سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - 3 Oct 2023
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۳ فروردين ۱۴۰۲ / ۰۰:۳۳
کد مطلب: 61614
۱

دانشجویان دانشگاه تهران برای تحصیل چقدر باید شهریه پرداخت کنند؟

دانشجویان دانشگاه تهران برای تحصیل چقدر باید شهریه پرداخت کنند؟
به گزارش ایسنا، دانشجویان گروه آموزشی علوم انسانی، علوم رفتاری، کمیسیون هنر، کمیسیون‌های فنی، علوم و کشاورزی باید مبلغ یک میلیون و ۵۰۰ تا دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومان به تناسب رشته به عنوان شهریه ثابت برای دانشگاه تهران پرداخت کنند.

دانشجویان دوره کارشناسی ارشد ورودی نیمسال دوم تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ دانشگاه تهران در گروه علوم انسانی و علوم رفتاری باید دو میلیون و ۳۵۷ و در سایر گروه‌ها نیز دو میلیون و ۲۵۸ هزار تومان شهریه ثابت پرداخت کنند و این هزینه برای آموزش‌های الکترونیکی از یک میلیون و ۸۰۰ تا دو میلیون و ۳۰۰ متغیر است و این دانشجویان باید برای هر واحد پایان نامه نیز بیش از یک میلیون و ۳۵۵ هزار تومان پرداخت کنند.

شهریه دوره کهاد در دانشگاه تهران برابر با دروس کارشناسی مطابق مصوبات هیات امنای دانشگاه عنوان شده است و شهریه ورودی روزانه سال ۱۴۰۰ اتباع افغانستان از طریق کنکور ۸۰ درصد شهریه عنوان شده برای دانشجویان این دانشگاه تعیین شده است.

با توجه به عدم ورود دوره‌های کارشناسی نوبت دوم در دانشگاه تهران شهریه‌های عنوان شده برای دانشجویان سنواتی، مهمان و انتقالی می‌باشد.

دانشجویان مقطع دکتری تخصصی نوبت دوم و دستیاران دامپزشکی ورودی نیمسال دوم تحصیلی ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ نیز در رشته علوم انسانی و علوم رفتاری باید بیش از ۱۴۷ میلیون تومان پرداخت کنند و هزینه هر ترم یعنی یک نیمسال تا پایان هشت نیم سال نیز ۱۸ میلیون و ۴۴۳ هزار تومان تعیین شده است.

همچنین دانشجویان دکتری نوبت دوم سایر گروه‌ها نیز باید بیش از ۱۸۰ میلیون تومان در کل دوره تحصیل برای دانشگاه تهران پرداخت کنند که هزینه هر ترم تحصیلی بیش از ۲۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان عنوان شده است.

شهریه دانشجویان ایرانی انتقالی خارج به داخل دانشجویان پذیرفته شده در دوره‌های مشترک در کلیه واحدهای دانشگاه و نیز شهریه مقطع دوره بین‌المللی و مجازی ارشد پردیس کیش دانشگاه تهران نیز معادل تعرفه مشخص از سوی دانشگاه تهران عنوان شده است.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

فتحی آشتیانی: نباید دانشجویی بدون کنکور وارد رشته روانشناسی شود
انواع قلدری در مدرسه و نشانه‌های آن در کودکان را بشناسید
آئین معارفه رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره برگزار شد+تصاویر
کلینیک روانشناسی چیست؟
آداب حرف زدن با تلفن که باید بلد باشیم
با این تمرین‌ها از شر آلزایمر خلاص شوید
روانشناسی شاد بودن چیست و چطور شاد باشیم؟
مواجهه درمانی: اصول، کاربردها و مزایا
اهمیت حضور مشفقانه درمانگر در روان‌درمانی
مدیریت مورد در آموزش و پرورش
افکار منفی از کجا می آیند؟ خودگویی چیست ؟
روان‌درد علت خودکشی است!
برای کشتی های ساکن، موج های دریا تصمیم می گیرند!