رفت و امدش از تهران سخته؟؟
United Arab Emirates
هزینه نداره دیگه فقط محل تحصیلش کرجه ..با مترو میری گلشهر از اونجام ون داره تا داخل دانشگاه
سپیده
Iran, Islamic Republic of
ونش چن وقت یک بار میاد؟
Iran, Islamic Republic of
سلام ببخشید کسی میدونه برای روانشناسی تا چه رتبه ای پذیرش دانشجو داره خوارزمی؟
زهرا
Iran, Islamic Republic of
سلام دانشگاه تربیت معلم (خوارزمی)کرج کارشناسی ارشدشیمی برای دبیری داره؟
Shaghayegh
Iran, Islamic Republic of
سلام دوستان کسی عمران خوارزمی خونده یا میخونه؟ من برای ارشد با استعداد درخشان خوارزمی گرایش سازه قبول شدم می دونین محل تحصیلش کرجه یا تهران ؟
انواع قلدری در مدرسه و نشانه‌های آن در کودکان را بشناسید
آئین معارفه رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره برگزار شد+تصاویر
کلینیک روانشناسی چیست؟
آداب حرف زدن با تلفن که باید بلد باشیم
با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
چطور اعتماد به نفسمان را تقویت کنیم؟
شاید باورتون نشه اما دنیا به کوچک‌ترین خوبی‌های شما نیاز داره، خوب بمونید.